Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy można zakwestionować akt nadania stopnia awansu?
strony: [ 1 ]
mania 76810-12-2004 22:09:14   [#01]
Nauczyciel ma akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego na podstawie art. 9a ust. 3 KN. Jednak przedstawione świadectwa pracy nie potwierdzają wymaganego stażu pracy. Nauczyciel twierdzi, że nie musi przynosić wszystkich świadectw pracy. Co zrobić w tej sytuacji? Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
ola 1310-12-2004 22:43:12   [#02]

Maniu

Jeżeli masz wątpliwości, dlaczego nie łapiesz za telefon i nie zadzwonisz do szkoły,która akt wydała. Jeżeli okaże się, że wszystko w porządku - OK. Jeżęli nie pisemnie prosisz nauczyciela o dostarczenie świadectw pracy bo masz obowiązek naliczyć stażpracy do wynagrodzenia a jak nie to będzie odpowiednio niższe. Jak nauczyciel dalej w zaparte to pismo do Kuartorium o wyjaśnienie,z kopią do nauczyciela - w tym momencie powinien zmięknąć. Pozdrawiam. Aha jeszce pokaż art ... z KN (nie wiem którybo karta w szkole a na pamięć jeszcze jej nie umiem:), że akt nadania stopnia można unieważnić decyzją administracyjną.
monika l10-12-2004 22:45:04   [#03]
ja jestem kontraktowa i ostatnio zagrożono mi anulowaniem stopnia awansu z powodu braku kwalifikacji ( jestem po języku biznesu ze specjalnością j. ang. i jęz. ros. + p.p. z SN o specjalności k.o. i uczę angielskiego w szkole podstawowej) . podobno można choć związkowy prawnik mówi, że jest coś takiegi jak ochrona przw nabytych.Ale kuratorium ma inne zdanie na ten temat-więc życzę szczęścia
ola 1310-12-2004 22:50:42   [#04]

Moniko

to prawnik związkowy się myli. Ponieważ kN mówi wyraźnie, że jeżeli nadano stopień niezgodnie z przepisami i nie ma tuz naczenia kto popełnił błąd dyrektor czy nauczyciel podając "niepełne" dane to taki awans uznaje się za nieważny z mocy prawa.
bogna10-12-2004 23:33:15   [#05]

KN i KPA

KN (art.9h) odnosi się tylko do stwierdzania nieważności czynności podejmowanych w postępowaniu w sprawie awansu zawodowego, natomiast sama decyzja może zostać unieważniona na podstawie art. 156 kodeksu postępowania administracyjnego.
zgredek10-12-2004 23:38:24   [#06]
Bogna - KPA do poduszki czytasz?;-))))))
bogna10-12-2004 23:41:31   [#07]

tak ;-))))))

to bardzo pouczająca lektura ;-)))))))))))

Gaba11-12-2004 09:18:47   [#08]
no, pomalutku, jest także powiedziane, ze nieprawidłowa decyzja uprawamacnia się po trzerch latach... - ciekawe, czy mozna wobec awansu zawodowego zastosować takie rozwiązanie.
bogna11-12-2004 11:51:09   [#09]

gaba - skąd wzięłaś te trzy lata?

kpa mówi chyba o 10 latach

Gaba11-12-2004 11:56:03   [#10]
wzięłam z glowy - ale było o tym na studiach... - ciekawe nie?
Leszek11-12-2004 15:31:00   [#11]
KPA - Art. 145. § 1. W sprawie zakończonej decyzją ostateczną wznawia się postępowanie, jeżeli:
  1)  dowody, na których podstawie ustalono istotne dla sprawy okoliczności faktyczne, okazały się fałszywe,
  2)  decyzja wydana została w wyniku przestępstwa,
  3)  decyzja wydana została przez pracownika lub organ administracji publicznej, który podlega wyłączeniu stosownie do art. 24, 25 i 27,
  4)  strona bez własnej winy nie brała udziału w postępowaniu,
  5)  wyjdą na jaw istotne dla sprawy nowe okoliczności faktyczne lub nowe dowody istniejące w dniu wydania decyzji, nie znane organowi, który wydał decyzję,
  6)  decyzja wydana została bez uzyskania wymaganego prawem stanowiska innego organu,
  7)  zagadnienie wstępne zostało rozstrzygnięte przez właściwy organ lub sąd odmiennie od oceny przyjętej przy wydaniu decyzji (art. 100 § 2),
  8)  decyzja została wydana w oparciu o inną decyzję lub orzeczenie sądu, które zostało następnie uchylone lub zmienione.
Art. 146. § 1. Uchylenie decyzji z przyczyn określonych w art. 145 § 1 pkt 1 i 2 nie może nastąpić, jeżeli od dnia doręczenia lub ogłoszenia decyzji upłynęło dziesięć lat, zaś z przyczyn określonych w art. 145 § 1 pkt 3-8 oraz w art. 145a, jeżeli od dnia doręczenia lub ogłoszenia decyzji upłynęło pięć lat.
 
to chyba coś z tego...
pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]