Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak usunac nieoficjalne forum uczniowskie?
strony: [ 1 ]
jarmark07-12-2004 23:50:34   [#01]

Uczniowie zalozyli sobie nieoficjalne forum internetowe szkoly w serwisie www.abc.pl,
gdzie wypisuja rózne glupoty na temat nauczycieli i szkoly. Padaja tam
wulgarne obrazliwe zwroty w kierunku nauczycieli itp.

W jaki sposob doprowadzic do zlikwidowania tego forum. Jakie kroki nalezy podjac.
Prosze o rade.

Gaba08-12-2004 03:27:51   [#02]
Pisz do adminina prosbę o blokadę po przestudiowaniu regulaminu, jeżeli jest złamany, a sądzę, że tak.
Marek Pleśniar08-12-2004 07:20:43   [#03]
jesli bedzie opieszały postrasz policją;-)
jarmark08-12-2004 17:39:43   [#04]
W regulaminie maja, ze nie odpowaiadaja za tresc zamieszczanych przez uczestnikow forum tresci.
Arwena08-12-2004 18:47:23   [#05]

jarmark

A dlaczego chcesz likwidować to forum? Nie lepiej je jakoś ucywilizować rozmawiając z uczniami o odpowiedzialności za słowo? U nas się to udało.
Gaba08-12-2004 18:58:18   [#06]
no tak, ja też nie odpowiadam, co pisze Marek czy Asia, a oni np. nie podpisują się pod tym, co ja piszę, ale tu chodzi o takie sprawy jak - wulgarne slownictwo, obraza osób... ich godności, itp., za to admin bierze pełna odpowiedzilnośc, bo to jest łamanie prawa.
Marek Pleśniar08-12-2004 19:09:08   [#07]

nie może się ten admin wykręcać - chociażby z powodów społecznych skoro nie prawnych

napiszcie że poskarżycie się do NASKU żeby zabrał domenę:-)

Gaba08-12-2004 19:12:43   [#08]
jak nie ma prawnych, to jest takie pierdu-pierdu!
Marek Pleśniar08-12-2004 19:24:58   [#09]

ee nieprawda

awantura wokół firmy niejedną zmusiła do poprawienia się;-)

prawda? Także niejedną szkołę. Więc znamy to. Nikt nie chce mieć złej reklamy.

2katarzyna08-12-2004 19:40:38   [#10]

Może niekoniecznie trzeba robić awanturę. Ja już kiedyś prosiłam administratora lokalnej strony o usunięcie wątku z forum. Udało się załatwić sprawę bez zbędnych ceregieli.

Nie polecałabym też rozmów z uczniami. To ich tylko pobudzi do działania. Będą chcieli poczuć się bezkarni. Myślę, że lepiej po cichu skasować wypowiedzi. Zanim zorientują się, co się stało, przejdzie im ochota.

amrek08-12-2004 20:04:27   [#11]

katarzyno

Myślę, że lepiej po cichu skasować wypowiedzi. Zanim zorientują się, co się stało, przejdzie im ochota.

pytanie, na co przyjdzie im świeża ochota, kiedy już zobaczą, że ich po cichu skasowano:-)

Skasujesz post, ale nie zetrzesz tym k...y z uczniowskiego ryjka ani mózgu. Kasowanie postów to łatwizna, wystarczy postraszyć admina. Ale to nieco przypomina moralność pani Dulskiej, sorry...

AnJa08-12-2004 23:17:41   [#12]
W ramch cywilizowania wypowiedzi zacząłem sie po miejscowym forum, gdzie i o szkole i o mnie nieco prawdy pisano;-)

Mam wrażenie, że mocno się to forum uspokoiło - niekoniecznie musi to być  zasługa moich wpisów, ale podoba mi sie przypisywanie tego sobie:-)
Renata09-12-2004 00:59:53   [#13]

AnJa :) i tak trzymaj:))) A dla jarmarka, to dobra podpowiedź.:)

A swoją drogą, nie dawno pisaliśmy też o blogach... Przecież nie w tym rzecz by pozamykać je, łącznie z różnymi forami. Wyobrażacie sobie taką sytuację? Wszak byłaby to mistyfikacja!:)))

Tak jak przedmówcy tu już wypowiedzieli się w podobnym tonie, sądzę, że netykiety musi przestrzegać regulamin forum, jeśli jest to łamane, administrator, czyli firma ponosi całkowitą odpowiedzialność.

Czas ukrócić przymykanie oczu pseudofirmom, które nie przestrzegają prawa. Jako oświatowcy mamy pełne prawo występować tu z wnioskami, może nawet na razie tylko tu w dyskusji, ważne, że widzimy problem.

Dobre firmy zapewniają rzetelnie swoje usługi, mają odpowiednie certyfikaty zgodne z charakterem jej usług, dotyczy to również tych, które udostępniają miejsca dla użytkowników na swych serwerach.

margocha09-12-2004 18:01:53   [#14]

 

    No proszę i już nie ma forum. Czy wystarczył administrator?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]