Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nowa matura
strony: [ 1 ]
migotka29-11-2004 22:53:58   [#01]
Było juz wiele watków na ten temat. Nie miałam jednak czasu, żeby się na nich wypowiedzieć. Teraz mam chwilkę i powiem co o tym wszystkim myślę:
1. Maturę pisemną z języka obcego na 30% zda każdy, jeśli wypełni wszystkie pola konieczne do wypełnienia. Tu znajomość języka obcego nie jest do niczego potrzebna. Wystarczy mieć troszeczkę szczęścia.
2. Matura próbna daje szansę sprawdzenia swoich możliwości, ale trochę za późno - decyzje zostały już podjęte. Uczeń chciał już zmienić poziom, ale OKE odmówiła.
3. Matura próbna to dezorganizacja w szkole ( przynajmniej u mnie) i pozostałe klasy na tym tracą.
4. Nauczyciele, którzy muszą sprawdzić matury próbne nie mają czasu dla innych klas. ( polonistka mojego dziecka poinfomowała uczniów, że do końca semestru nie będzie żadnego sprawdzianu, a na lekcjach będą pracować sami, ponieważ pani ma do sprawdzenia 150 prac, a nauczycielka matematyki stwierdziła, że od 6 grudnia będzie niedostępna.

Tak naprawdę to mi nic na tej nowej maturze nie podoba, ale może mam dzisuaj zły dzień.
migotka29-11-2004 23:18:49   [#02]
Jasne - mam dzisiaj zły dzień i piszę same bzdury.

Dzięki!
JarTul30-11-2004 12:44:31   [#03]

Ad.2 Nie bardzo rozumiem. Na próbnej tylko pisemne egzaminy, a zatem wybór poziomu w czasie egzaminu.
Zatem OKE odmówiła zmiany poziomu już w części ustnej właściwego egzaminu z języka obcego?

Ad.1, 3, 4 Tak jest w wielu szkołach. Podobne problemy u nas. No może nie aż tak ostro pkt 4.

margocha30-11-2004 12:52:06   [#04]

 

     Migotko, czego ta OKE właściwie odmówiła? Przecież  nie minął termin zmian w deklaracji maturalnej, o których decydujesz w końcu Ty a nie OKE. Pozostałe problemy podobne, chociaż podejście nauczycieli - nie ma mnie , bo sprawdzam, nieco...jak by to powiedzieć...

stan30-11-2004 13:42:17   [#05]
... próbna to pół biedy jakoś sobie poradzimy, jakieś informacje zdobędziemy i jakieś korzyści bieżące będą dla uczniów i nauczycieli ...
ale dlaczego zewnętrzny egzamin  czyli nową maturę będziemy wykonywać siłami i częściowo na koszt szkoły? to tego  w dalszym ciągu nie wiem.
i kosztem zajęć dydaktycznych z młodszymi rocznikami.
Ale chyba się czepiam...
bo to wicie kolego dyrektorze, rozumicie, dla dobra ...
margocha30-11-2004 13:48:25   [#06]

 

     To, że kosztem zajęć z innymi rocznikami, jakoś się może zmieni, coś powolutku, pomalutku słychać, że być może... jakieś finanse... nawet nie napiszę, bo zapeszę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]