Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nadanie szkole imienia
strony: [ 1 ]
Monika Bogdanowicz08-12-2004 08:44:52   [#01]
proszę o pomoc w sprawie procedury nadania szkole imienia, chyba juz kiedyś była o tym mowa, dziękuję
grażka08-12-2004 08:57:03   [#02]
http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=1208&st=0
Ajcila08-12-2004 08:59:07   [#03]
w czerwcu nadawałam imię przedszkolu jeśli Cię to interesuje mogę się podzielić doświadczeniami
Monika Bogdanowicz08-12-2004 10:10:43   [#04]

nadanie szkole imienia

bardzo chętnie skorzystam z Twoich doswiadczeń
Ajcila08-12-2004 11:48:12   [#05]

Moniko prace zaczęliśmy od wytypowania kandydatur oczywiście włączyliśmy w to rodzców. Jako że jest to przedszkole więc dzieci decydowały które utwory najbardziej im się podobają. Gdy już mieliśmy kandydatkę a wybór padł na żyjącą Wandę Chotomską. Wystosowaliśmy do niej list z zapytaniem o zgodę.

Po uzyskaniu i otrzymaniu pisemnej zgody patronki wystosowaliśmy pismo do Rady Miejskiej z prośbą o nadanie imienia.

Oczywiście złożyliśmy 2 pisma w imieniu Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców z uzasadnieniem wyboru.

Otrzymawszy zgodę OP zaczęliśmy planować uroczystość

BeatkaA08-12-2004 13:58:29   [#06]

nadanie imienia

Od początku bieżącego roku szkolnego planujemy przedsięwzięcie - nadanie szkole imienia. Nie korzystamy z żadnych wzorów, ale wiemy,że imię szkole nadaje organ prowadzący na wniosek rady szkoły lub wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego. W sprawie nadania szkole imienia jest pożądane choć nie obligatoryjne uzyskanie pozytywnej opinii kuratora oświaty.

Wybór patrona powinien być dokonany w sposób demokratyczny z udziałem wszystkich zainteresowanych podmiotów. Moim zdaniem dobrze jest mieć na wszystkie działania dowody na papierze. Najlepiej powołać zespół zadaniowy i opracować harmonogram działań / przykłady można znaleźć w internecie/ i realizować go. No i oczywiście pieniądze, jest to impreza kosztowna - sam sztandar podobno kosztuje 6 - 7 tysięcy, trzeba szukać sponsorów, ale dopiero wtedy kiedy Rada Gminy podejmie stosowną uchwałę. Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]