Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kompetencje RP
strony: [ 1 ]
Jolanta Szuchta02-12-2004 09:10:49   [#01]

2. Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności:

 

2) projekt planu finansowego szkoły lub placówki

to co wkleiłam to jedno z zadań RP.

Jak to robicie?  kiedy?  jak zapisujecie w protokole? czy podejmujecie uchwałe?

Ja w związku z tym,ze nie mam w szkole ksiegowosci(obsługa GZSZiP) na początku roku budzetowego podaję informacje o przydzielonych środkach i planie do tych środków dostosowanym.

Podzielcie sie prosze ze mna wiedza na ten temat,tak zeby wszystko bylo zgodnie z prawem.

agabu02-12-2004 09:44:00   [#02]

RP opiniuje

 

projekt planu finansowego. Projekt, a więc to co jest Twoją propozycją, ktorą składasz OP. U nas jest to do 15 wrzesnia danego roku na rok przyszły. Tego, co otrzymasz (po cięciach) RP teoretycznie nie musi nawet poznać, ale wtedy ma spaczony obraz finansów szkoły. Zawsze jest mniej niż w projekcie.

Dlatego robię tak:

1. Uchwała RP w sprawie wyrażenia opinii o projekcie planu finansowego.

2. Punkt w porzadku obrad RP - informacja dyrektora o zatwierdzonym planie finansowym szkoły. Zaprotokołowane, a plan jako załącznik do protokołu. Tym sposobem N-le wiedzą na co będzie mniej niż w projekcie.

Ewa z Rz02-12-2004 09:49:02   [#03]

robię tak samo jak agabu

z tą róznicą, że u mnie projekt należy złożyć do 15 listopada - to jest termin ustalony przez OP.
krystyna02-12-2004 10:41:39   [#04]

podobnie...

z tym, że nie uchwałą....

dyr. na wrześniowej radzie omawia projekt planu finansowaego, który z rozpiską na paragrafy i kwoty znajduje się potem w księdze protokołów, a opinie RP brzmi:

"Działając na podstawie art. 41 ust.2 pkt 2ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz.U.z 1996 r. nr 67 poz.329 z późn. zm. ) oraz § 19 pkt 2, ppkt 2 Statutu Gimnazjum nr 2 w ............, Rada Pedagogiczna jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt planu finansowego Gimnazjum nr 2 w ............na rok 2005."

Antoni Jeżowski02-12-2004 13:11:17   [#05]

gwoli ścisłości

W ustawie o finansach publicznych jest taki przepis:

Art 125. W terminie 7 dni od dnia przekazania projektu uchwały budżetowej organowi stanowiącemu jst zarząd jst [zgodnie z art. 121 ust. 1 pkt 2 jest to 15 listopada - przyp. mój AJ] przekazuje podległym jednostkom informacje niezbędne do opracowania projektów ich planów finansowych.

2. Jednostki, o których mowa w ust. 1, opracowują projekty planów finansowych w terminie 30 dni od dnia otrzymania danych, o których mowa w ust. 1, nie później jednak niż do dnia 22 grudnia.

Czyli, czytając literalnie ustawę, w terminach ustalonych przez organ stanowiący jst opracowywany jest wstępny projekt planu finansowego lub przymiarka do niego, zaś projekt planu planu finansowego to czas między 22 listopada a 22 grudnia każdego roku. Wtedy też RP winna wyrazić o nim opinię.

Z art. 41 ust. 1 KN wcale nie wynika, że opinia RP musi być przyjęta w formie uchwały. Ale o tym już na forum rozmawialiśmy.

Pozdrawiam :)

BożenaB02-12-2004 15:03:00   [#06]

A czy musi:

a) jednogłośnie ;-)

b) pozytywnie ? To b) - zupełnie poważnie pytam.

Marek Pleśniar02-12-2004 15:06:23   [#07]
jak to opinia - nie musi być pozytywna.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]