Forum OSKKO - wątek

TEMAT: protokół z rady szkoleniowej
strony: [ 1 ]
iwonka01-12-2004 22:34:51   [#01]
Czy w protokole z Rady szkoleniowej powinnam opisywać cały wykład, którego wysłuchaliśmy, czy mogę tylko wymienić zagadnienia, których dotyczył?
qrcze01-12-2004 22:39:51   [#02]
mamy ten sam problem ... najpierw pisalismy jak leci, teraz streszczamy tylko zagadnienia z rady szkoleniowej, ale to i tak sporo pisania... mysle, ze chyba daloby sie jeszcze krocej..
Marek Pleśniar01-12-2004 22:41:00   [#03]

tylko ważne - czyli tematyka. Chyba że lubicie.

Jesli to Wam do czegoś potrzebne to dołączcie skrypt od prowadzącego - w załącznikach:-)

zgredek01-12-2004 22:43:29   [#04]
to ja...

nieśmiało zapytam...:

a te... załączniki do protokołu to mogą być, znaczy jakaś podstawa prawna może...

;-)

przepraszam
qrcze01-12-2004 22:45:25   [#05]
"zalaczniki", jak je nazywacie mamy w bibliotece z opisem kiedy i kto wedlug tych zalcznikow prowadzil szkolenie... :)
Magosia01-12-2004 22:47:19   [#06]

Moim zdaniem

to nie RADA -tylko szkolenie grona pedagogicznego. Tak jak nie ma szkoleniowej rady gminy, szkoleniowej rady miasta...

Zatem to w ogóle może nie być protokołowane, co najwyżej odnotowane ,że się odbyło.

Acha, i ja oczywiście tak robię od kilku lat, walcząc ze sformułowaniem szkoleniowa rada pedagogiczna. Pozdrawiam :-)

qrcze01-12-2004 22:49:08   [#07]
wiem wiem... juz gdzies o tym na forum czytalam :) ale nawyk to nawyk :)
Marek Pleśniar01-12-2004 22:53:48   [#08]

zatłukę;-)

"Możecie" powiedziałem. "Jak chcecie', Powiedziałem

W dziób?

Jersz01-12-2004 22:55:53   [#09]

Pozwólcie , że porzucę coś z boku. Przypomniała mi się wypowiedź Antoniego Jeżowskiego w jednym ze starszych numerów Dyrektora Szkoły. Żartował sobie z tych "szkoleń rady pedagogicznej" . Napisał tam jesli dobrze pamietam - :"ludzi można szkolić ale organy?". No i szukam w UoSO --

art. 41.

1. Do kompetencji stanowiących rady pedagogicznej należy:

1) zatwierdzanie planów pracy szkoły lub placówki po zaopiniowaniu przez radę szkoły lub placówki,

2) podejmowanie uchwał w sprawie wyników klasyfikacji i promocji uczniów,

3) podejmowanie uchwał w sprawie innowacji i eksperymentów pedagogicznych w szkole lub placówce, po zaopiniowaniu ich projektów przez radę szkoły lub placówki ,

4) ustalanie organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli szkoły lub placówki,

5) podejmowanie uchwał w sprawach skreślenia z listy uczniów.

2. Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności:

1) organizację pracy szkoły lub placówki, w tym zwłaszcza tygodniowy rozkład zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,

2) projekt planu finansowego szkoły lub placówki,

3) wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeń, nagród i innych wyróżnień,

4) propozycje dyrektora szkoły lub placówki w sprawach przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

3. Dyrektor szkoły lub placówki wstrzymuje wykonanie uchwał, o których mowa w ust. 1, niezgodnych z przepisami prawa. O wstrzymaniu wykonania uchwały dyrektor niezwłocznie zawiadamia organ prowadzący szkołę lub placówkę oraz organ sprawujący nadzór pedagogiczny. Organ sprawujący nadzór pedagogiczny uchyla uchwałę w razie stwierdzenia jej niezgodności z przepisami prawa po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego szkołę lub placówkę. Rozstrzygnięcie organu sprawującego nadzór pedagogiczny jest ostateczne.

art. 42.

1. Rada pedagogiczna przygotowuje projekt statutu szkoły lub placówki albo jego zmian i przedstawia do uchwalenia radzie szkoły lub placówki.

2. Rada pedagogiczna może wystąpić z wnioskiem o odwołanie nauczyciela ze stanowiska dyrektora lub z innego stanowiska kierowniczego w szkole lub placówce.

3. W przypadku określonym w ust. 2, organ uprawniony do odwołania jest obowiązany przeprowadzić postępowanie wyjaśniające i powiadomić o jego wyniku radę pedagogiczną w ciągu 14 dni od otrzymania wniosku.

art. 43.

1. Uchwały rady pedagogicznej są podejmowane zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy jej członków.

2. Rada pedagogiczna ustala regulamin swojej działalności. Zebrania rady pedagogicznej są protokołowane.

3. Nauczyciele są zobowiązani do nieujawniania spraw poruszanych na posiedzeniu rady pedagogicznej, które mogą naruszać dobro osobiste uczniów lub ich rodziców, a także nauczycieli i innych pracowników szkoły lub placówki.

Nie znajduję tu zapisu o szkoleniu rady pedagogicznej. Jest jedynie , zapis mówiący że  rada pedagogiczna ustala organizację doskonalenia zawodowego nauczycieli szkoły. Moim zdaniem zebrania rady pedagogicznej nie są zbyt szczęśliwym miejscem, czasem na szkolenia. A jeśli chcemy , albo musimy to udokumentować to sądzę, że lepiej w innej formie.

Małgoś01-12-2004 22:56:37   [#10]
A czy w protokoły z pisemnego egzaminu dojrzałości wpisywaliście tematy prac i zadania z poszczególnych przedmiotów?
Jacek W01-12-2004 22:57:30   [#11]

Ale jednak :)

w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie sposobu podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli..., par. 2 ust. 1 pkt 6):

6) szkolenie rad pedagogicznych

 

Jacek W.

bogna01-12-2004 22:57:32   [#12]

warto zobaczyć prezentację:

Protokół w kodeksach i innych aktach prawnych

© dr Antoni Jeżowski, 2004

 http://oskko.vulcan.pl/konferencje/oskko-mietne-02-2004/Protokóły.zip

fredi02-12-2004 19:27:38   [#13]

szkolenie rad ( czyli członków rady ) ale nie poprzez zebranie plenarne całej rady.

a może szkolenie SEjmu ?

Konto zapomniane02-12-2004 20:01:57   [#14]
akurat szkolenie sejmu (w rozumieniu "posłów") przydałoby się, jak również szkolenie członków komisji śledczych
Konto zapomniane02-12-2004 20:04:46   [#15]
A jeśli już o takich niuansach  mowa, ta jakie widzicie różnice między WYMAGANIAMI EDUKACYJNYMI, A KRYTERIAMI NA OCENĘ?
Antoni Jeżowski02-12-2004 20:25:08   [#16]

:)

magosia, jersz, bogna, fredi - tak trzymać!!! I - przede wszystkim - nie dać się upupić. Ludzie (czyt.: minister i inni...), kurna, nie zauważyli, że zmienił się ustrój, 14 lat temu ustawa o systemie, i dalej plotą jak za Gierka... brrrr!

Jacku W, jeśli minister nie czyta ustaw i pisze akty sprzeczne z ustawami to radą na to, zgodnie z Ustawą Zasadniczą, jest Trybunał Konstytucyjny...

Wszystkich pozdrawiam!

Konto zapomniane02-12-2004 21:11:09   [#17]

zima jest - albo zaraz będzie!

śliskie tematy też się podnosi! - co z tymi wymaganiami, bo usłyszałam dziś od "moich", że nie są w stanie sformułować wymagan edukacyjnych "na poszczególne oceny śródroczne i końcoworoczne z zajęć sdukacyjnych obowiąz....." jak głosi rozporządzenie - czas na odświeżanie PSO
Jacek W02-12-2004 23:11:29   [#18]

Możeby, panie Antoni, ...

Instytut jakiś zbadał. Nie, żeby Ministra, tylko konstytucyjne aktów pisanie...

Pozdrawiam serdecznie :)

Jacek W.

Magosia02-12-2004 23:19:52   [#19]

Staram się tak trzymać - to do #16

- niezłą mam w związku z tym opinię w OP :-(((

 Ale już jestem ponad to i dobrze.

Mastacho - nie mam siły dzisiaj rozwijać, ale tak zwane PSO to też wymysł biurokracji nie poparty żadnym prawem. Uprzedzam , dziś nie podejmę dyskusji, ale jestem pewna i wsparta autorytetem mojej bardzo mądrej i rozsądnej Pani wizytator.

Ajcila03-12-2004 16:55:16   [#20]

czy to od nas zależy?

ja myślę że to zależy w dużej mierze od naszych wizytatorów. Własnie 2 dni temu mieliśmy szkolonko dotyczące Rady Pedagogicznej i otrzymaliśmy piękne materiały pt. "Jak pisać protokoły"

Jedna wizytator twierdzi "żadnych załączników" druga zaś uważa że być powinny i bądź tu mądry:-(((

Marku piszesz "Możecie" powiedziałem. "Jak chcecie', Powiedziałem - tylko potem przychodzi wizytator i żadą protokołu i jak powiedziała "wniosków" które być muszą po radzie szkoleniowej

gosienka03-12-2004 18:33:08   [#21]
Przecież Rada szkoleniowa nie służy wysnuwaniu wniosków, tylko nabyciu pewnych umiejętności, poszerzeniu wiedzy........
Ajcila03-12-2004 18:36:50   [#22]
gosienko tak masz rację ale wg naszej wizytator poszerzona wiedza powinna do czegoś nam posłużyć ... a więc jakiś wniosek co do dalszej pracy musi być
Ewa z Rz03-12-2004 18:52:38   [#23]

wyjście z tego jest jedno

zapiszcie w regulaminie waszej rp, że:
1. z "rad szkoleniowych" (czy jak je tam nazwiecie) protokołów nie sporząda się (lub sporządza się w okreslonej takiej to a takiej formie) - jak tam chcecie
2. protokoły z takich to a takich zebrań wyglądac powinny w taki to a taki sposób.

I jak p. wizytator bedzie żądać protokołu ze szkoleń czy będzie miała zastrzeżenia do jakiegos protokołu, to pokażecie regulamin i bedzie po rozmowie... :-)

Jersz03-12-2004 19:11:11   [#24]

?

Ewo nie mogę się zgodzić z Twoją opinią. Skoro w regulaminie zapiszesz, że z "rad szkoleniowych" (niepodoba mi się takie sformułowanie) protokołow się niesporządza to tak jakbyś uznała , że jest to elememt pracy rady pedagogicznej. Z UoSO wynika , że

art. 43.

2.  Zebrania rady pedagogicznej są protokołowane.

 

Będzie trzeba te "rady szkoleniowe" protokołować. Ja uważam, że szkoli się nauczycieli. Z tego dyrektor może sporządzić notatkę, albo protokół ale nie jest to moim zdaniem protokół z zebrania rady pedagogicznej.

 

Pozdrawiam Jersz

Ewa z Rz03-12-2004 19:14:10   [#25]

tez tak uważam !!

ale jak p. wizytator sie upiera, to zaproponowałam wyjście by wilk był syty i owca cała...

A "rady szkoleniowe" wzięlam własnie z tego powodu w cudzysłów - bo takie nazewnictwo funkcjonuje potocznie choć bezprawnie.

gosienka03-12-2004 19:40:59   [#26]
Sorki wielkie, że znowu / tak jak w innym wątku napiszę/ , że nie ma w tym za grosz logiki. Wiemy czemu mają służyć "rady szkoleniowe" U mnie osoba prowadząca pisze krótki program zajęć / w punktach/ a obecni nauczyciele podpisują listę obecności. Po co tworzyć coś co nie ma sensu to znaczy wysnuwać wnioski. Jeżeli mam Radę na temat prawa oświatowego , to jaki mam wpisać wniosek " Nauczyciele nauczą  :-)))))) się korzystania z przepisów  prawa" ? Bez sensu, logiczniej jest sformułować cele tych zajęć. Jezeli to piszecie to szczerze was podziwiam , tak jak pozostałych z wątku o SANEPiDZie , którzy rżną i spawają nogi krzesłom i stolikom . I uwierzcie, że nie ma  w tym krzty ironii
Leszek04-12-2004 17:45:21   [#27]

to może zapiszcie "wniosków brak"...

albo zróbcie szkolenie nauczycieli...

i nie trzeba będzie protokołu i wniosków...

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]