Forum OSKKO - wątek

TEMAT: system kar
strony: [ 1 ]
eryk11-12-2004 18:39:22   [#01]
Czy w waszych szkołach system kar obejmuje zachowanie ucznia poza szkołą /np. nauczyciel widzi ucznia pijanego, palącego, na wagarach lub miała miejsce bójka poza szkołą/
RomanG11-12-2004 18:53:14   [#02]

Uczeń poza szkołą nie przestaje być uczniem, a więc jego zachowanie też może zostać ocenione. Wychowanie to proces, którego nie sposób ująć w sztywne ramy czasowe.

Uczeń może być też nagradzany za osiągnięcia poza szkołą.

eryk11-12-2004 18:56:03   [#03]
też tak uważam, ale czy rodzić ma jakieś szanse gdy się poskarży np. do kuratorium że poza domem to jego sprawa?
RomanG11-12-2004 18:59:46   [#04]

Jak się rodzic poskarży do kuratorium, to szanse zawsze ma ;-)

Trza twardym być i pewnym swoich racji - żeby je nawet przed kuratorium obronić!

Kierunek myślenia ustawodawcy i kierunek wykładni nadaje art. 4 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich - przeciwdziałanie demoralizacji jest obowiązkiem każdego; szkoła ma tu przecież zadania szczególne, w ramach swoich podstawowych funkcji wobec ucznia.

Małgoś11-12-2004 19:01:42   [#05]

Romanie

mam wrażenie, że mylisz szkołę z ...sądem - mało że ludzkim, ale nawet z ..ostatecznym

Eryk nie pyta, co uważasz, ale co się dzieje w Twojej szkole ;-)

W mojej szkole uczniowie nie sa karani za zachowanie poza szkołą, a precyzyjniej - poza zajęciami organizowanymi przez szkołę (niektóre odbywają się poza szkołą), chyba że sa to zachowania sprzeczne z prawem, szczgólnie niebezpieczne dla innych - wtedy RP dyskutuje i uchwala co robic z takim gagatkiem (ale niekoniecznie chodzi o kary - bardziej o zabezpieczenie dobra uczniów na przyszłość, pobudzenie do zmian pozytywnych ...wychowanie)

eryk11-12-2004 19:03:40   [#06]
dzięki roman to mnie nawet przekonuje, tak właśnie powinno być, trzeba to wziąć na siebie.
RomanG11-12-2004 19:06:12   [#07]

Niedawno młoda nauczycielka gimnazjum skarżyła się przy mnie:

- Widzę uczennicę II klasy jak wieczorem pijana wymiotuje na przystanku autobusowym i nawet nie mogę jej zwrócić uwagi, bo na drugi dzień przybiegnie jej matka z pretensjami, że wtrącam się w prywatne życie jej dziecka.

Eryk pyta, jak jest w szkołach, chyba mu mogę odpowiedzieć, jak powinno być i jak może zgodnie z prawem - zgodzisz się, Małgosiu?

jachus11-12-2004 19:33:58   [#08]

Proszę opinię?

Czy można przyjąć, że temat zapisany w dzienniku zajęć pozalekcyjnych z informatyki

"Piszemy życiorys" jest poprawny?

Temat był realizowany z grupą uczestników zajęć pozalekcyjnych. Proszę o wypowiedzi.

Pozdrawiam

ola 1311-12-2004 19:37:46   [#09]

Momencik z tym niekaraniem za zachowanie poza szkołą! Nowe rozp o ocenianiu wprowadza punkt ocena zachowania uwzględnia w szczególności:
...
godne i kulturalne zachowanie się w szkole i poza nią ...
Wobec powyższego musisz uwzględnić w ocenianiu zachowania obszar poza szkołą.
No chyba, że nadinterpretuję ten zapis.

eryk11-12-2004 20:19:35   [#10]

Dziękuję jest taki zapis, to wyjaśnia sprawę.

                                            pozdrawiam serdecznie

ola 1311-12-2004 20:31:04   [#11]
Hhura na coś się przydałam :)))))
Gaba12-12-2004 06:59:18   [#12]

na informatyce, na historii, języku polskim, matematyce - taki zapis jest poprawny... (paru pewnie innych przedmiotach)

 

- piszą CV - mają sztancę, dyskutują, wklejaja zdjęcia

- odtwarzają życiorys np. Marszałka Pisłudskiego... (fajne ćwiczenie, już mi się podoba...)

- na języku polskim... - toż to pismo użytkowe (non-fiction)

- na matematyce - obliczanie odcinków czasowych od - do...

Jeżeli chodzi o liczbę mnogą - my oznacza klasę lub sposób pracy, np. w grupach...

Temat zalicza sie do tzw. tematów (od strony konstrukcji formalnej) informacyjnych, można by i nawet coś tu nawymyślać - tylko po co.

zupełnie normalny temat - nic mu nie dolega.

Inny podział tematów to - czytelne i nieczytelne oraz dyrekcyjne (zawsze se wjeżdżam w nieswoją kratkę), pod spodem mam zazwyczaj fizyka, którego tematy są spartańskie, więc mi trochę dla mojej puszystosci tematów pozostawia siłą rzeczy i prawem kaduka.

O redkacji teamtów moge więcej i służę więcej.

ola 1312-12-2004 12:01:25   [#13]

Gabrysiu

coś Ci strona przeskoczyła, bo to co piszesz to do innego wątku. Masz nadprzewodnictwo nerwowe i komputer za Tobą nie nadąża. Pa :))))
AnJa12-12-2004 12:17:25   [#14]
Olu:-)

To, o czym Gaba jest na 2 wątkach.

Może to jachus (to On zaczął)  miał wczoraj nadprzewodnictwo ? :-)
Gaba12-12-2004 12:22:17   [#15]

też się obśmiałam z tej schizofrenii "tematycznej "- bo, qrna, na jednym dopadłam wątek, a tu... kurde... nie ma odpowiedzi na drugim, myślałam, że mi sie schizło.

 

stany takie miewam namiętnie!

AnJa12-12-2004 12:25:50   [#16]
schizło, koniaczeję

Gaba, Ty się bój Boga, dopiero 12:-)
RomanG12-12-2004 12:25:58   [#17]
:-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]