Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy można zatrudnić na czas nieokreślony?
strony: [ 1 ]
KrystynaP03-12-2004 23:46:14   [#01]

Sytuacja jest taka:nauczycielka kontraktowa pracowała w danej szkole na umowie od lutego do czerwca, była w ciąży, więc umowa została przedłużona do dnia porodu (wrzesień 2004), teraz jest na urlopie, po nim dyrektor chciałby ją zatrudnić ponownie, czyli od lutego 2005. Czy umowa może być na czas nieokreślony?

KrystynaP04-12-2004 09:54:50   [#02]
Odezwijcie się proszę.
Gaba04-12-2004 11:28:15   [#03]
Masz etat - vacat - to zatrudniasz, pod awarunkiem, że kobieta ma kwalifikacje. Chcesz - to robisz.
Max3604-12-2004 12:08:35   [#04]
Nie ma żadnego problemu, pod warunkiem że posiadasz warunki do zatrudnienia na stał + kwalifikacje
Ewa z Rz05-12-2004 04:25:49   [#05]

Baa...

nawet więcej - musi być na czas nieokreslony!

O ile nie jest to zastepstwo (rozumiem, że nie jest) lub organizacja (nie arkusz organizacyjny!) placówki nie przewiduje okresu zamknietego.

beera05-12-2004 11:03:04   [#06]

pytanie

Kto  pracuje i na jakiej umowie od września, gdy skończyła się umowa osoby o ktorej piszesz?

Jak rozumiem sytuacja jest taka, że na dzień dzisiejszy ona nie jest pracownikiem szkoły, ktoś pracuje i w dodatku nie " za nią"?

Gaba05-12-2004 11:43:29   [#07]
dlatego Asiu, zapytałam, czy to jest wacat, bo jeżeli osoba, która jest zatruniona ma kwalifikacje oraz pracuje na czas zamknięty (a nie jest gdzie rozłożony etat w ponadwymiarówki), to ta osoba, która już pracuje ma bezwględne pierwszeństwo w zatrudnieniu.
beera05-12-2004 12:54:05   [#08]

ano właśnie

ważne jest odpowiadając wiedzieć, jaka tam sytuacja, bo można wprowadzić w błąd
Ewa z Rz05-12-2004 17:14:44   [#09]

jak pracuje

tzn jest dopuszczona do pracy. Jeśli nie została spisana umowa - a obowiązek sporządzenia umowy na pismie spoczywa na dyrektorze - to domniemywa się, że 1. ta umowa jest i 2. warunki tej umowy są takie jakie podaje pracownik (jesli sa prawdopodobne)
beera05-12-2004 17:25:39   [#10]

nie bardzo rozumiem związek, ewo?

N-l nie pracuje w szkole, bo jak rozumiem dziewczyna, o ktorej pisze Krystyna nie jest zatrudniona w szkole- a na pewno nie będzie w lutym- wówczas gdy krystyna będzie ją chciała  zatrudnić.

kto pracuje więc? Czy jest to ktoś na zastępstwie? Nie może być na zastępstwie- swoją drogą ( bo w momencie zatrudnienia musiał być vacat, więc nie zastępstwo, bowiem trudno zatrudniać w zastępstwie n-la, ktorego materialnie nie ma- bowiem kończy mu się umowa)

Czy są to zwiększone ponadwymiarówki innych n-li? Wtedy sprawa prosta, choc tez nie do końca, bowiem, jeśli sa to ponadwymiarówki, to są zatwierdzone w aneksie, itp.

Moim zdaniem nie ma tu żadnego związku, czy n-l o ktorym mówimy, pracował w tej szkole.

Fakt jest taki- w lutym Krystyna chce zatrudnić nauczyciela - jak rozumiem musi mieć vacat.
Skąd się bierzez vacat w lutym gdy żaden n-l nie odszedł z pracy, to ja nie wiem

Ewa z Rz05-12-2004 17:32:39   [#11]

asiu, masz rację

mam problemy z czytaniem - jakoz przeczytałam, że nadal pracuje i dlatego tak napisałam

sorry :-(

Ale teraz zupełnie nie rozumiem pytania z postu #01 :-((

KrystynaP05-12-2004 19:45:28   [#12]
Pracuje nauczyciel emeryt na umowie do końca macierzyńskiego tej o którą pytałam. Więc chyba można tę po macierzyńskim zatrudnić na czas nieokreślony.
zgredek05-12-2004 19:50:53   [#13]
miała umowę do dnia porodu - co zatem to ma wspólnego z macierzyńskim?
beera05-12-2004 20:05:59   [#14]

i jak

można bylo zatrudnić do końca urlopu macierzyńskiego osoby już w szkole nie zatrudnionej-

Jest xle zawarta umowa wrzesniowa- jak rozumiem był vacat, a zatrudniliście do końca urlopu macierzyńskiego kogos, kto nie jest zatrudniony w szkole- czyli nie na zastępstwo.

Umowa powinna być zawarta inaczej- wrzesniowa, pytanie, czy emeryt będzie chciał się o to spierać

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]