Forum OSKKO - wątek

TEMAT: świetlica
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane11-12-2004 19:34:11   [#01]
Po raz pierwszy będę miał etat świetlicy w szkole. Jakie kwalifikacje musi posiadać nauczyciel zatrudniony na etacie nauczyciela świetlicy.
AnJa11-12-2004 19:48:04   [#02]
Pedagogika kulturalno oswiatowa.
Albo opiekuńczo - wychowawcza.
Albo jakakolwiek.
Albo ktokolwiek, kto ma odpowiedni poziom wykształcenia i przygotowanie pedagogiczne.

To co napisałem jest na podstawie  różnych wątków na ten temat z tutejszego forum.

To teraz wybieraj:-)
MarcinPWSZWALBRZYCH12-12-2004 21:55:29   [#03]

swietlica ...

Witam

Przede wszystkim musi miec minimum tytul licencjata pedagogiki Najlepiej by bylo gdyby to byla pedagogika opiekunczo wychowawcza ze specjalizacja wczesnoszkolna :) Ale sama opiekuncza daje juz mozliwosci do podjecia pracy min w swietlicy szkolej

Pozdrawiam

Max3613-12-2004 11:44:56   [#04]
Było sporo dyskusji na ten temat w ubiegłym roku w mediach. Przypomina mi się jeden artykuł z Głosu N. dotyczący tej właśnie kwestii. W wyjaśnieniach podano że kwlifikacje posiada nauczyciel, które ukończył studia (licencjackie, zawodowe, magisterskie) pedagogiczne (tzn. takie gdzie na dyplomie pisze: ukończył(a) studia na wydziale pedagogiki o specjalności ...). Daty niestety nie pamiętam.
Botka13-12-2004 22:48:53   [#05]
No właśnie ostatnio jedno z kuratoriów odpisało, że kwalifikacje na świetlicę ma nauczyciel, który ukończył pedagogikę  opiekuńczo - wychowawcza, natomiast po wczesnoszkolnej zdecydowanie nie ma kwalifikacji do pracy w świetlicy.
Ewa z Rz14-12-2004 04:55:22   [#06]

zgodnie z rozporządzeniem MENiS

każdy nauczyciel, który ma kwalifikacje do pracy w danym typie szkoły i pp - zatem w świetlicy liceum (nie wiem czy wogóle takie cóś jest?) nie może pracować licencjat z pp, a w gimnazjum nauczyciel np lub pedagog wczesno-szkolny, ale w szkole podstawowej każdy byleby miał ukończone studia wyższde lub zakład kształcenia nauczycieli i pp - art 9 ust 1 KN.

A dlaczego? Bo rozporządzenie nie podaje jakie szczegółowe kwalifikacje są od takich n-li wymagane, kurator, wyrokirm TK, został pozbawiony prawa uznawania kwalifikacji za zbliżone, a żadna uczelnia nie kształci n-li świetlicy eksplicite (talich co to mają na dyplomie napisane nauczyciel świetlicy), zatem nadzór nie ma podstaw do stawiania żadnych dodatkowych wymagań w stosunku do tych n-li poza tymi, które zawiera ust 1 art 9 KN wraz z wyjątkiem, o którym mówi ust 2 tegoż artykułu :-)))

RomanG14-12-2004 08:34:13   [#07]

Rzewa, coś mi się wydaje, że wołasz na puszczy :-))

Kuratoria (z wyjątkiem niektórych delgatur;-) to i tak państwa w państwie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]