Forum OSKKO - wątek

TEMAT: L-4 w czasie ciąży
strony: [ 1 ]
Dorota Piotrowska09-12-2004 16:39:24   [#01]
Jestem pracownikiem administracji w szkole i od dwóch miesięcy przebywam na zwolnieniu lekarskim (ciąza, za 2 tygodnie poród). z każdym miesiącem dostaję mniej pensji. Jest to  kwota rzędu ok. 300 złotych. Wydawało mi się, ze takie zwolnienie jest płatne 100%. Czy kochane Panie naliczające pensję mogłyby zdradzić, co odlicza się przy takim zwolnieniu? Dziękuję z góry..i trzymajcie kciuki, bo juz stara jestem...
Gaba09-12-2004 19:47:14   [#02]

Czy dostarczycłaś zaświdczenie, ze jestes w ciązy?

Pracodawca nie musi wierzyć... - dopóki nie dostarczysz takiergo zaświdczenia możesz mieć (i chyba powinnas mieć) płacone niestety jak za każde zwolnienie, w Twoim interesie jest jak najszybciej takie zaświadczenie dostarczyć...

Dorota Piotrowska09-12-2004 20:04:51   [#03]
Gabo kochana....jasne że dostarczyłam...A poza tym na dwa tygodnie przed..to sama wiesz....a tak na marginesie, to uwielbiam Cię czytywać..
zgredek09-12-2004 21:58:01   [#04]
a premii Ci nie zabrano przypadkiem?
Gaba10-12-2004 03:30:28   [#05]
Dorotko, przyslij mi składniniki Twojego wynagrodzenia na priva przed i teraz - moja dziewczyna kadrowa to oglądnie, może uda się Ci coś zasugerować.
Janusz z W10-12-2004 08:30:54   [#06]

Szczegóły, szczegóły...

Wiadomo gdzie tkwi diabeł. Do podstawy naliczania zasiłku chorobowego bierze się te składniki, które przysługują również w czasie choroby.  Oznacza to, ni mniej ni więcej tylko to, że jeśli zabrano Ci w okresie choroby jakiś składnik wynagrodzenia (co słusznie zostało zauważone przez Zgredka), np. premię lub dodatek funkcyjny,  to te składniki wypłacane wcześniej nie mają wpływu na wysokość zasiłku.
Dorota Piotrowska10-12-2004 09:07:31   [#07]
Moi kochani..zaraz wybieram się do mojego kochanego Organu i wyjaśnie sobie to...zobaczymy co powiedzą...Gabo, a potem Ci podeślę te składniki...Jesteście kochani
ola 1310-12-2004 22:56:21   [#08]
Ja nie wiem o jakim Wy zaświadczeniu mówicie, przecieżna na druku l-4 jest miejsce na wpisanie, że człowiek jest ciężarny - taka mała wielka literka B, więc wydaje mi się, że zaświadczenie niepotrzebne ale mogę się mylić. AHA to lekarz wpisuje, nie pracownik ;)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]