Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Powołanie SZE
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane02-12-2004 13:38:06   [#01]

Witam! Czytam Was od dawna (dzięki ) - sama piszę po raz pierwszy.

Czy ktoś z Was zabrał się już za powołanie SZE? Co wpisać w dwie ostatnie kolumny załącznika 2?

dorota s p02-12-2004 14:53:56   [#02]
Zespól przedmiotowy do ustnych, a zatem piszesz: rosyjski, polski,etc. Zespól nadzorujący do pisemnych, a zatem piszesz: matematyka, wiedza o tańcu, etc. Nie wiem czy o to Ci chodziło
ewa bergtraum02-12-2004 16:41:05   [#03]

Wiolu,

po raz pierwszy ?. Pozdrawiam :-) Protokoły chyba do 18 grudnia ?

lp.

nazwisko i imię

miejsce pracy

nauczany przedmiot

    ZESPÓŁ

 ZESPÓŁ

 

 

 

 

przedmiotowy

    (język)

nadzorujący

( przedmiot)

1.

Iksińska Wioletta

ZSO  nr 1 w Olsztynie

j. polski

j. polski

     -

2.

Igrekowski Dariusz

Gimnazjum nr 4 w Olsztynie

j. angielski

j. angielski

matematyka

 

 

 

 

 

geografia

 

 

 

 

 

j. polski

3.

Szczukowata Anna

ZSO nr 1 w Olsztynie

matematyka

      -

j. polski

 

 

 

 

 

j. niem.

 

 

 

 

 

historia

 

Przyjmujemy, że pod 1 i 3 wpisałaś swoich nauczycieli. Wioletta jest członkiem zespołu przedmiotowego. Nie może być w zespole nadzorującym np. na pisemnym z języka polskiego

(na innych może, pod warunkiem, że nie jest wychowawczynią klasy zdającej w danej sali egzamin).  Dariusz  pod 2 uczy j. ang. w innej szkole, więc możesz go powołać w skład pze i do zn  z  każdego innego przedmiotu (oprócz egzaminu z j. ang.). Anna spod trójki jest Twoją nauczycielką matematyki, więc siedzi w zn (nie jest wychowawczynią).

 

Czy teraz jasne?. W razie wątpliwości – pisz.

janzg02-12-2004 17:05:24   [#04]

Zaiste

cała sprawa organizacji i przygotowań do matury wygląda zadziwiająco

1. Czy dyrektor w sposób samozwańczy na podst. par.60 ust. 1 powołuje się na przewodniczącego SZE???, w roku 2002 i w następnych sesjach poprawkowych  powoływała OKE; nawet do przeprowadzenia egz. dojrzałości przewodniczącego powoływał kurator.

2. Do 18 grudnia - najpóźniej -  dyr CKE musi ogłosić harmonogram egzaminów (pojawił się 29.11.Harmonogram ale dla poprawkowiczów z 2002r.), przy dużej liczbie maturzystów, ta wiedza jest potrzebna aby powołać SZE też najpóźniej do 18 grudnia.

Chyba, że - i tu zastrzegam sobie pomysł-patent - w skład swojego ZSE powołam 100% kadry pedagogicznej szkoły swojej i szkół sąsiednich - tak na wszelki wypadek.

3. Czy na Waszym terenie OKE wykonała obowiązek wynikający z par. 60 ust. 4, bo u nas, ja sobie nie przypominam żeby coś takiego się odbyło???

4. Mam pytanie - jak należy rozumieć w załącznikach "Pieczęć i podpis przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego" czyżby chodziło o następny egzemplarz pieczątki, przecież byłoby prościej "Pieczęć i podpis dyrektora szkoły"

ewa bergtraum02-12-2004 18:02:09   [#05]

Nowa

matura :-(

Tak sobie myślę, że jeśli w rozporzadzeniu w ust. 1 par. 60 zapisano, że dyrektor jest przewodniczącym sze, to czy dyrektor OKE musi dodatkowo pisać powołanie?. Być może się mylę, odwołuję się do nowego rozporządzenia. Nie wiem, co było w poprzednim. W tym samym paragr. w ust. 3 jest tak:

Jeżeli przewodniczący zespołu egzaminacyjnego i jego zastępca, z powodu choroby lub innych ważnych przyczyn, nie mogą wziąć udziału w egzaminie maturalnym, dyrektor komisji okręgowej powołuje w zastępstwie innego nauczyciela zatrudnionego w danej szkole.

Z tego wniosek, że tylko w takim przypadku dyrektor OKE ma powoływać. Nasza OKE przewodniczących i zastępców przeszkoliła.

Pieczęć przewodniczącego sze, bo patrz ustęp trzeci, dyrektor nie będzie przewodniczącym. Na wypadek choroby (odpukać!) dyrektora, ekspresowo, po powołaniu przez OKE innego przewodniczącego, należałoby taki stempel wyrobić :-)

 

margocha02-12-2004 18:02:58   [#06]

 

  1. Nie w sposób samozwańczy bo napisano, że zostaje nim automatycznie (tylko gdzie to napisano?, chyba w procedurach jest, sorki, ale nie mam czasu teraz sprawdzić).

2. Tylko opatentować!!! I tak trzeba by powołać parę osób więcej (choroby i inne losowe...).

3. OKE Poznań zrobiła już szkolenia na próbną, wstępny termin szkoleń na właściwą podano w przybliżeniu - styczeń/luty

4. Jakby pisali prosto, nie byliby sobą ;) pieczątka dyrektora jednak chyba wystarczy, chyba, że zaniemoże dyrektor i wtedy przewodniczącym stanie się zastępca - a jak nie ma pieczątki to co?

janzg02-12-2004 18:17:10   [#07]

Ewo

- czy u Was została rozstrzygnięta sprawa odpłatności za egzaminowanie szczególnie członków PZE?

- czy "pozyskując" nauczycieli z innych szkół rozmawiasz z nimi (czy oni się na to godzą) czy tylko z dyrektorem i kto im będzie płacił?

ewa bergtraum02-12-2004 18:46:22   [#08]

Czeski

film, czyli nikt nic nie wie. Toż to gwałt na mojej naturze!. Tak jak większość z nas  lubię porządek i zorganizowanie. Czasami się zastanawiam, czy jeśli nadejdą normalne czasy w oświacie, to ja będę potrafiła w nich funkcjonować?.

Na razie nikt nie mówi o pieniądzach dla członków pze. Wypełniłam (jak wszyscy z nas) kwity przysłane z kuratorium. Problem zgłosiłam w organie prowadzącym. U mnie egzaminy ustne będą odbywały się po południu, gdyż nie wyobrażam sobie rozpędzenia pozostałych dzieciaków. Mają się uczyć. Nie tylko maturą szkoła żyje. A może już tak?;-)

Do zn zaprosiłam nauczycieli z zaprzyjaźnionego karpaczańskiego gimnazjum. Też się wypożyczamy do nich na egzamin gimnazjalny. Ach, te układy i znajomości. :-)

Do pze z liceum z najbiższej miejscowości. Gadałam z dyrektorem. A pieniądze dla tych z pze?. Muszą się znaleźć. Na razie nie mam pomysłu, skąd je wziąć.

Konto zapomniane02-12-2004 22:26:35   [#09]

Dzięki

za odpowiedź, ale wątpliwości ciągle wiele. Czy to znaczy, że już dzisiaj muszę dokładnie znać skład wszystkich ZN?

Jacek W02-12-2004 23:22:32   [#10]

Niby musisz dokładnie, Wiola, ale nie do końca,

bo będziesz zawsze mogła aneksem, jakby coś...

Tak pani z krakowskiej OKE tłumaczyła. 

Jacek W.

janzg03-12-2004 08:51:51   [#11]

no nie, moim zdaniem taka dokładna informacja musi być na miesiąc przed terminem egzaminów pisemnych par. 61 ust. 1 pkt. 4,

teraz powołaj tyle osób, żeby potem było z czego wybierać (ja również powołuję wszystkich księży-katechetów, są zadowoleni i teraz podczas próbnej pracują wyśmienicie)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]