Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wzór deklaracji - egzamin maturalny - poziom rozszerzony
strony: [ 1 ]
JarTul30-11-2004 12:59:32   [#01]

Czy istnieje - jak w temacie?

7.             Po przerwie odbywa się część egzaminu na poziomie rozszerzonym. Zdający, po wejściu do sali egzaminacyjnej, składa podpis na liście zdających pod deklaracją przystąpienia do egzaminu na tym poziomie. Po otrzymaniu arkusza postępuje analogicznie jak podczas pracy z arkuszem przeznaczonym dla poziomu podstawowego.

Zola30-11-2004 16:45:34   [#02]
w procedurach poznańskich nie spotkałam, trzeba będzie samemu zrobić
margocha30-11-2004 16:57:03   [#03]

 

      Ośmieliłam się zadać to pytanie w CKE, napiszę natychmiast, jak tylko  otrzymam odpowiedź.

JarTul30-11-2004 20:09:06   [#04]

***

OKE Wrocław. Zwoniłem. Nie mają. Na próbną mamy sobie sami poradzić. Na sesję wiosenną zastanawiają się. Będą jeszcze szkolenia dla dyrektorów, to wtedy w "instrukcjach szczegółowych" może ustalą.
Zola30-11-2004 20:11:48   [#05]
czy na próbną też przestrzegacie wszystkich procedur i tej tony papierów, a członkowie komisji też z innej szkoły
JarTul30-11-2004 20:13:34   [#06]
Członkowie komisji z innej szkoły nie. :-)))
Papiery raczej tak. :-(((
margocha30-11-2004 20:15:25   [#07]

 

   Całkowicie popieram i :))) i :(((

Zola30-11-2004 20:20:02   [#08]
szkoda mi lasów ;-(((((
JarTul30-11-2004 20:23:09   [#09]
Mi też...
dorota s p30-11-2004 21:28:43   [#10]

Całkowicie przestrzegamy, chociaz lasów szkoda............ Są nauczyciele z innych szkół, wypełniane powołania, protokoły etc....Też zauważylismy brak deklaracji (tej po przerwie), wybrnęliśmy z tego  teraz, na roboczo tak: na liście zdających w jednej sali, obok kolumny: "numer wylosowanego stolika", dorobiliśmy kolumnę "podpis deklarujący przystąpienie do części rozszerzonej". Jak na razie przystępują nieliczni: język niemiecki  1 na 28, język rosyjski 5 na 55, zaś język angielski 2 na 26. Komisje oczywiście w  pełnym składzie do końca.......................

Mam jeszcze jedno w związku z tym pytanie. Dzwoniłam do OKE , ale odpowiedz byla taka wymijająca: "teraz można , potem zobaczymy."  O co chodzi?   W szkole są trzy klasy III LO i  jedna  III LP. Wszyscy  przystępują do matury . Na języku polskim 2 komisje dla LO i jedna dla LP.  OK.  Ale co z przedmiotami, z których 3 uczniów zdaje z LO i 1 z LP. Tworzyć dwie osobne, czy jedną wspólną? A co z protokołem gdy jest wspólna? Ci sami ludzie, w tej samej sali podpisuja dwa różne protokoły ?

Jak zwykle wiem, żę mogę na was liczyć!

margocha30-11-2004 21:30:55   [#11]

 

     U nas jedna klasa LO i jedna LP, sala ta sama, komisja też. Czy naprawdę potrzebne są dwa protokoły? Nie sądzę, ale...

dorota s p30-11-2004 21:48:19   [#12]
W kluczu do Hernesa i  we wszystkich tych "szyfrach " masz przecież dwa  różne kody szkół  i to sugeruje chociażby ich egzaminacyjną odrębność. Te kody są potem w nagłówkach protokołów.Chociaż tak na zdrowy rozum......
JarTul30-11-2004 21:56:46   [#13]
Tu nie należy kierować się zdrowym rozumem tylko procedurami. :-)
dorota s p01-12-2004 11:24:32   [#14]
Rozumiem kierowanie się procedurami i nawet się staram,ale...... Powoływanie odrębnych komisji-jednej dla 3, a drugiej dla 2 uczniów piszących  w sąsiednich salach w tym samym czasie np. egzamin z geografii, pociąga za sobą przecież konieczność dwukrotnej liczby osób w ZN,( w tym gości z zaprzyjaźnionej szkoły).  Pani w OKE tez była jakby lekko zaskoczona moim pytaniem . Obecnie robiliśmy po dwa protokoły, dwa powołania itp., ale jest to lekko absurdalne. Gdyby powoływać podwójne komisje, ten bałagan z zastępstwami, jaki przeżywamy teraz, podczas próby, okaże się niczym wobeg tego co czeka nas w maju. ( Dodam, że mamy jeszce 6 "starych" klas technikum, których egzamin też nałoży sie w terminie majowym) Pytanie zasadnicze: Kto będzie uczył wtedy młodsze klasy?  Nawet zorganizowanie dla nich  wszystkich miesięcznych praktyk w terminie majowym nie rozwiązuje problemu, są bowiem jeszcze klasy LO, LP .Co o tym myślicie?
Małgoś01-12-2004 12:24:09   [#15]

nie będę rozwalać na tydzień całej szkoły!

mam 29 uczniów

wszyscy wszystko piszą razem

" język niem"  (2 osoby)- "część dźwiękową" odbędzie w salce obok - potem wróci do sali dużej

w trzeci dzień uczniowie tez pisza razem choć w różnych przedziałach czasowych

trudno...szkoła jest dla wszystkich - nie tylko dla matury ;-)

Grana01-12-2004 14:09:10   [#16]

to nie tak

Co to jest trzeci dzień?egzamin z przedmiotu maturalnego będzie jeden jednego dnia,tzn.tych "trzecich dni "będzie znacznie więcej.Pierwszym założeniem "nowej matury" było przeprowadzanie jej przez komisje zewnętrzne,podobnie jak egzamin na prawo jazdy,ale jak widać w praktyce najlepiej niech to zrobi szkoła i to jeszcze w ramach 40 godzin pracy nauczyciela.Ten egzamin jest najważniejszy dla absolwentów,ale są jeszcze młodsze roczniki,im też należy się przyzwoite nauczanie.
AnJa01-12-2004 16:50:26   [#17]
LP i LO w jednej sali - zapytałem, odpowiedzieli.

Moga w  jednej - na protokole, pod kratkami z kodem wpisać drugi kod.
JarTul01-12-2004 16:53:58   [#18]

AnJa

(...) zapytałem, odpowiedzieli (...) - na piśmie czy ustnie przez telefon?
AnJa01-12-2004 16:55:53   [#19]
Pogadałem dzisiaj z moimi niektórymi nauczycielami, egzaminatorami z mocno deficytowego przedmiotu.

Są zdecydowani, że odrzucą propozycje sprawdzania pisemnych.Maja argumenty.

Może być ciekawie.
margocha01-12-2004 17:27:22   [#20]

AnJa

 

      Też słyszę od wielu, że jeśli egzamiantorzy będą skoszarowani ( a podobno będą) to mają sprawdzanie w nosie. Przyłączam się do nich. Poza tym usłyszałam wczoraj w OKE, ze mamy sobie wziąć urlop bezpłatny na czas sprawdzania - skoszarowania - już lecę!

A propos starego wątku, nadal chcesz próbować ;)( trochę późno ale odpowiedziałam, przez imieniny mogło Ci wypaść z pola widzenia)

JarTul02-12-2004 13:14:13   [#21]

Trochę inna sprawa...

Ze strony OKE Wrocław:
"Przypominamy, że w czasie egzaminu z fizyki, chemii, matematyki oraz geografii, zdający może korzystać z kalkulatora (z wyjątkiem graficznych)."

W jakim dokumencie zapisano, to przyzwolenie?
Czy dotyczy obu poziomów zdawania?

JarTul02-12-2004 16:17:54   [#22]

???

.
ewa bergtraum02-12-2004 17:21:27   [#23]

Na koniec :-)

§ 92. Informację o materiałach i przyborach pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów, dyrektor Komisji Centralnej zamieszcza na stronie internetowej Komisji Centralnej, nie później niż na 2 miesiące przed terminem części pisemnej egzaminu maturalnego  (rozdz. 5 rozp. rozporz. w  sprawie warunków i sposobu oceniania ….)

 

OKE we Wrocławiu informuje (chyba) o próbnym. Tak do tej pory z maturalnym bywało?.Te kalkulatory ?. Przed właściwym egzaminem powinien, zgodnie z zapisem w rozporz., wypowiedzieć się dyr. CKE.

ewa bergtraum02-12-2004 17:36:17   [#24]

Nie chyba,

tylko na pewno idzie i próbny. Pismem z dnia 26.11.2004 r. OKE we Wrocławiu przypomina dyrektorom, że zgodnie z zapisem w informatorach maturalnych zdający w czasie egzaminu z matematyki, fizyki, chemii i geografii może do obliczeń korzystać z kalkulatora (z wyjątkiem graficznego).
Zola03-12-2004 00:44:35   [#25]
urlopu bezpłatnego ktoś (znaczy się dyr) musi udzielić , a ja nie udzielę, bo nauczyciele muszą pracować z klasami I-II, te klasy tez mają maturę, a wciąż narzekamy , że za mało godzin

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]