Forum OSKKO - wątek

TEMAT: proszę o pomoc, może ktos wie...
strony: [ 1 ]
Gaba28-11-2004 13:27:52   [#01]

kiedyś, był tu zacytowany fragment jakiejś p. prof. (Włoszki?), nt. roli adminitsracji szkolnej/oświatowej w osiąganiu wyników naszych dzieci w badaniach PISA... nie mogę go znaleźć przez szukaja...

wpisanie PISA - nic nie daje... ;-(((

- czy ktos zna ten fargment, albo ma jakies inne sposoby odszukania tego cytatu lub podania autorki, wtedy poszukam inaczej...

- bede gorąco wdzięcznkiedyś, był tu zacytowany fragment jakiejś p. prof. (Włoszki?), nt. roli adminitsracji szkolnej/oświatowej w osiąganiu wyników naszych dzieci w badaniach PISA... nie mogę go znaleźć przez szukaja...

wpisanie PISA - nic nie daje... ;-(((

 

- czy ktos zna ten fargment, albo ma jakies inne sposoby odszukania tego cytatu lub podania autorki, wtedy poszukam inaczej...

- bede gorąco wdzięczna - potrzeba mi tego cytatu jak nie wiem co.

serdecznosci za pomoc!

a - potrzeba mi tego cytatu jak nie wiem co.

serdecznosci za pomoc!

  jakaś cemntarna ramka się mi przyplatała, to juz chyba nekrolog czyli kaplica... ;-(((

ewa28-11-2004 13:39:38   [#02]

o to Ci chodzi gaba?

swlazlo 10.10.2004 13:10 [#40]
maeljas - oczywiście masz rację.To wszystko dowód na gwałcenie autonomii polskiej szkoły.Pani Claudia Tamassi ekspert OECD na Polskę- na spotkaniu omawiającycm wyniki polskich uczniów w badaniach PISA (wiosną tego roku) powiedziała, że wyniki edukacyjne uczniów w badaniach PISA są tym lepsze, im większa autonomia szkoły. Wedle nich- autonomia polskiej szkoły jest szacowana na 37%, co oznacza, że za kiepskie wyniki naszych piętnastolatków w 63% odpowiada administracja oświatowa: państwowa i lokalna. Oczywiście - tej wypowiedzi się nie nagłaśnia, lepiej krzyczeć o korepetycjach i idiotycznie przez władze pojmowanym wyrównywaniu szans.Takie działania ministerstwa i wizytatorów - to ewidentne podcianie gałęzi, na której siedzą, działania samobójcze. Wzbudzają bowiem taką niechęć środowiska oświatowego, że wywoła to społeczną presję na ich zlikwidowanie. I z tego co wiem, ten sukces niezabawem odniosą - bo po nowych wyborach opinia o ich dotychczasowych działaniach doprowadzi do zlikwidowania kuratoriów. Nie ma ich w USA, w Niemczech, we Francji są akademie zupełnie czymś innym. Mam nadzieję i wiarę, że nowy rząd nie ukierunkuje się na centralizm demokratyczny, bo wygrają partie stawiające na wolność - często krytycznie określaną jako szkodliwy liberalizm.Trzymajmy kciuki.
Gaba28-11-2004 13:57:53   [#03]
bardzo ci Ewo, dziekuję - może jest gdzieś cała dyskusja, ja nie znalazłam w googlach.
ewa28-11-2004 14:01:21   [#04]

ona chyba nie bardzo dotyczy ale...

cała dyskusja jest tu ;-) http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=7036#FBK
Małgoś28-11-2004 14:08:23   [#05]

a tu? b.szczególowa analiza wyników

http://www.ifispan.waw.pl/pisa/raport.html
zgredek28-11-2004 23:30:13   [#06]

Claudia Tomassi

tu coś napisali
Marek Pleśniar28-11-2004 23:45:22   [#07]

tu o tym samym napisali;-)

http://oskko.edu.pl/konferencje/znp-10-2003/znp-pisa-10-10-03.htm

zgredek28-11-2004 23:50:03   [#08]
to już mamy trzy wersje nazwiska Pani Claudii

Tamassi
Tomassi
Tamassia
;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]