Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zapytanie ... ???
strony: [ 1 ]
MarcinPWSZWALBRZYCH07-12-2004 13:04:31   [#01]

Witam :)

Obecnie koncze juz moja ukochana uczelnie i zblizam sie do egzaminu licencjackiego w ktorym bedzie oceniana nie tylko moja wiedza z 3 lat ale rowniez praca licencjacka ... ale nie o tym chcialem pisac.

Mianowicie staje przed waznym dla mnie problemem - sytuacja Po ukonczeniu mojego kierunku otrzymam dyplom pedagogika opiekunczo wychowawcza oraz suplement w postaci wypisanych godzin i zaswiadczeniem ze ukonczylem poszerzony program w zakresie gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej

Czy taki dokument jest uznawany w placowkach oswiatowych? Zaczynam sie obawiac ze caly kanon przedmiotow z zakresu gimnastyki nie bedzie mi uznawany i ze nie otrzymam z tego powodu nigdzie zatrugnienia jako korektor postawy...

Pomozcie!! Czy dobrze mysle i gdzie moge odszukac jakies prawne przepisy na ten temat??

Z gory dziekuje i pozdrawiam :)

MarcinPWSZWALBRZYCH07-12-2004 20:16:51   [#02]

...

oj szaro to widze ... :(
nn07-12-2004 20:41:28   [#03]

no, nie tak znowu czarno...

Jednakże.. Kierunek- pedagogika opiekuńczo wychowawcza. A więc praca w świetlicy szkolnej, półinternacie itp. Natomiast co do gimnastyki korekcyjnej. Gdyby w szkole, która Ciebie zatrudni brakowało by odpowiedniej osoby do prowadzenia takich zajęć a występowałaby konieczność ich prowadzenia, mógłbyś je prowadzić. Jednakże obecnie kazdy nauczyciel mgr wf ma takie kwalifikacje. I to byłoby na tyle.
MarcinPWSZWALBRZYCH07-12-2004 20:47:49   [#04]

yhm

Z tego co wiem na uczelniach wychowania fizycznego jest przedmiot gimnastyka korekcyjno - kompensacyjna ale nie w takim wymiarze godzinowym jaki ja mam na uczelni Z tego co sie dowiedzialem od mojego prowadzacego cwiczenia z korekcji mamy 2 razy wieksza ilosc godzin tej specjalonosci tylko z tym mankamentem ze nie bedziemy mieli jako absolwenci tytulu z korekcji na dyplomie wraz z pedagogika ... ale jako suplement

Ten fakt mnie troche zalamal poniewaz zalezy mi bardzo na prowadzeniu tego rodzaju zajec w szkole i nadmienie ze zaczynam rowniez studia podyplomowe z wychowania fizycznego ...

Nie wiem co mam dalej robic i co myslec :|

tri307-12-2004 21:07:21   [#05]

MPWSZW

przykro o tym pisać, ale ostatnio na szkoleniu prowadzonym przez pracownika kierownictwa KO dowiedziałem się, że kwalifikacje określa dyplom lub świadectwo.
Kucu07-12-2004 21:10:53   [#06]
Ja natomiast mam informację, że ukończony przeze mnie AWF Wrocław kierunek WF daje mi uprawnienia do prowadzenia zajęć gimnastyki korekcyjnej. Na dyplomie nic o tym nie ma.
maria4407-12-2004 21:11:11   [#07]
Według mnie to podyplomówka z wychowania fizycznego także nie da Ci uprawnień do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Na dzień dzisiejszy tylko dzienne studia na AWF dają tę możliwość (nawet nie zaoczne) Proponuję podjąć studia podyplomowe z gimnastyki kor-kompensacyjnej - bo takie coś jest możliwe.
Leszek07-12-2004 21:19:35   [#08]

rzeczywiscie w przyszłym roku obowiązują już nowego typu dyplomy ukończenia uczelni wyższej, których integralną cześcią jest tzw. suplement...

tam zapisane zostanie wszystko o tym jakie uzyskałeś kwalifikacje podczas studiów...

i jest tak jak wspomniał tri3 do 31.12.04 r. dyplom to tylko typlom, a od 1.01.2005 r. dyplom zawiera takze suplement...

i kończąc - to uczelnia określa Twoje kwalifikacje poprzez przyjęcie uchwałą senatu określonego modelu absolwenta...

zatem to co zapiszą w dyplomie (z suplementem) będzie określało kwalifikacje i nikt tego nie będzie mógł podważyć...

natomiast kwestia znalezienia pracy to już inna historia...

pozdrawiam

Jersz07-12-2004 21:22:01   [#09]

Dyplomy wyższych uczelni od 1 stycznia 2005 roku zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 23 lipca 2004 r. w sprawie rodzajów dyplomów i tytułów zawodowych oraz wzorów dyplomów wydawanych przez uczelnie będzie zawierał suplement , w którym znajdą się szczegółowe informacje o posuadanych kwalifikacjach i uprawnieniach zawodowych absolwenta. Rozporządzenie i załącznik do niego zawierającyc suplement na stronie MENiS

http://www.menis.gov.pl/prawo/rozp_298/rozp_298.php

http://www.menis.gov.pl/prawo/rozp_298/zal_5.htm

Takie rozwiązanie rozwieje wiele niejasności związanych z kwalifiakcjami nauczycieli. Przynajmniej trochę problemów z kwalifikacjami mniej.

 

Pozdrawiam Jersz

Jersz07-12-2004 21:23:37   [#10]

;-)

No Leszku, byłeś pierwszy. A ja i tak dowiedziałem się tego od ciebie.
Leszek07-12-2004 21:27:11   [#11]

ano ano

:-)

pozdrawiam

Marek Pleśniar07-12-2004 21:40:37   [#12]
może warto poszukac pracy w szkole jakiejś integracyjnej? I w potrzebnych tam kierunkach pogłebiać wykształcenie?
MarcinPWSZWALBRZYCH07-12-2004 22:16:32   [#13]

...

To prawda z ta praca itd ale chcialbym dokladniej wiedziec co tez moja uczelnia mi daje - oczywiscie rzecz sie rozchodzi o papierek Jutro postaram dostac sie do mojej Dyrektor i porozmawiac z nia na ten temat :)

Moge tylko powiedziec ze obecny kierunek jaki studiuje jest naprawde bardzo ciekawym i atrakcyjnym na rynku a studia z wychowania fizycznego traktuje jako uzupelnienie moich umiejetnosci Ponadto obecnie jestem na studiach z instruktora sportu oraz na studiach dziennych z socjoterapii ... a w planach mgr z resocjalizacji Zatem jesli chodzi o prace bede mial moim zdaniem duze pole to wyboru oczywiscie jesli wszystkie moje dokumenty beda akceptowane i rzeczywiscie oddawaly to co ja studiuje (przyklad korekcja)

Dziekuje za strony internetowe i porady od Was ktore zaraz wnikliwie przestudiuje :)

MarcinPWSZWALBRZYCH07-12-2004 22:58:16   [#14]

Suplement = uprawnienia

Z tego co wyczytalem taki suplement upowaznia mnie do prowadzenia zajec z gimnastyki korekcyjnej jesli ukonczylem i zdalem pozytywnie egzaminy z kanonu zajec korekcyjnych

Dziekuje za te strony poniewaz teraz podczas jutrzejszej rozmowy z Dyrekcja mojej uczelni bede mogl podpierac sie argumentami pierwszej klasy Ciekawy jestem jaki bedzie wynik rozmowy ... :)

Pozdrawiam i dziekuje

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]