Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Klasyfikowanie z wf-u
strony: [ 1 ]
lesiu11-12-2004 19:59:35   [#01]
Czy ucznia, którego wiecznie coś boli na lekcjach wf-u (rodzice piszą ciągle prośby o zwolnienie z udziału w ćwiczeniach) można nieklasyfikować? Rozporządzenie o ocenianiu mówi o nieobecności na lekcjach, a co jak uczeń w ciągu semestru ćwiczy 10 razy na 50 lekcji? Pomóżcie!
mkardasz11-12-2004 22:39:34   [#02]
mam zapis, w WSO, że podstawa klasyfikowania uczniajest 50% czynnej obecności na zajęciach. Chyba wystarczy?
Kucu12-12-2004 09:05:23   [#03]
Wydaje mi się, iż mozna mu zaproponować coś w rodzaju egzaminu zaliczeniowego, jeśli te "braki stroju" jak piszesz są usprawiedliwione. W przeciwnym razie brak jest podstaw do wystawienia oceny uczniowi. Tylko, jeśli nie masz takiego zapisu, jak gochaka67, to nie można go nieklasyfikować.
Dorsto12-12-2004 12:41:06   [#04]
Widzisz, Lesiu , tu każda sytuacja musi być rozważana indywidualnie. Miałam ucznia, który był na zajęciach 10 razy w całym semestrze i go klasyfikowałam, miałam też takiego, co miał 53% obecności i musiał zdawać egzamin klasyfikacyjny. Niedawno był wątek o klasyfikowaniu i nieklasyfikowaniu, spróbuj go odnaleźć,bo ciekawe uwagi w nim były.
Grzegorz G12-12-2004 13:48:15   [#05]

To trudna sprawa..

i już o niej dyskutowaliśmy.Problem jest w tym, jak te zwolnienia traktować, zapisywać i kontrolować - żeby mieć "podkławdkę" do odpowiedniego działania. Na pewno powinno się gromadzić te "zwolnienia", informować R. o ich ilości i konsekwencjach (zgodnie z zapisem w Statucie, i PSO dla WF) oraz podejmować "inne działania mobilizujące młodzież do udziału w zajęciach". Ja osobiście dodatkowo:
1. wysyłam dziecko do pielęgniarki szkolnej po potwierdzenie zwolnienia;
2. zapisuję do dziennika, co się dzieje;
3. prowadzę zeszyt n - la wf, gdzie są zapisane wszystkie te sytuacje obok siebie - R. widzi pełen zapis zamiast szukania w dzienniku (jasno i przejżyście)
4. dużo rozmawiam o nastawieniu do wf.
tyle, mam kurs egzaminatora....
piotr12-12-2004 15:33:04   [#06]

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=7745&fs=0&st=0

a co zrobić, jeśli uczeń nie cwiczył ani jednej lekcji, zawsze miał usprawiedliwienie od rodziców, był obecny na większości lekcji, a w wso nie ma zapisu o 50% czynnym udziale w lekcjach wf? w dodatku jak pogodzić z egzaminem klasyfikacyjnym zapis:  § 7. Przy ustalaniu oceny z wychowania fizycznego, techniki, plastyki i muzyki należy w szczególności brać pod uwagę wysiłek wkładany przez ucznia   w wywiązywanie się z obowiązków wynikających ze specyfiki tych zajęć? Rozumiem, że da się zrobić egzamin z posiadanych umiejętności, poziomu motorycznego i wiadomości. Ale jak zrobić egzamin klasyfikacyjny z: wysiłku wkładanego przez ucznia w wywiązywaniu się z obowiązków wynikających ze specyfiki tych zajęć. Przecież ten wysiłek to właśnie aktywne uczestniczenie w lekcji. Poziom sprawności jaki reprezentuje uczeń jest zupełnie czymś innym.

eryk12-12-2004 17:12:25   [#07]
zwracam uwagę że uczeń jest na lekcjach, więc o nieklasyfikowaniu nie można mówić, my to mamy uregulowane w kryteriach wystawiania ocen z w-f....rodzic nie może zwalniać na cały rok, dyrektor to może zrobić po analizie opinii lekarza /patrz rozporządzenie o ocenianiu/ wysiłek ucznia tu żaden, więc nie trzeba się bać ndst. Skoro dziecko tak "poważnie" choruje rodzic ma iść do lekarza, oczywiście powinny wcześniej zostać przeprowadzone rozmowy z rodzicami w obecności wychowawcy a jak trzeba dyrekcji szkoły....
piotr12-12-2004 17:45:17   [#08]
a ile razy rodzic może zwalniać??
eryk14-12-2004 20:58:33   [#09]
my przyjmujemy 4 - 5 razy na semestr.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]