Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uchwała RP poparta "zarządzeniem" dyrka
strony: [ 1 ]
OlaM01-12-2004 10:38:58   [#01]
RP podejmuje uchwałę w sprawie przyjęcia Wewnątrzszkolnego Systemu Zapewniania Jakości Pracy, co dla mnie oznacza, że skoro uchwała jest przyjęta zgodnie z prawem to nie ma co dyskutować nad jej wykonaniem, tylko do roboty.
Ostatnio na nardzie z wizytatorem KO usłyszałam, że powinnam wydać jeszcze rozporządzenie o stosowaniu WSZJP. Na nardzie nie potrafiono mnie przekonać, że tak powinno być i wciąż mam wątpliwości.
Biorąc na logikę to każdą uchwałę podjętą przez RP powinnam "poprzeć" zarządzeniem.
janzg01-12-2004 16:34:24   [#02]

precz z uchwałami i zarządzeniami

wystarczy zewaluować obecny system

------------------

ach - zaczynam zachwycać się tą nowomową.

Jersz01-12-2004 18:39:19   [#03]

?

Ciekawszy jest od tytułu wątku sprawa w jakiej została podjeta uchwała - "RP podejmuje uchwałę w sprawie przyjęcia Wewnątrzszkolnego Systemu Zapewniania Jakości Pracy" . Domyslam się stworzono taki dokument? No to tylko małe pytanie OluM, gratulować czy nie. Jeśli to pierwsze to wyniki wewnętrznego i zewnetrznego mierzenia jakości świadczą o wysokiej jakości pracy waszej szkoły. Jeśli jeszcze tak nie jest to współczuję, że zostaliście zmuszeni do "papierowej jakości".

Jersz

tri301-12-2004 20:05:42   [#04]

A ja mam wątpliwości

Czy WSZJ to jakiś określony tym tytułem papier, który tak na dobrą sprawę kogo ma zadowolić? System to działanie podmiotów szkoły w oparciu o programy i plany /a tych w szkole jest już wystarczająco dużo/, a nie tworzenie następnego dokumentu do szuflady dyrektora i na pokaz organom. Po drugie jak RP podjęła uchwałę to komu jeszcze potrzebne zarządzenie dyrektora - a dyrektor w radzie nie jest? Poza tym jak już przyjęliście taki dokument czy zatwierdzanie WSZJ to kompetencja RP czy może innego organu, a może nic nie trzeba zatwierdzać 

rozpoprządzenie o nadzorze § 5.

1. Dyrektor szkoły lub placówki, we współpracy z nauczycielami zajmującymi inne stanowiska kierownicze w szkole lub placówce, sprawując nadzór pedagogiczny, wykonuje w szczególności następujące zadania:

9) we współdziałaniu z radą pedagogiczną, opracowuje i wdraża wewnątrzszkolny system zapewniania jakości.

Mada4501-12-2004 20:18:42   [#05]

 

czy tylko papier uchwałą się zatwierdza?

poza tym może tu chodzi o przystapienie szkoły do inicjatywy zwiazanej z jakością pracy szkoły w celu uzyskania certyfikatu a wtedy uchwała jest chyba potrzebna?

jesli się mylę proszę o sprostowanie

tri301-12-2004 20:36:01   [#06]
Sam chciałbym wiedzieć co uchwaliła RP, chyba jest niedoprecyzowane, natomiast uzyskanie certyfikatu możliwe jest tylko poprzez akces do projektów pozaszkolnych SUS itp.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]