Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pomocy :)
strony: [ 1 ]
MarcinPWSZWALBRZYCH05-12-2004 18:35:49   [#01]

Witam

Jestem studentem 3-go roku i w obecnym czasie prowadze zajecia sportowe przy klubie sportowym w ktorym sam cwicze i gram w lidze

Chcialbym jednak podpisac umowe - charytatywna praca - zeby byc ubezpieczonym nie tylko od OC ale i od innych waznych komponentow....

Czy mozecie podac mi jakies rozporzadzenia oraz strony internetwe gdzie moglbym odszukac przepisy prawne dotyczace mojej obecnej sytuacji? Dziekuje z gory i pozdrawiam!

beera05-12-2004 19:00:53   [#02]

bez zaplaty

to wchodzi w grę tylko wolontariat
RomanG05-12-2004 19:30:58   [#03]

Ustawa o wolontariacie

Dział III Wolontariat

Rozdział 1 Przepisy ogólne

Art. 44.

1. Świadczenia wolontariuszy są wykonywane w zakresie, w sposób i w czasie określo­nym w porozumieniu z korzystającym. Porozumienie powinno zawierać postanowie­nie o możliwości jego rozwiązania.

2.      Na żądanie wolontariusza, korzystający jest obowiązany potwierdzić na piśmie treść porozumienia, o którym mowa w ust.  1, a także wydać pisemne zaświadczenie o wykonaniu  świadczeń przez wolontariusza,  w tym  o zakresie wykonywanych świadczeń.

3.      Na prośbę wolontariusza korzystający może przedłożyć pisemną opinię o wykonaniu świadczeń przez wolontariusza.

4.      Jeżeli świadczenie wolontariusza wykonywane jest przez okres dłuższy niż 30 dni po­rozumienie powinno być sporządzone na piśmie.

Rozdział 2 Przepisy szczególne

Art. 45.

1.    Korzystający ma obowiązek:

1)         informować wolontariusza o ryzyku dla zdrowia i bezpieczeństwa związanym z wykonywanymi świadczeniami oraz o zasadach ochrony przed zagrożeniami;

2)    zapewnić wolontariuszowi, na dotyczących pracowników zasadach określonych w odrębnych przepisach, bezpieczne i higieniczne warunki wykonywania przez niego świadczeń, w tym - w zależności od rodzaju świadczeń i zagrożeń związa­nych z ich wykonywaniem - odpowiednie środki ochrony indywidualnej;

3)         pokrywać, na dotyczących pracowników zasadach określonych w odrębnych przepisach, koszty podróży służbowych i diet.

 

2.      Korzystający może pokrywać, na dotyczących pracowników zasadach określonych w odrębnych przepisach także inne niezbędne koszty ponoszone przez wolontariusza, związane z wykonywaniem świadczeń na rzecz korzystającego.

3.      Korzystający może pokrywać koszty szkoleń wolonatariuszy w zakresie wykonywa­nych przez nich świadczeń określonych w porozumieniu, o którym mowa w art. 44 ust. 1.

4.      Wolontariusz może, w formie pisemnej pod rygorem nieważności, zwolnić korzysta­jącego w całości lub w części z obowiązków wymienionych w ust. 1 pkt 3.

Art. 46.

1. Wolontariuszowi mogą przysługiwać świadczenia zdrowotne na zasadach przewidzia­nych w przepisach o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym.


2.  Wolontariuszowi przysługuje zaopatrzenie z   tytułu   wypadku   przy wykonywaniu świadczeń, o których mowa w art. 42, na podstawie odrębnych przepi­sów, z zastrzeżeniem ust. 3.

3.    Wolontariuszowi, który wykonuje świadczenia przez okres nie dłuższy niż 30 dni, ko­rzystający zobowiązany jest zapewnić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
maeljas05-12-2004 20:38:11   [#04]

Marcinie

umieszczam w wymianie plików 2 pliki:

  1. Wolontariat w polskim systemie prawnym
  2. Proponowane wzory dokumentów -wolontariat

-są to materiały opracowane przez departament Pożytku Publicznego MGPiPS - poczytaj, wydrukuj i daj swojemu"szefostwu"

MarcinPWSZWALBRZYCH05-12-2004 21:22:03   [#05]

Dziekuje

No i teraz juz troche wiecej dzieki Wam wiem :)

Zastanawiam sie czy istnieje jeszcze jakas inna forma ktora bede mogl zastosowac w pracy Slyszalem kiedys o programie - animator sportu ...

Dziekuje jeszcze raz!!

zgredek05-12-2004 21:25:36   [#06]
wpisz w wyszukiwarkę - coś znajdziesz
AnJa05-12-2004 21:37:24   [#07]
Animator - jest. Wielu chętnych, mało kasy do podziału.

Musiałbś w SZS mieć super układy, zeby przeskoczyć, zwłaszcza, że 1:1 (znaczy:połowę klub lub sponsor ma dołozyć).

Raczej za cienki na ten układzik jesteś:-)
Askaa05-12-2004 21:46:14   [#08]

żeby zostać animatorem sportu musiałbys mieć uprawnienia trenerskie, instruktora sportu, rekreacji, animatora itp....

dopiero w momencie gdy masz uprawnienia do prowadzenia zajęć z dziecmi mógłbyś starać się o posadę animatora. Jeżeli nic jeszcze nie masz bo studiujesz to wg mnie w grę wchodzi tylko wolontariat

MarcinPWSZWALBRZYCH05-12-2004 21:48:32   [#09]

hm..

ciekawy jestem skad wiesz kim ja jestem i jaki jestem :)

Pozdrawiam

Piotrek06-12-2004 09:52:48   [#10]

Marcin....

Czy Ty czasem nie przegrałeś ostatniego meczu ligowego 0:3 ???
AnJa06-12-2004 10:27:27   [#11]
Jeśli #9 był do mnie:

Nie wiem jaki jesteś.

Wiem jakie układy mają ci co kasę z animatora dostają. I co konkretnie robią ci, co mimo wszystko,nie dostają.

Jeśli: a) masz układ,
lub b) coś robisz, a nie układ u Was decyduje - to się ubiegaj.

Powodzenia:-)
MarcinPWSZWALBRZYCH06-12-2004 17:59:54   [#12]

...

nie chodzi mi o pieniadze ale przede wszystkim o to aby byc ubezpieczonym od OC oraz miec rowniez na papierze ze prowadze dane zajecia ... tylko o to ... a jesli po drodze znajda sie pieniadze to z mila checia zagospodaruje je w swoich podopiecznych :)

Piotrek ... jaka liga i co masz na mysli??

zgredek06-12-2004 18:40:19   [#13]
Piotrek z reguły siatkówkę ma na myśli;-)))))
MarcinPWSZWALBRZYCH06-12-2004 19:06:24   [#14]

hm

Ale ja nie koniecznie musze grac w siatkowke :) tylko w inna gre zespolowa ...
Piotrek07-12-2004 08:32:46   [#15]

zgredek ma rację...

 A ponieważ w ostatnią sobotę wygraliśmy z drużyną, która nazywa się tak jak Twój nick - AZS PWSZ W-ch to przyszło mi do głowy, że może i Ty tam byłeś :-))))
MarcinPWSZWALBRZYCH07-12-2004 12:57:31   [#16]

Dors

Tak dokladnie sie moja druzyna nazywa A w ktorym z zespolow grasz??

Pozdrawiam zza siatki :)

Piotrek07-12-2004 13:22:13   [#17]

KS Dziekan - Milicz

a ja w niej gram na pozycji...działacza ;-)))
MarcinPWSZWALBRZYCH07-12-2004 13:38:43   [#18]

:)

No ja jeszcze gram jako zawodnik ale mimo wszystko pozdrawiam :)

Mieslimy miedzy soba ciezki mecz w Swidnicy na ktorym nie brakowalo emocji i widowiska siatkarskiego ... Jeszcze raz pozdrawiam i dozobaczenie w rundzie rewanzowej :)

AnJa07-12-2004 14:43:19   [#19]
To jeszcze do meritum: animator ma umowę zlecenie.

Czyli ubezpieczeń zadnych nie ma.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]