Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Tzw.wczasy pod gruszą
strony: [ 1 ]
Nela 102-12-2004 12:09:14   [#01]
Czy nauczyciele oprócz obwiązkowego świadczenia urlopowego powinni otrzymywać tzw. wczasy pod gruszą .......
Marek Pleśniar02-12-2004 12:22:23   [#02]

mogą jesli dasz. To zalezy od tego ile macie pieniędzy

jaśli macie na gruszę to uprawnieni mogą składac wnioski

Ale nie muszą

Nela 102-12-2004 12:29:28   [#03]
Właśnie obawiam się , że nie wystarczy mi funduszy ..........i jak wtedy rozpatrywać poszczególne wnioski??????????Do tej pory nauczyciele dostawali obowiązkowe świadczenia urlopowe, pracownicy administracji i obsługi "wczasy pod gruszą" oprócz tego wszyscy dwa razy w roku tzw.pomoc socjalną/świąteczną/ były też liczne imprezy kulturalne i inne dla wszystkich a teraz jak nauczyciele dostaną również wczasy pod gruszą to zabraknie mi na te wszystkie pozostałe .A nie chcę sobie wyobrażać sytuacji ,że ktoś nie dostanie tych "wczasów pod gruszą".........
Tarka02-12-2004 12:51:27   [#04]

a co masz zapisane w regulaminie? zapisy regulaminu o ile zodne z ustawą są zobwiązujące przede wszystkim pozdrawiam ! tez się męczę z socjalnym, a właściwie brakiem wpływu fizycznie środków na konto i pozwem do sądu pracy przez ZZ

Marek Pleśniar02-12-2004 13:46:01   [#05]

kryterium ekonomiczno-społeczne powinno decydować

a jak nie i coś Wam w tym przeszkadza;-) to podzielcie biedę (też wg kryterium bo inaczej to nielegalne - nie można po równo)

Gaba02-12-2004 18:29:29   [#06]
i jeszcze jedno, co kiedyś wyszło - by dostać owe wczasy musi byc okres ulropowy - a więc ferie lub wakacje, od mojego kontrolera też słyszałam taką pychotkę, że daje się  wczasy, a nie ma ich formalnie, ludzi nie było na urlopach, dlatego najlepiej je wreczajc po wakacjach, gdy ludzie na nich byli, na feriach nie zawsze obsługa ma urlop.
Jolanta Szuchta02-12-2004 18:36:33   [#07]

A ja zapytam tak

dałam świadczenie urlopowe nauczycielom,wczasy adm i obsłudze oraz dzieciom,bony na Wielkanoc i mam jeszcze pieniądze.

Ludzie nie chcą bonow na Boże Narodzenie,chcą gotówki.

Słyszałam ze w niktórych szkołach wypłacaja ją jako czasy zimowe,czy cos w tym stylu.Co Wy na to?

violka02-12-2004 18:42:45   [#08]

ale  jesli w regulaminie jest zapis że wczasy pod gruszą otrzymują tylko nienauczyciele, to jest to niezgodne z prawem

fakt bycia n-lem nie może ograniczać prawa do korzystania ze świadczeń funduszu, w tym również z wczasów

jedynym kryterium jest sytuacja materialna (zarabiają więcej niż obsługa), rodzinna (a więc dochód na łebka)  oraz sytuacja życiowa (są w lepszej bo dostają świadczenie urlopowe)

dlatego n-le równiez mogą otrzymywać wczasy

świadczenie urlopowe wynika z innej ustawy (KN) i nie ma nic wspólnego z socjalnym - fakt, że pieniądze na to pochodzą z tej samej puli co świadczenia socjalne wporowadza zamieszanie i poczucie niesprawiedliwości

a przecież nikt z nas nie gniewa  się na górników że mają deputat węglowy - każdemu wolno być górnikiem,  wolno być też nauczycielem - wolny wybór

violka02-12-2004 18:46:49   [#09]

Jola

a czemu nie chcesz dać kasy - przeciez talony to tak samo jak gotówka - trzeba podatek

różnica jest taka, że nie trzeba zawracać głowy z zamawianiem tekturek, wydawaniem, potem biegać do wyznaczonych sklepów

kasa idzie bezpośrednio na konto, podatek automatycznie i kupujesz gdzie chcesz

bon czy kasa i tak musi być wniosek o zapomogę - bo nie ma czegoś takiego jak świadczenie z okazji świąt - jest tylko świadczenie z okazji biedy (więc oczywiście nie można wszystkim po równo)

Gaba02-12-2004 19:52:08   [#10]
ale jako zbiorowe wnioski o zapomoge, dla mnie to jest szokujące, a to sie już odezwało na paru wątkach - święta ida, więć cała szkoła o zapomogę, jacie...
violka02-12-2004 20:32:24   [#11]

gaba

przecież święta to czas wyjątkowych wydatków - wtedy wszystkim brakuje - jednym więcej innym mniej   ;-))

a swoją droga masz rację - to jest kompletna fikcja

zbiorowe wnioski ;-)  dobre

u mnie już nie ma fikcji z pisaniem niby-wniosków o pomoc finansową, jak ktoś jest w potrzebie to ma pisać zwyczajny wniosek z opisem sytuacji zgodnie z wymaganiami wynikającymi z ustawy o funduszu

dostaje kasę i robi z tym co chce

Nionka02-12-2004 21:09:52   [#12]
Gaba, kasa do łapy, podatek z łapy - tez mi się to podoba, tylko czy nie było kiedys wątku na ten temat? Że to niby kasy (gotówki) nie wolno z socjalu? U mnie składają o zapomogę - nie, nie wszyscy, bo trzeba podac dochody i umotywowac, a niektórzy nie chcą tego robic (ich sprawa), ale boję się, że jak te zapomogi wypłacę, to mi się jakas kontrola doczepi. Jak to z tym jest? Wiem, że na pewno mozna losowe, ale na takie - na szczęście-nikt się nie kwalifikuje.
Macia09-02-2005 13:24:42   [#13]

podnoszę wątek

czy zapis o tzw. wczasach pod gruszą musi byc w regulaminie czy wystarczy w planie finansowym na dany rok zaznaczyc,że w ramach dofinansowania wypoczynku letniego przewiduje sie je i opracować tabele wysokosci wypłat?
goszka2109-02-2005 13:36:29   [#14]

pod

My mamy i wczasy ,pod gruszą> i swiadczenia..Mało tego.emeryci też występują..z wnioskami..i dostają.<gruszkowe>..Trudno, że potem maciupeńko jest na pomoc rzeczową..ale i tak jakoś się udaje..dac tym najbardziej potrzebującym..Dzieci paczki dostają  przeświętami...
violka09-02-2005 13:36:34   [#15]

Nionka

jesli masz kryteria w regulaminie i przyznasz zapomogę dokładnie wg nich, to dlaczego mają się czepiać

my w naszym regulaminie uwzgledniliśmy zapomogi tzw. zdrowotne - może składać każdy niezależnie od dochodu - ale dochód podaje bo od tego zalezy wyskość zapomogi

drugi rodzaj to tzw. socjalne (trudna sytuacja materialna) - o te mogą się ubiegać osobyk, które mają średni dochód na łebka nizszy niż najnizsza płaca ogłaszana corocznie w rozporządzeniu (teraz chyba 869 zł)  - też podają konkretny dochód, bo od tego zależy wysokość zapomogi

ale możecie sobie też założyć, że zapomogi dostają wszyscy i nie dawać progu (jak was stać na taką rozrzutność) - ważne żeby dokładnie zapisane w regulaminie

a pomoc, wg ustawy, może być w fiansowa lub rzeczowa - to też sobie określacie w regulaminie

my zrezygnowaliśmy z rzeczowej, bo wtedy trzeba pisać podanie o np. buty - kto się będzie bawił w kupowanie, dawać zaliczkę? i prosić się o przyniesienie rachunku? zaklada ze swoich an te buty, a jak nie ma?

więc mamy tylko pieniężną, dostaje do ręki lub na konto - podatek automatycznie i sprawa z głowy - kupuje sobie kapelusz, jego sprawa

jeszcze jedno - przy rzeczowych więcej roboty, ale nie ma podatku

violka09-02-2005 13:40:35   [#16]

macia

zaznaczyć,że w ramach dofinansowania wypoczynku letniego przewiduje sie je i opracować tabele wysokosci wypłat?

to trzeba w regulaminie - że się przewiduje dofinansowanie wypoczynku i w jaki sposób ustalacie kwoty - np. zapis tabela stawek dofiansowania ustalana jest corocznie do dn. ...... i jako załącznik wzór takiej tabeli z (pustej)

Macia09-02-2005 13:56:04   [#17]

kiedy zmiany

czy zmiany w regulaminie mogą byc dokonywane tylko przed rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego czy także w trakcie?
Gaba09-02-2005 13:57:35   [#18]
możesz w trakcie
Macia09-02-2005 14:05:50   [#19]

super

dzięki gaba
violka09-02-2005 14:15:20   [#20]

i pamiętaj ;-)

o uzgodnieniu z ZZ - jak się nie zgodzą, to nie wprowadzisz zmian, będzie obowiązywał ten co dotychczas

Nela 109-02-2005 14:41:41   [#21]
Też jestem przed faktem ustalania tabel ale nie robię tego w regulaminie tylko w preliminarzu wydatków wraz z przedstawicielami ZW
violka09-02-2005 15:11:01   [#22]

tabele - w rozumieniu stawek - oczywiscie że w preliminarzu mozna lub oddzielnie

natomiast sam sposób naliczania dofinsowania - czyli tabela wg dochodów  jest załącznikiem do regulaminu

ReniaB09-02-2005 20:49:45   [#23]

Czy w tym roku można nadal robić zakupy - wtedy ucieka się od podatku?

chodzi mi o pomoc w formie rzeczowej?

violka09-02-2005 22:56:50   [#24]
tak
Gaba10-02-2005 06:33:50   [#25]
a czy wprowadzono wreszcie likwidację podatku od bonów, pytam, bo były takie zamiary i deklaracje?
violka10-02-2005 08:29:53   [#26]

jak na razie to nie

były tez plotki o zmianie zapisu dotyczącego ograniczenia wypoczynku do wczasów krajowych

i na razie cicho

Macia10-02-2005 08:58:10   [#27]

wczasy tylko krajowe

oczywiście nie można dofinansowywać wypoczynku zagranicznego od 1 stycznia 2003

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]