Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jeszcze raz - dyżury nauczycieli naucz. zintegr
strony: [ 1 ]
elak01-12-2004 19:58:29   [#01]

Dzieci z klas I - III nie wychodzą  na przerwy ze starszymi klasami, jednak sprawa sie komplikuje przed religią Czy przed ta lekcja nauczyciel moze wypuścić dzieci na przerwę dla starszych klas . W tym czasie uczniowie klas I- III byliby pod opieką nauczycieli sprawujących dyżur na przerwie . Dodam ze nauczyciel nauczanie zintegrowanego nie ma okienka , w czasie kiedy jego klasa ma religie on prowodzi inną lekcję. ( W czasie przerwy nauczyciel z nauczanie zintegrowanego powinien zabrać klucze ,dziennik i zmienic izbę lekcyjną ) .Wymiana w czasie przerwy z panią z religii nie zawsze sie sprawdza( bo np. nie zmieniła jej nauczycielka nauczania zintegr) A tak na marginesie to katechetka tez powinna mieć czas na wypicie herbaty i załatwienie potrzeb fizjologicznych.

Czy jest  wyraźne rozporządzenie,że dzieci  z     klas I- III powinny spędzac przerwy ze swoja panią ?  Jak ten problem rozwiązujecie  u siebie?

RomanG01-12-2004 20:29:39   [#02]

Możesz wypuszczać, mogą być pod nadzorem dyżurującego na korytarzu nauczyciela. To tylko sprawa wewnętrznej organizacji pracy szkoły.

Żaden przepis nie nakazuje przesadnego izolowania dzieci z klas 1-3 od reszty szkoły.

Celestyn Freinet pisał: Życia uczy się poprzez życie.

Marek Pleśniar01-12-2004 20:38:10   [#03]

to prawda - to szkolne uregulowania.

a owocuje wnioskiem - rób jak zarządził dyrektor.

elak01-12-2004 21:06:48   [#04]
Bardzo dziekuję za odpowiedzi. Trochę mnie podnieśliście na duchu. Byłam troche zdołowana . Usłyszalam dzis od nauczyciela uczącego w starszych klasach, że on nie będzie  dzieci  klas I- III pilnował w czasie przerwy na dyżurze , bo on jest od starszych klas. Wydaje mi się że jest nauczycielem szkoły a nie klas.
qrcze01-12-2004 21:11:21   [#05]
u nas byly takie dyzury, ale sie nie sprawdzily i wrocilismy do zwyklych dyzurow z udzialem wszystkich nauczycieli..
mysza02-12-2004 17:26:23   [#06]
u mnie klasy I-III nie mają przerw a katecheta, który ma religię w młodszych klasach siedzi do momentu przyjścia nauczyciela wychowawcy bez kolizji bo wtedy jest wyznaczony do dyżuru właśnie w klasie, wktórej skończył zajęcia i po kłopocie

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]