Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje, a awans w 2001 roku
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane29-11-2004 08:37:10   [#01]
Proszę o podpowiedź.
Mam wątpliwości ,czy nie złamałem prawa awansując nauczycielkę na wyższy stopień awansu zawodowego - nauczyciela kontraktowego w czerwcu 2002 roku.
Sprawa wyglądała tak: zatrudniłem w szkole 1.09.2001 panią legitymującą się wykształceniem wyższym (mgr historii). W roku szk.2001/02 otrzymała:5 godzin historii, godzinę wych i 10 godzin j. angielskiego( do języka zdobywała kwalifikacje, jednakże do czertwca 2002 roku nie miała pełnych).
beata29029-11-2004 09:13:27   [#02]
Dla mnie dobrze. nauczycielka była zatrudniona w wymiarze pół etatu i wiecej. Awansowała jako nauczyciel historii i to powinno być na akcie, a nie język angielski. Przepisy nie określają ile ma mieć godzin zgodnie z wykształceniem, może być zatrudniona na 1/2 etatu i mieć tylko jedną godzinę  ze swojego kierunku i też jest dobrze.
bogna29-11-2004 10:34:53   [#03]

dobrze - miała 5 godz. historii - zgodnie z wykształceniem :-)

z wyjaśnień MENiS "38 pytań w sprawie znowelizowanej KN":

20. Co należy rozumieć przez pojęcie wymagane kwalifikacje, o którym mowa w art. 7 ustawy z dnia 18 lutego 2000 r.? Czy jeżeli nauczyciel realizuje pensum 18 godzinne, w tym 5 godzin zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami, należy uznać, że posiada kwalifikacje?

Przez pojęcie wymagane kwalifikacje należy rozumieć kwalifikacje określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 października 1991 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli nie majacych wyższego wykształcenia (Dz. U. Nr 98, poz. 433 z póĄn. zm.), z uwzględnieniem brzmienia § 12 tego rozporzadzenia. Art. 7 ustawy z dnia 18 lutego 2000 r. nie określa w jakim wymiarze nauczyciel powinien realizować zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, aby można było uznać, iż zatrudniony jest zgodnie z wymaganymi kwalifikacjami. Stad też, należy uznać, iż nauczyciel, o którym mowa w pytaniu, posiada wymagane kwalifikacje w rozumieniu art. 7 ustawy.

Konto zapomniane29-11-2004 21:11:43   [#04]
Dzięki bogno za odzew.Bob1

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]