Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Chałtura w szkole
strony: [ 1 ]
Magosia24-11-2004 19:36:57   [#01]

zbieram informację o wyjątkowo nietrafionych imprezach niby-teatralnych w szkołach, typu przedstawienie profilaktyczne i takie tam inne.

Mam na pieńkuz Krakowskim Biurem Promocji Kultury i obiecałam sobie i swoim uczniom, że nie pozwolę, aby dalej oszukiwali innych.

Napisałam  artykuł w "Gazecie Szkolnej" -mam spory odzew, drążę sprawę dalej . Dla zainteresowanych - umieszczam w plikach.

 Kto dał się tak jak ja wpuścić w maliny, lub po prostu był niezadowolony z poziomu, duży rozziew między zapowiedziami a realizacją - czekam na znak.

Z góry dziękuję. Zależy mi zwłaszcza na konkretnych doświadczeniach.

ola 1324-11-2004 20:08:48   [#02]
Jestemm z Tobą. Też w zeszłym roku "przejechaliśmy" się na jednym "szkoleniu" - okazało się, że to co "dostaliśmy" podniosło nam wszytskim (czyli RP) poziom adrenaliny. Wtedy opracowaliśmy taki arkusz pytań związanych z organizowaniem szkoleń, . Teraz dzwonię po ludziach zanim kogoś zaproszę i pytam. Jak będę jutro w szkole to odszukam w kompie te pytania. Warto zrobić listę takich "firm", które za próg szkoły wpuszczać nie należy
Tomasz Osiński25-11-2004 13:55:09   [#03]

Też miałem swego czasu problem z Krakowem - poziom niski.

Dziś proszę oferentów o kasetę do sprawdzenia jakości programu. To skutecznie odstrasza.

Jolanta Szuchta25-11-2004 15:52:08   [#04]

Tomaszu

doskonały pomysł,kupiłam.

A co do Krakowa-pod moją nieobecność(nadal L-4),w szkole wystawiali jakies przedstawienie profilaktyczne.Podobno w odczuciu nauczycieli chala,a dzieciom sie podobało.Jakie to bylo przedstawienie dopytam wice i wpisze.

aga230725-11-2004 19:57:18   [#05]
Nasza szkoła wszystko bierze. Dzieciaki niechętne ale dyro naciska. No i co ma robić ciało pedagogiczne? Nawet kino objazdowe ma przyjechać. Dyro razem z uczniami będzie oglądał, bo niewielu jest chętnych.
Magosia25-11-2004 20:05:17   [#06]

Aga

-jak to co ma robić ciało- proste: nie zgadzać się na zabieranie dzieci z lekcji , bo to ich konstytucyjne prawo i obowiązek .

Mam wrażenie ,że czasem to tak wygodne: dyrektor kazał, dyrektor naciska, dyrektor winien - a przepraszam bardzo - nauczyciel to ubezwłasnowolniony wyrobnik?!

Trochę się uniosłam, ale ago, kojarzę Twoje wypowiedzi na różnych wątkach z atakami na dyrektora.

Być możę on nie jest bez win (kto jest? ) ale ja osoobiście zawsze krytykę zaczynam od siebie. Co zrobiłam , żeby to albo tamto zmienić- poza krytykowaniem typu "pogadem se w domu "?

Pomyśl- a za wypowiedź dziękuję , to niestety potwierdza moją tezę,że jeśli nie zaczniemy razem działać, to chałtura będzie trzymać się mocno.

bogda325-11-2004 21:21:10   [#07]

  My tu w Łodzi gonimy różne teatrzyki profilaktyczne - głównie z z Krakowa.Kilkanaście ofert, nachalne telefony. Nie dajmy się nabrać na różne tam takie pseudo widowiska z 1-2 aktorami, najczęściej w wieku balzakowskim, grających jaśka i małgośkę, albo narkomana.

Nie zdarzyło mi sie oglądać dobrego przedstawienia "przyjezdnego", głównie są to monodramy, śmieszne lub mniej zabawne widowiska, epatujące sztucznością.

 My głównie edukujemy naszych uczniów w teatrze, bo od tego jest....a lekcje święta sprawa.

bogda325-11-2004 21:26:03   [#08]

  Zalew krakowskich inicjatyw profilaktycznych???

Bo tak wszyscy o Krakowie...

OlaM25-11-2004 21:27:25   [#09]

zaraz

rano jak będę w szkole sprawdzę te teatrzyki profilaktyczne opłacone przez Komisję Alkoholową - niby mieli rekomendację (tylko nie wiem kogo). Napiszę. Dzięki właśnie forum nie dałam się nabrać przedstawieniu z Krakowa. Zróbmy taką listę teatrzyków, w które nie warto wchodzić. Razem jesteśmy silniejsi.
2katarzyna25-11-2004 21:30:42   [#10]

Małgosiu, nas też ta firma wpuściła w maliny, wystawiając "Fausta". W spektaklu grała M.Klubowicz, miał dobre recenzje, ale była to typowa objazdowa chała.

Chętnym mogę posłać namiar na inną - dobrą firmę. Nigdy nas nie zawiodła, a mamy stamtąd co roku co najmniej 2-3 przedstawienia dla licealistów.

mirek w26-11-2004 09:21:30   [#11]

Małgosiu ja zawsze gonię chałturników.

Nie wolno z nimi dyskutować, krótkie "nie" i słuchawka na widełkach telefonu.

Pozdrawiam. Mirek

OlaM26-11-2004 10:38:10   [#12]

CZY KTOŚ

ma doświadczenie z takimi przedstawieniami jak:
1. "Czas promocji" - teatr profilaktyczny Kraków
2. "Jeśli nadejdzie jutro" - teatr grecki Katharsis
3. "Masz wiadomość" - Ośrodek Profilaktyki i Edukacji Warszawa.
Spektakle są fundowane przez Gminną Komisję Alkoholową, ale czy warto je obejrzeć?
Marek Pleśniar26-11-2004 10:42:15   [#13]

to jeszcze nic;-)))

zgłosili się do nas panowie, którzy napisali (wstawili scieżkę regionalną;-))))i wystawiają we dwóch Dziady;-))

aga230726-11-2004 18:35:47   [#14]
Małgosiu to nie są ataki lecz prawda. Źle mnie odbierasz, a może nie starasz sie przeczytać dokładnie. Nie w każdej szkole RP ma wiele do powiedzenia. Są dyrektorzy, którzy starają się za wszelką cenę udowodnić kto tu rządzi. Co z tego, że mamy własne zdanie, kiedy i tak będzie inaczej. Czy ty naprawdę nie znasz rzeczywistości?
Gaba26-11-2004 18:55:44   [#15]

a dzielny ukraiński atleta, ktory ściskał się z pytonem...

- choć to można sobie robić teraz ścieżke proeuropejską na pomarańczowo...

BeataD26-11-2004 19:08:35   [#16]

Nie wiem,  czemu się Marku tak dziwisz. Mnie się wydaje, że liczba mnoga zaczyna się już od dwóch. Dlatego (wnioskując z tytułu) można wystawić dziady wykorzystując dwu aktorów ;-)

Ale ja równiez wybieram drogę proponowaną przez bodgę3.

Gaba26-11-2004 19:19:03   [#17]
ja także myslę, że te dziady były naprawdę uczciwe, powiedziały prawdę, a Tobie sie cos pokiełbasiło z jakimś Mickiewiczem...
Marek Pleśniar26-11-2004 19:37:00   [#18]

dziady onlajn

:-))))))))))))))))))

no:-)

Dziady - on-line

<<Pilska wersja Dziadów>> wierna w samej koncepcji pierwowzorowi wieszcza Adama, jak i uwzględniająca specyfikę regionu nadnoteckiego

 

a tu perełka;-)

Jednym z naszych początkowych przedsięwzięć literackich był powstały w 1996 r. poemat pt. "Dziady", którego wyjątkowość polega, że jego autorem są jednocześnie trzy osoby

bogda326-11-2004 19:53:35   [#19]
  A może my w jakieś grudniowe popołudnie pójdziemy na dziady ;-)
Magosia26-11-2004 20:59:48   [#20]

Kilka cytatów z oferty

krakowskiego Biura Promocji Kultury: ;-(((

"Śleboda, czyli powaby życia" - "W dzisiejszych niosacych chaos i niepokój czasach, w dobie dewaluacji słowa, obcowanie z prozą Tetmajera, to jak czerpanie z czystego potoky rzadkie  i przez to niezwykle ożywcze."-chyba wolę już kranówę

"Perły Krasickiego" -"przedstawienie zawiera bukiet najbardziej znanych utworów Krasickiego..." i po co te perły przed...??

"Adam Mickiewicz- człowiek" - "Podczas tej niełatwj lekcji słuchacze widzowie sami mogą dokonać weryfikacji swoich poglądow i ocen..." oj, mogą - zwłaszcza na teatr objazdowy...

oferujemy także: "clownów, szczudlarzy, Żonglerów, połykaczy ognia, karateków, bębniarzy..." - słowem kultura niejedno ma imię!

Słuchajcie , ja wiem ,że na forum nie można reklamy- ale antyreklamę chyba nawet trzeba??

Dzięki wszystkim za głosy.

Zola26-11-2004 21:53:47   [#21]
Ja zawsze korzystam z naszego teatru edukacyjnego, robią edukacyjny spektakl "Dealer" zawsze jesteśmy zadowoleni, najpierw jest spektakl, a potem młodzież robi na zadany przez aktorów temat dramy
dwa lata temu chcielismy coś odmienić i wzięliśmy podany wyżej zespół z Krakowa, niestety to było żenujące i wróciliśmy do naszych, wczoraj mieliśmy podsumowanie profilaktyki i jednym z elementów tego dnia był spektakl, bardzo udany
Marek Pleśniar27-11-2004 01:29:04   [#22]

najwieksze na mnie zrobiło wrażenie: "clownów, szczudlarzy, Żonglerów, połykaczy ognia, karateków, bębniarzy"

:-))))

zgredek27-11-2004 01:33:44   [#23]
wyróżnienie Żonglerów przez duże ż?;-))))))))
Gaba27-11-2004 05:48:37   [#24]

wiecie co... chyba się odezwę... czuję się jak Stefen Mueller, gdy mu na tych Niemców ciągle wyjeżdżają...

- fakt, u nas to jest takie normalne, że każdy se ma swego szczudlarza, żonglerka dla każdego zwyczajnego małego krakuska jest bułka z masłem, uczy się tego u nas po prostu w zerówce, gorzej jest z bębniarzami, tego nauczają pod Adasiem, ale prałat Fidelus (ten od Mariackiego Kościoła), czasem burczy, bo nie może z Sanctissimum wyjść... - co do połykaczy ognia zaś, niedawnym zwyczajem było jeszcze, ze niejaki ob. Smok Wawelski to ział ogniem czyli ony ogień z się wydobywał... tu:  ma połykać, co pewnie pod wpływem Zachodu się odbyło... oni ciągle jakieś gady kopalne na Pustyni Gobi grzebią, a nawet se człowieka wykopali wielkości Szewczyka Dratewki i...

- ogniem to się zieje, a nie połyka. Choć to czasem się zmienia... orientacja seksualna.

- szopki mamy na okrągło...

- Adaś nie musi być on-line... stoi od stu lat, kiedyś to go tylko Niemce zwaliły, jak chciały w Krakowie jakies nowe porządki wprowadzić.

- tak o w ogóle gonić mi tę kulturę... cultura to podobno uprawa...

 

;-)

ola 1327-11-2004 12:19:21   [#25]

Gabrysiu

ja za Tobą murem. Nie ma jak Kraków. Przez to wszystko nasze mózgi mają dwa razy więcej połączeń on-line, niż w innych rejonach Polski. No może Podlasie bo tam ciągle zimno.
AnJa27-11-2004 15:17:43   [#26]
No, udało Ci się:-)
Gaba27-11-2004 16:05:13   [#27]

Olcia, nasze gaba-ryty są takie, że będziemy robić we dwie albo za Wieże Koscioła Mariackiego (ja za tę wyższą), albo za Barbakan z Bramą Floriańską - i to jest moja odpowiedź, że Ty za mną murem.

Marek Pleśniar27-11-2004 17:31:20   [#28]
Mickiewicz Off-line? Jak możecie;-)
Rycho27-11-2004 17:44:56   [#29]

:-) no to wam powiem ;-)

czemu tak dużo z Krakowa tych różnych chałturników się koło was kręci.
 
I Gaba Z Olą pewnie mi przytakną. Zresztą Gaba już napisała, tylko trzebą się wykazać tą umiejętnością jedną... co to jej nam wszystkim brakuje ;-)
 
W zasadzie, to powinniście zgadnąć sami ;-)
 
my po prostu tą kulturę z Krakowa wygoniliśmy :-)
 
               ;-)
Rycho27-11-2004 18:21:55   [#30]
a tak w ogóle, to idę zobaczyć, czy Adaś został ;-)
Magosia28-11-2004 18:22:10   [#31]

I co- stoi?

Znaczy się Adaś, bo kultura to ja wiem... ;-)
Rycho28-11-2004 21:26:00   [#32]
stoi :-) tzn Adaś. Został na swoim miejscu.
 
może dlatego, że go otoczono jakimiś kramami, ale chyba nie z kulturą,
 
 
chociaż ...
 
na jednym kramie widziałem wyroby kultury afrykańskiej. :-)
 
Takie typowo polskie i (przed)świąteczne to mi się wydało ;-) I jak najbardziej na miejscu.
Magosia28-11-2004 21:31:11   [#33]

Dzięki za wypowiedzi

Właśnie przed chwilą wysłałam do "Gazety.." ostatnią część artykułu- tryptyku o moich utarczkach z Krakowskim Biurem Promocji Kultury.

Pozwoliłam sobie w uzupełnieniu zacytować niektóre głosy z forum , mam nadzieję, że mi nie macie za złe (oczywiście podałam pełne namiary na forum jako źródło)

Umieszczę w plikach po publikacji, czyli za tydzień.
Pozdrawiam.

Marek Pleśniar28-11-2004 22:09:49   [#34]
zuch! :-)
Magosia29-11-2004 08:08:25   [#35]

Nastąpili mi na odcisk

bardzo , nie wiedzieli żem Lew...;-)
Marek Pleśniar19-12-2004 00:07:36   [#36]

skontaktował się ze mną przedstawiciel grupy "Erymo" i oczekuje sprostowania - a ja je niniejszym czynię:

nikt nie proponował mi wystawienia utworu pt. "Dziady" napisanego przez
Grupę Twórczą ERYMO, a zwłaszcza nie czynili tego członkowie w/w grupy

zgredek19-12-2004 00:14:52   [#37]
?????????

ten przedstawiciel myślał, że chciałeś wystawić?

czy któś inny myślał?

a chciałeś wystawić?

a na podstawie czego myślał, że chcesz wystawić?

nie pytać więcej?
Marek Pleśniar19-12-2004 00:21:35   [#38]

wszystko wynika z lektury naszego wątku.

A ja daję słowo - nie chcę wystawić;-)

zgredek19-12-2004 00:28:29   [#39]

:-))))))))))))))

no to fajnie - bo forum czytają

a szkoda - że nie ze zrozumieniem:-(
Magosia20-12-2004 19:21:36   [#40]

Ostatnia część tryptyku

o tym, jak dyrektor z chałturą walczył -bez nadmiernego happy endu (niestety)

 (obiecałam w #33)zainteresowanych odsyłam do wymiany plików (umieściłam, nie wiem, czy czegoś nie pokręciłam, bo coś mi to umieszczanie jakoś z trudem wychodzi).

Trochę tam cytatów z forum -zapraszam do lektury.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]