Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zamiana stanowisk???
strony: [ 1 ]
Jolanta Szuchta03-12-2004 14:59:51   [#01]

mam na etacie sprzątaczkę,która jest chora.Ostatnio przyniosła od lekarza prowadzacego zaświadczenie ze nie powinna fizycznie cięzko pracować.

Wie ,ze w szkole jest tez na etacie szatniarka,która ma prace nieco lżejsza.choć tez sprząta.

No i co ja mam zrobić?Odpowiedzieć negatywnie  na złozone podanie i powiedzieć zeby starała sie o rente?

Czy szatniarce dać wypowiedzenie zmieniające,tylko czym uzasadnić?A jesli nie przyjmie? bo ma do tego pełne prawo.

Klops-jak z niego wybrnąc?a może poprosić obie Panie i po prostu szczerze porozmawiać?ze może szatniarka zgodzi się przynajmniej na jakiś czas być sprzątaczką dopóki sprzątaczka całkiem nie wydobrzeje?

A przeciez nie moge zwolnić chorej Pani z prac typu mycie okien ,drzwi ,lamperii,dżwigania wody.

Czekam na dobre rady :-(((

violka03-12-2004 22:20:23   [#02]

no nie wiem...

ale tak sobie myślę

chory WF-sta nie może biegać po boisku zamienimy go na miejsca z bibliotekarką - posiedzi se biedak parę godzin w ciepełku, a bibliotekarka niech biega z piłką po boisku

ja bym się nie zgodziła :-(

czy to zaświadczenie jest od lekarza medycyny pracy? może skieruj ją , niech stwierdzi czy pani może wykonywać taką pracę (dokładnie opisz rodzaj pracy)

może to było tak że nie chciała zwolnienia (piszesz że chora) - bo to mniejsza kasa, a teraz chce żeby ująć jej obowiązków, więc lekarz wystawił świstek

jeśli jest faktycznie chora to powinna się leczyć, a nie pracować

myślałam że to tylko nauczyciele nie biorą zwolnień, bo dzieciom przepadnie lekcja

Gaba04-12-2004 03:02:35   [#03]

1. to bardzo trudna decyzja - może sie lubią, może kombinują, może źle pracuje, może zreczywiście nie ma siły i upatruje w tym szansy... - motywacje sa skomplikowane.

- Też miałam sprzataczkę (nie potrafi nawet trzymać miotły), ale etat szatniarki dopiero sie tworzył, nikogo nie musiałam przeuswać.

2. Wszytsko zależy od Ciebie - robisz reorganizację, wtedy... ją dajesz na szatniarkę (a może to być dobryn pomysł), pamiętaj, że szatniarka nie będzie z tego zadowolona i będziesz miała wroga.

- czy nowa ma odopowiednie cechy, czy poradzi sobie, czy chce ci się wychowywac kolejną osobę i przyuczać ją do rzetelnej pracy...

- odmawiasz i nie dopuszczasz do pracy na stanowisku sprzątaczki, wszak nie ma dopuszczenia i wręczasz wypowiedzenie, jeżeli sprzątaczka w ZNP, to uważaj... - reszta to są jej działania, czy wystapi o rentę...

Max3604-12-2004 12:44:47   [#04]
Możesz szatniarce dać wypowiedzenie warunków pracy i płacy, a jeżeli się nie zgodzi zwolnić. A sprzątaczce musisz dać inne stanowisko mniej męczące (zgodnie z kodeksem pracy) nie masz wyjścia jeżeli ma zaświadczenie od lekarza. Inaczej złamiesz prawa pracownicze a to grozi do 3000 kolegium z PIPu. Miałem podobny przypadek z kucharką.
Gaba04-12-2004 13:29:03   [#05]

a ja znam inne ropzwiązanie - nie mogłam zwolnić bibliotekarki, chociaz inny nauczyciel przyniósł takie dopuszczenie i ma już rentę.

A może tak jest ze stanowiskami, do których trzeba miec kwalifikacje, a na robotniczych może nie...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]