Forum OSKKO - wątek

TEMAT: moje rozmowy z op
strony: [ 1 ]
Mada4524-11-2004 16:15:37   [#01]

obecnie ( tak zastałam sytuację z dniem pełnienia funkcji):

- świetlica jako osobny rozdział nie istnieje

- mam przydzielone 10 godz wych-op ( jako dyd) dla nauczyciela X pracującego na świetlicy ( tylko w arkuszu - płatne -op)

- pisałam i prosiłam op o etat świetlicy, godziłabym się i na 1/2 ponieważ dzieciaki miałyby opiekę min. 13 goz. a nie 10 a poza tym, pani X miałaby 1/2 zajęć świetlicowych do otwrcia stażu ? czy tak?

uzyskałam odpowiedż, a właściwie rozmowa telef.( narazie )

- dam cały etat pod warunkiem: zatrudnienia pani Y, pracującej obecnie na 1/2 etatu w szkole Y a przejścia pani X na miejsce Y

uff

pytanie, jeśli można

1. jak w środku roku ( to też propozycja op, że już ) mogłabym dokonać takiej zamiany przy umowach na czas określony, X - 31.08.20050 ?

2.jak to jest prawnie z organizacją świetlicy w szkolę?

3. czy można zatrudnić wych. świetlicy na świetlicy tylko dokonując wpisu w arkusz?

4. Czy nauczyciel pracujący na świetlicy zatrudniony na dydaktycznych (np. 9/18 lub 18/18) może otworzyć bądż kontynuować staż ? czy musi to być jednak 13/26 lub 26 ?

jak rozmawiać z op?

Mada4524-11-2004 22:13:44   [#02]

podciągnę trochę problem, jesli pozwolicie, bo ważny dla mnie choć na zamotany wyglada i być może odstrasza

pozdrawiam

Nionka24-11-2004 22:40:59   [#03]

Odnośnie:

1. zmian w arkuszu mozna dokonać aneksem, zachowujac wszystkie procedury, czyli np. opinia KO przed zatwierdzeniem. Problem polega na tym, czy pani Y ma kwalifikacje do pracy na swietlicy a pani X -do nauczania przedmiotu, którego do tej pory uczyła pani Y (bo chyba o to chodzi). Umowę też możesz zmienić, bo jest korzystniejsza (pół etatu zamiast 10/26), ale stażu ta pani X już nie otworzy, bo jest za późno; ale czegoś tu nie rozumiem - jest ta świetlica w dotychczasowym arkuszu czy nie?

2. prawnie to jest tak, że OP o tym decyduje, kiedys były przepisy uzależniajace liczbę etatów świetlicy od ilosci dzieci w szkole, teraz ich nie ma, ale jeżeli masz np. dzieci dowozone do szkoły, które czekaja na autobus, to masz podstawy, by o etat świetlicy poprosić; złóż taki wniosek do OP z uzasadnieniem (tzn. należało to zrobić wiosną przy redagowaniu arkusza, ale zmiany zawsze mogą być)

3.Wychowawca świetlicy to nauczyciel - musi mieć umowę o pracę lub być zatrudniony przez mianowanie, nie ma zatrudniania "przez wpis w arkuszu". Istotne jest to, że pensum na świetlicy to 26 godzin, dlatego w umowie powinna byc informacja, że nauczyciel własnie na świetlicy realizuje pensum

4.Staż mozna otworzyć przynajmniej przy pół etatu, czyli odpowiednio: 13/26 (wychowawca świetlicy) lub 9/18 (nauczyciel przedmiotu). Jesli chodzi o kontynuację stazu juz rozpoczętego, to wyrażając np. rok temu zgodę na otwarcie takiego stażu na 2 lata 9 miesięcy musisz zapewnić nauczycielowi warunki jego realizacji, a więc jeżeli staż jest już rozpoczęty, to nauczyciel musiał być wczesniej zatrudniony w wymiarze nie nizszym niz pół etatu i przynajmniej te pół etatu musi mieć.

mam nadzieję, że dobrze myślę, ale na pewno wypowie się jeszcze ktoś bardziej kompetentny.

Na marginesie: co za dziwne zwyczaje panują w niektórych OP, stawiane są warunki "jeśli to, to wtedy tamto", cos jak szantaż. Co ma OP do pani X albo do pani Y? jak czytam takie rzeczy na Forum, to dziekuję Niebu, że moje OP nie wtrąca się w ogóle do spraw kadrowych

Mada4525-11-2004 09:11:23   [#04]
1.pani X ma 10/18 jako opiek-wych
tej świetlicy w arkuszu niema, 10/18 to podarunek op
pani X nie otworzyła stażu bo wg ko kwalifikacje będzie miała po skończonym kursie z op-wych
o to czy może otworzyć staż już z kwalifikacjami ale na 10/18 a nie np. 13/26 świetlicy od 09.2005 -pytam

2. wniosek złożyłam z prośbą o rok 2005/2006

odpowidz dostałam warunkową i kusząca bo może już? jw

3. no właśnie ja  tłumaczę op, że nie moę chyba zatrudnic pani Y na etat świetlicy skoro jej niemam formalnie?
czy tak?
op pyta mnie co ma zrobić ???!

na marginesie:
obie panie pracują na świetlicy, z tym ,że Y na świetlicy w innej szkole , innej miejscowości, formalnej sw. tj. bedacej rozdz. odbywa tam staż i ma 13/26 etatu

co do warunków to przełykam je właśnie, nie pierwszy raz. dlatego zawsze muszę się pilnować bo dla mojego op wszystko jest proste a potem dyr. ma problemy prawne. pierwsze pytanie op do mnie w tej sprawie było:
- dla kogo pani chce te godziny/
- dla dzieci - odpowiadam ...
Nionka25-11-2004 13:57:45   [#05]

Jesli świetlicy nie ma w arkuszu, to nie ty zatrudniasz n-la, który w niej pracuje. Więc z kim ta pani X ma umowę? I jak jest zatrudniona? To jakaś dziwna sytuacja i przyznam, ze nie bardzo to wszystko rozumiem. "Podarunek" od OP? Ja też mam "podarunek" od OP - dodatkowe godziny na język niemiecki, ale wpisuję je w arkusz i to ja zatrudniam nauczyciela na podstawie KN.

Wpisz świetlicę w arkusz (aneks) i wszystko. Nawet powinnaś ją wpisać. Przecież działa w twojej szkole i ty ponosisz odpowiedzialność za pracę świetlicy, za dokumentowanie zajęć, za opiekę nad dziećmi. Opiekun świetlicy to takze nauczyciel - członek rady pedagogicznej. Musisz z nim zawrzeć umowę o pracę! Bo chyba nie chodzi o świetlicę terapeutyczną? Jak wpiszesz świetlicę w arkusz, to wówczas możesz zatrudnić panią Y czy X, czy kogo tam OP chce.Co do stażu, to obojętne czy będzie mieć 9/18 czy 13/26 - ważne, żeby była zatrudniona zgodnie z kwalifikacjami. Kończy pedagogikę op.-wych. - to na pewno daje kwalifikacje do świetlicy. Z twojej wypowiedzi wynika, że obecnie X w ogóle nie ma kwalifikacji do pracy w świetlicy, więc zatrudnić ją można za zgodą KO. Ale juz strasznie późno jest.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]