Forum OSKKO - wątek

TEMAT: BONY, znowu - pro publico bony albo de BONO
strony: [ 1 ]
Gaba07-12-2004 19:04:17   [#01]

Witam...mam ogromną prośbę wrzuć mój post na forum....dopiero dziś się zarejestrowałam i muszę czekać na akceptację a bardzo mi zależy na czasie ...Pozdrawiam Gosia

 

"Witam wszystkich forumowiczów ciepło i serdecznie. Powiem szczerze, że nadal nie mam pojęcia czy mogę dać pracownikom kasę zamiast bonów i jak to zinterpretować...a właściwie jak nazwać takie świadczenie. Wstrzymuję się z podziałem do czasu znalezienia konkretnej interpretacji przepisów....ale święta tuż tuż ...i jestem w kropce. Poza tym mam problem z emerytami...nie złożyli jeszcze wniosków (a mam znacznie więcej a+o* niż ped*, a na nich nie mam żadnego odpisu, a mimo to są objęci opieką socjalną) czy powinnam do nich dzwonić ...wysłać pismo? Oddam zarządzanie Socjalnym największemu wrogowi.... :-((((((((

*a+o  - administracja i obsługa

*ped. - nauczyciele :-)))  "

violka07-12-2004 19:14:22   [#02]

możesz dać kasę

ale najpierw, i w przypadku bonów i kasy, ludzie muszą złożyć wniosek o pomoc materialną z podaniem przynajmniej dochodów na głowę w rodzinie

musisz przyjąć jakieś kryterium biedy (nie można po równo) i pamiętaj o podatku (od kasy i od bonów też)

kto nie złożył wniosku - nie dostaje

powinnaś mieć w regulaminie zasady

jesli tego nie ma i ludzie nie wiedzą że trzeba wnioski (bo do tej pory było niezgodnie z prawem czyli tradycyjnie - niespodzianka "dają talony") - to może po ludzku byłoby im przypomnieć o złożeniu wniosków

ale tylko raz - przecież nie będziesz kilka razy do roku dzwonić po wszytskich i przypominać im że mają prawo skorzystać - korzystanie nie jest obowiązkowe

Oddam zarządzanie Socjalnym największemu wrogowi...

zrób to, a już nie żyjesz - tak ci tam nakombinuje, potem naśle kontrolę i leżysz ;-)

Diter Kalla07-12-2004 19:35:03   [#03]
Ja postapilem nastepujaco: ludzie zlozyli wnioski, na ich podstawie przyznalem zroznicowane swiadczenie socjalne, wyznaczylem duzy sklep na zakupy, poinformowalem co i do kiedy oraz w jakiej wysokosci mozna sobie kupic - jako paczke swiateczna - a fakture na U G dostarczono do szkoly do tego i tego dnia. Pozniej ja Pani sekretarz opisze jako paczke swiateczna, a ja poprosze U G o przelanie przyznanego swiadczenia socjalnego (nieopodatkowanego) za zorganizowana paczke na konto pracownika. Mysle, ze uczciwe, bo nie zabierajace po raz drugi podatku od podatku (towaru). Ale o tym juz wczesniej forumowalismy ..... Poszukaj.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]