Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zmiana przydziału (przedmiotu) od jutra
strony: [ 1 ]
violka02-12-2004 19:35:42   [#01]

przedstawię sytuację znajomej n-lki

n-l nr 1 ma kwalifikacje do historii i WF - uczy historii, WF i świetlica

n-l nr 2 ma kwalifikacje do polskiego i biblioteki - uczy polskiego + biblioteka

dyrektorka oznajmia N-lowi nr 2, że praktycznie od jutra pójdzie uczyć histori, czy WF

a ten n-l nr 1 pójdzie do biblioteki

(bo ten pierwszy n-l się nie nadaje, nie radzi sobie z cała klasą na wf itd., więc dla dobra dzieci ktoś się musi poświęcić)

czyli od jutra obaj uczą bez kwalifikacji (część godzin)

pomijam pytanie czy to ma sens, bo odpowiedź jest oczywista, ale czy jest to prawnie możliwe?

zaznaczam że jest nowa dyrekcja od września - w bibliotece pracuje już 4 n-li (uzupełniają brakujące godziny)

czy można tak w środku roku zmienić przydział (czy nie powinno być 3-mies. wypowiedzenie zmieniające)

obaj n-le są mianowani

Nionka02-12-2004 21:01:29   [#02]

No to nie tak szybko chyba. Mianowani obaj,czyli mają po etacie - przynajmniej. Zmiana organizacji pracy wymaga zmiany formalnej - aneksu do arkusza organizacyjnego i czyms musi być uzasadniona. Argument "nie nadaje się" to stanowczo za mało, by nie rzec - śmiesznie. Według mnie dyrektor musi w tej sytuacji:

1) zrobić aneks do arkusza organizacyjnego; ten aneks musi przejśc wszystkie "szykany", czyli opinia KO i zatwierdzenie OP.

2) Z aneksem trzeba zapoznać RP - przedstawić argumenty - powody zmian, RP opiniuje "przydział czynności" dla nauczycieli.

3) Ponieważ polonista na pewno nie ma kwalifikacji do wf-u, trzeba by mieć też zgodę KO na zatrudnienie go na takim stanowisku (tez to jakoś trzeba uzasadnić)

Być może coś pominęłam, być może inne KO i OP mają jeszcze jakies swoje wymagania czy zwyczaje, ale tak ja to robię. Jednak zmieniając oeganizację mam konkretny powód, np. ktoś idzie na macierzyński, ktos porzucił pracę itp.

Co do wypowiedzenia zmieniającego dla nauczycieli, to wydaje mi się, że nie jest tu konieczne - zalezy jak są zatrudnieni i co mają w umowie. Ja staram się dokładnie okreslic stanowisko, ale wiem że niektórzy piszą po prostu "stanowisko nauczyciela", inna sprawa,że bibliotekarz ma 30 godzin pensum. Nie wiem, jak ta osoba jest zatrudniana ani co ma w umowie napisane. Czasem są takie sytuacje, że trzy miesiące czekania to za długo, ale jesli ktoś jest zatrudniany na stanowisku nauczyciela bibliotekarza i tak ma w umowie, a teraz ma przejść na etat nauczyciela przedmiotu, to zmieniłabym umowę.

violka03-12-2004 22:26:24   [#03]

też tak myślę, że najpierw aneks

z tym opiniowaniem przez rp bym się nie zgodziła - rada opiniuje projekt, zmiany w arkuszu już raczej nie

zgoda KO na zatrudnienie - nie potrzeba oni są już zatrudnieni

mam wątpliowści co do kwalifikacji - przecież KO nie zatwierdziłoby w maju takiego arkusza , więc teraz też chyba nie ma szans

poza tym termin - w środku roku???

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]