Forum OSKKO - wątek

TEMAT: E-lekcje dla wagarowicza
strony: [ 1 ]
Małgoś29-11-2004 18:46:47   [#01]

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,2417128.html

E-lekcje dla wagarowicza

Bożena Sobiech 28-11-2004, ostatnia aktualizacja 28-11-2004 18:36

Jak pomóc najsłabszym uczniom? Douczać ich przez internet! Pomysł wrocławskich nauczycieli znalazł uznanie UE - dostaną 9 mln zł z programu Equal

0-->Zwycięski projekt nazywa się Want2learn (chcę się uczyć) i wkrótce pomoże dolnośląskiej młodzieży wyjść ze szkolnych niepowodzeń. Uczniowie dostaną bezpłatne internetowe korepetycje i wsparcie terapeutyczne. - Warunek: muszą tego chcieć - podkreśla autorka pomysłu Beata Obuchowska z Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Popołudniami potrzebujący pomocy uczniowie usiądą w pracowniach komputerowych, a korepetycji w cyberprzestrzeni udzielą im specjalnie przeszkoleni nauczyciele. Będzie też możliwość konsultacji i rozmów na forum.

Z oferty będą mogli skorzystać najsłabsi: uczniowie z jedynkami, drugoroczni, notoryczni wagarowicze, określani jako trudni. - Nasz program ma zapobiegać odrzuceniu słabych przez środowisko i późniejszemu bezrobociu - tłumaczy Beata Obuchowska.

Teraz, nie do końca dowierzając szczęściu, główna sprawczyni Beata Obuchowska i odpowiedzialna za stronę finansową projektu Agnieszka Kudyba zabierają się do przygotowań. Pracą podzielą się z partnerami - mają już pierwszych: Wyższą Szkołę Bankową i Stowarzyszenie Pro Silesia et Europa. Opracują teraz platformę e-learningową. Program ruszy najprawdopodobniej od września. Na początek WCDN będzie szkolić nauczycieli-opiekunów z poszczególnych szkół ("Przede wszystkim powinni być akceptowani przez młodzież"), przeprowadzą wśród młodzieży ankiety. Potem potrzebujący będą mogli zgłaszać się na lekcje wyrównawcze i terapię. Autorzy projektu nie zapomnieli o rodzicach - ci będą mogli liczyć na wsparcie i porady.

Ja chyba śnię jakis baardzo dziwny sen...

Ostatnio błądziłam po UM z niedowierzaniem kontemplując ogrom pracy wkładanej przez urzedników w róznego rodzaju programy:

Sieć promująca zdrowie, Sieć ekologiczna, Sieć wspierająca uzdolnienia, Sieć usiecionych, Interwencja kryzysowa, Kryzys Interwencyjny, Projekt dla miasta, Miasto dla projektu...

Słuchajcie, jakby się uprzec to już uczyć nie ma kiedy bo i po co?

Ambitna szkoła jak się zaweźmie to i jeszcze zarzuci sieć na siec szkół z klasą i wówczas to już ...nikt tego supła nie rozplącze.

I jak to jest, że z takich akcji i programów naprawczych tylu nienaumiałych dziatek się wysypuje.

PS. Chciałam skorzystac ze szkolenia dot. analizy wyników egzaminów zew. Jedna z instytucji doiskonalenia n-li (...dn) organizuje własnie takie ...180zł od osoby..

Pewnie już zbierają na te komputerowe douczanie...

ja tam sie nie dorzucam ;-)

Małgoś29-11-2004 23:08:18   [#02]

nie wierzę :-0

nikogo nie rusza, że 9 mln zł zostanie wyłozonych na taki cel?

RomanG29-11-2004 23:09:25   [#03]

Przecież to Unia płaci.

Unia płaci, Unia traci ;-)

grażka29-11-2004 23:29:32   [#04]

A WODN-y muszą z czegos żyć - ruch awansowy może osłabł? A wszyscy dyplomowani za darmo mają obowiązek wiedzą i dorobkiem dzielić się, to kto na kursy przyjdzie?

W kamienicy naprzeciwko była sobie kilka lat fajna tabliczka - Fundacja Poszanowania Energii. I nigdy nie odgadłam, czym ów dziwny byt się zajmuje. Aż tu nagle okazało się, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, jakieś dziwne układy, szkolenie z odsalania wody morskiej na Cyprze - itp - jednym słowem polityczne różności - i tabliczka znikła.

I już się nie dowiem.

Maelka30-11-2004 00:40:31   [#05]

Mnie najbardziej poruszył warunek: "muszą tego chcieć" .

Muszą? Sytuacja, kiedy uczniowie z jedynkami, drugoroczni, notoryczni wagarowicze, określani jako trudni przyjmą ten warunek i jego konsekwencje (tzn. ciężką pracę intelektualną) warta jest każdej kasy.

Pod warunkiem, że dowiem się dokładnie, punkt po punkcie, jak się do tego chcenia dochodzi.

;-)

Marek Pleśniar30-11-2004 00:49:25   [#06]

Romanie, ale od jakiegoś czasu nalezymy do Unii? My płacimy.

---------------------

Nooo a szczególnie trudni i bezrobotni skorzystają. Odpalą sobie Internet w swych podłączonych stałym łączem mieszkaniach z wygodnym, spokojnym pokojem do nauki i rodzinnym klimatem do cichej pracy samodzielnej;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]