Forum OSKKO - wątek

TEMAT: matura2005
strony: [ 1 ]
nuel09-12-2004 10:44:15   [#01]
W tym roku szkolnym nie przeprowadzamy matury, bo nie mamy trzeciej klasy w liceum. przez rok nie było naboru. więc wyszło na to, że jesteśmy szczęściarzami:) powoli przygotowujemy sie do roku 2006. pytam więc tych, którzy są w temacie: czy szkoła powinna mieć egzaminatora przeszkolonego w OKE z każdego przedmiotu? czy tylko polonistę i językowca do części ustnej?
Jacek W09-12-2004 17:35:36   [#02]

Cztery warianty odpowiedzi, wybierz:

1. Formalnie - szkoła nie musi mieć ani jednego egzaminatora. Do składu każdego zespołu na ustny musi wejść nauczyciel innej szkoły, i wtedy będziesz musiał postarać się, by był nim egzaminator.

2. Rozsądne minimum - tylu egzaminatorów, ile PZE równolegle będzie pracować. Na przykład u mnie w tym roku: 2 x jęz. polski, angielski i niemiecki, 1 x rosyjski.

3. Lepszy wariant - wszyscy uprawnieni polonoiści i językowcy - łatwiej będzie Ci planować część ustną, będziesz mógł np. zaplanować zespół, gdzie jeden egzaminator będzie siedział jako przewodniczący, a drugi będzie prowadził rozmowę ze zdającym. Będziesz też mógł wspomóc "nadmiarowym" egzaminatorem sąsiadów, mieć rezerwę itp.

4. Wariant optymalny - wszyscy nauczyciele przedmiotów maturalnych. Ja nie jestem egzaminatorem, polegam tu na zdaniu koleżanek i kolegów, którzy uważają, że przeszkolenie pozwala lepiej przygotowywać swoich uczniów do matury. Pamiętaj, szkolenia są bezpłatne, ponosisz tylko koszty delegacji, możesz wykorzystać np. pieniądze na doskonalenie.

Pozdrawiam :)

Jacek W.

nuel10-12-2004 08:22:56   [#03]

dzięki za wyjaśnienia

;)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]