Forum OSKKO - wątek

TEMAT: NOWA MATURA - zmiana deklaracji
strony: [ 1 ]
Małgoś01-12-2004 10:03:03   [#01]

uczniowie zczynają zmieniać plany maturalne - mają do tego prawo do mniej więcej końca lutego (czyli do 2 m-cy przed rozpoczeciem egzaminów pisemnych - na poczatku maja)

zdający składa WNIOSEK do przewodnicz. SZE , jesli chce zmineić deklarację... itd.

i mam w związku z tym pytanie:

czy składa:

a)  zwyczajnie w formie podania?

b) ponowna deklarację?

c) jakiś specjalny druk, o którego istnieniu jeszcze nic nie wiem?

slorek01-12-2004 10:46:02   [#02]

Uczeń złożył deklarację we właściwym terminie, ja przekazałem drogą elektroniczną zgłoszenie do OKE. Teraz w uzasadnionych przypadkach uczeń może dokonać zmiany w deklaracji – składa podanie do dyrektora, który podejmuje decyzję i we właściwym terminie i uzgodnionej formie informuje OKE o zmianach w deklaracji. Już raz wysłałem do OKE takie zmiany i czekam na ewentualną odpowiedź. W dokumentacji zostawiam podanie ucznia i moje pismo (oczywiście wysłane listem poleconym) do OKE o tych zmianach.

janzg01-12-2004 11:08:19   [#03]
u mnie piszą podanie z uzasadnieniem i nowy druk deklaracji, sekretariat wbija pieczęć "wpłynęło...."
Ewa Karwat01-12-2004 13:35:31   [#04]

byłam w podobnej sytuacji

 Uczennice złożyły podania wraz z uzasadnieniem oraz wypełniły drugie deklaracje. Poradzono mi w OKE, aby zachować poprzednie  i podpiąć je do nowych ( dla mojego dobra).

Informacje do OKE można było przesłać albo Hermesem, albo pocztą. W grę wchodzi tylko ta tradycyjna, elektroniczna odpada.

maeljas01-12-2004 15:36:03   [#05]

uzgodnić "zeznania"

mogłyby poszczególne OKE

krakowska OKE na szkoleniu poinformowała, że owszem w uzasadnionych przypadkach uczeń może dokonać zmiany w deklaracji – składa podanie do dyrektora, który podejmuje decyzję i we właściwym terminie i uzgodnionej formie informuje OKE o zmianach w deklaracji. Ten termin wg OKE to dopiero ok. 6 stycznia 2005 - bo wtedy będzie czynna strona na której będzie mozna wprowadzać zmiany...

JarTul01-12-2004 17:28:15   [#06]
U nas przyjęliśmy podobną zasadę jak w #04.
W związku z naszym zapytaniem o powiadamianie o zmianach (rozporządzenie mówi wszak "niezwłocznie") OKE odpowiedziała (na piśmie), że mamy czekać do stycznia. Wówczas otrzymamy listy potencjalnych abiturientów do zweryfikowania i naniesiemy te zmiany deklaracji.
Jednocześnie OKE stwierdza, że dopiero zweryfikowane listy styczniowe będą równoznaczne z zpotrzebowaniem na materiały egzaminacyjne na sesję wiosnną.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]