Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ławnik
strony: [ 1 ]
47andrzej03-12-2004 08:53:34   [#01]
Nauczyciel został ławnikiem, cieszy mnie to ale, jak rozwiązać problem płacowy. Wiem, iż muszę go zwolnić na sprawę, ale czy mam mu płacić jak w czasie wyjazdu służbowego, czy uznać iż jest jest to nieobecność usprawiedliwiona, wyliczyć ile traci i dać mu to na piśmie i sąd nie mu zapłaci.
Kinka03-12-2004 14:36:04   [#02]
No właśnie tak, niech sąd mu zapłaci.
AnJa03-12-2004 15:18:03   [#03]
Urlop bezpłatny.

U nas pracujący zawodowo ławnicy juz porezygnowali z ławnikowania.
Małgosia03-12-2004 18:10:08   [#04]

sąd płaci

Jestem ławnikiem. Pracuję zawodowo. Z ławnikowania nie mam zamiaru zrezygnować, bo to dla mnie ciekawe doswiadczenie. Tak sobie kombinuję, żeby nigdy nie zarywać lekcji (kwestia dogadania się w sądzie, żeby mnie wstawiali w grafik tylko w okreslone dni). Jest mi o tyle łatwiej, że mam zniżkę godzin jako doradca metodyczny. A więc nigdy szefa nie prosiłam o urlop.

A sąd płaci - czy się pracuje zawodowo, czy się jest emerytem, bezrobotnym - wszystkim ławnikom tak samo.

Basik07-12-2004 14:31:10   [#05]
wypowiadam się jako ławnik - z sądu pieniążki muszą być przez ławnika odebrane / kiedyś było do uzgodnienia, obecna ustawa rzecz zmieniła/. W pracy uzgadnia się z pracodawcą - czy zapłacą za ten dzień, czy ustalą, że godziny przypadające w danym dniu musza być odrobione. W zakładach innych niż szkoły - pracownicy biora urlopy wypoczynkowe. Rzecz była u nas kontrolowana przez RIO - tak jak obecnie - jest dobrze.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]