Forum OSKKO - wątek

TEMAT: komputer na maturze
strony: [ 1 ]
Małgoś07-12-2004 16:08:13   [#01]

może było juz na ten temat...?

nie wiem

mam sporo watpliwości jak zorganizowac pisanie egzaminu uczniowi, który ma prawo robic to na komputerze

nie znalazłam dokładnych procedur

jak rozwiązujecie ten problem u siebie?

Ewa Karwat07-12-2004 17:24:54   [#02]
Nie mam co prawda takiego problemu, ale może warto zwrócić się z zapytaniem do OKE. Przy wątpliwościach tak właśnie robię.  Sama jestem ciekawa doświadczeń innych. Uświadomiłam sobie, że nie mam nic na ten temat w wewnątrzszkolnej instrukcji. Pozdrawiam.
Jacek W07-12-2004 18:49:18   [#03]

Po co w instrukcji? Ma prawo, zgłosi wniosek - to pisze na kompie. Jego prawo jest określone w dokumencie wyższej rangi, niż wewnętrzna instrukcja.

A jeśli chodzi o to, jak zorganizować - to w czym problem? Tak, jak należy zorganizować komputerowe stanowisko do pracy w domu, czy w pracowni. Biurko, odpowiednie krzesło, komputer, drukarka, papier, dyskietka na kopię zapasową na wypadek awarii (dobrze byłoby mieć rezerwowy sprzęt w pogotowiu), koniecznie UPS, brak połączenia z jakąkolwiek siecią. Oprogramowanie jak na informatyce czy TI, licencje przecież mamy. Osobne pomieszczenie, tzn. nie ogólna sala. Może być wspólne dla wszystkich, którzy korzystają ze sprzętu technicznego lub mają prawo do wydłużonego czasu.

Poprosiłbym o dokładne sprecyzowanie we wniosku na jakie przedmioty prosi o komputer, jakie oprogramowanie, no i zaproponowałbym próbną maturę z komputerem. Może okaże się np. że z edytorem równań nie radzi sobie odpowiednio biegle i zrezygnuje z tego dostosowania na matematyce.

Jeśli są jakieś inne wątpliwości - chętnie podyskutuję.

Sorry za chaos, ciężki dzień miałem :)

Jacek W.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]