Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ZAMYKANIE MAŁYCH SZKÓŁ
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane11-12-2004 22:39:21   [#01]
Chcę pogadać na temat zamykania małych, wiejskich szkół. Są one jedyną ostoją kultury w naszych biednych wsiach. Są niewielkie ale tętni w nich życie, dzieci nie chcą z nich wychodzić, nie ma problemów wychowawczych- jedna wielka rodzina. Jestem dyrektorem takiej szkoły. Robię wszystko aby zmniejszyć koszty utrzymania! Klasy są łączone, mam tylko 100 godz. na szkołę, kadra wiele godzin prowadzi społecznie...Mamy też sponsora. Wspaniałego człowieka, który od 2002r pomaga szkole finansowo przysyłając co roku czek na 5 tys. dolarów. Wykorzystuję pieniądze na zakup pomocy, komputerów, remonty, wycieczki itp. W zeszłym roku szkolnym zaczął się atak na szkołę. Wójt z radą gminy zdecydowali, że trzeba ją zamknąć.  Walka trwała parę miesięcy. Na szczęście na zamknięcie nie zgodził się kurator oświaty. Wójt odwołał się do MENiS - podtrzymało decyzję kuratorium. Zaskarżył ministerstwo do sądu - narazie nie wiadomo jaka będzie decyzja. Ja dalej staram się aby szkoła rozkwitała. W czasie wakacji znowu przeprowadziłam remonty - min. sali gimnastycznej. Otrzymaliśmy wyposażenie sali komputerowej ( z MENiS). A tu bomba! Wójt i rada gminy znowu postanowili zamknąć szkołę. Jej zamknięcie "uzdrowi"sytuację budżetową całej gminy! Nie działają żadne argumenty. Usłyszałam, że dadzą mi subwencję i sobie mogę ze sponsorem prowadzić szkołę! Ale w zeszłym roku, gdy chcieliśmy przejść pod stowarzyszenie "Edukator" nie zgodzili się, bo przecież subwencja naszych uczniów jest im potrzebna do załatania dziury budżetowej...Jestem załamana! Czuję się bezsilna! Tyle starań i przcy na marne! Przytąpiliśmy w tym roku do programu Socrates Comenius - ale teraz to nie ma sensu! PORADŹCIE CO ROBIĆ!?
Dlaczego tak okropnie się dzieje w naszym kraju?!
Gaba12-12-2004 08:49:34   [#02]

napisz do rzecznika Praw Obywatelskich  i opisz to, co piszesz. 

Niech rodzice napiszą.

Napisz do gminy o wyczarterowanie szkoły do stowarzysznia Edukator.

ola 1312-12-2004 11:54:04   [#03]

Gaba

rany-julek a gdzie oni polecą? Na wyspy dziewicze czy do republiki bananowej :))))))) No to ja teżtak chcę :)
Gaba12-12-2004 12:18:17   [#04]
Olciu M. - to termin stefana Włazły, robi ten temat i stefan furorę, sprzedałam go naszej p. Starmach, bardzo sie podoba.
AnJa12-12-2004 12:21:47   [#05]
Do bananowej nie muszą.

Niektóre nasze gminy (coraz ich na szczęście mniej) do złudzenia takie republiki przypominają. To po co latać.

Na dziewicach się nie wyznaję. ale domyslam sie, że są amatorzy latania na nie.

Tusia - a o samodzielnym stowarzyszeniu nie pomyslałaś?

Nie żebym cos do Edukatora (ten z Łomży?) miał konkretnie, ale jakos tak koncernów z zasady nie lubię.
Maelka12-12-2004 13:00:29   [#06]

Tusiu

Nie pomogę ci, bo się na tym nie znam.

:-((

Ale proszę, walcz! Sądząc z twojego postu masz odpowiednie predyspozycje i ... kadrę, która pewnie cie wesprze. Sama marzę o takiej szkole, ale brak mi wiedzy, umiejętności i odwagi.

Życzę ci wielu mertyorycznych i skutecznych rad! I ostatecznego sukcesu!

jerzyk12-12-2004 21:32:53   [#07]
Zajrzyj tu
Martuś12-12-2004 22:20:44   [#08]
 TusiuTwój opis przypomina mi trochę naszą szkołę. Jestem przekonana, że jest o co walczyć. Jestem całym sercem za Wami. W kwestii obrony szkoły mam spore doświadczenie, którym się chętnie podzielę. Jednak każda sytuacja jest inna i prostych rozwiązań tu nie ma. Potrzebowałabym więcej szczegółów.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]