Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Sztandar szkoły nieaktualny
strony: [ 1 ]
bemeb24-11-2004 12:14:13   [#01]
Czy ktoś "przerabiał" problem sztandaru szkoły, który zdezaktualizował się z powodu zmiany barw narodowych. Ostatnio kilka osób proponowało "doklejenie" korony, co moim zdaniem jest niezbyt szczęśliwe. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam.
Stanisław24-11-2004 13:48:05   [#02]
Uważam że doklejanie korony to niezbyt szczęśliwe rozwiązanie , można oddać sztandar do pracowni hafciarskiej i zlecić wyhaftowanie . To jednak kosztuje. Ja tak zrobiłem
bemeb24-11-2004 14:00:06   [#03]

Moje wątpliwości, co moze niezbyt jasno wyraziłem, są natury takiej: czy sztandar nie jest czymś, czego nie powinno się modyfikować. Czy np. obecny nie powinien trafic do "muzeum", a powinno się nadać szkole nowy, aktualny.

Rycho24-11-2004 14:02:42   [#04]
a kiedy to barwy narodowe zostały zmienione?
 
to już teraz nie są biało - czerwone tylko jakieś inne?
 
A nasz orzełek ubrał z powrotem koronę na głowę już chyba kilkanaście lat temu.
 
To co? Dopiero teraz ktoś zauważył, że Wasz nie ma korony?
 
Nie używaliście sztandaru przez te lata czy co?
 
Jeśli rzeczywiście orzeł na sztandarze nie ma korony, to najprościej chyba tą koronę mu dohaftować, doszyć. Średnio wprawna "w igle" osoba powinna sobie z tym bez problemu poradzić.
OlaM24-11-2004 17:15:50   [#05]

sztandar

szkoła otrzymuje raz i chyba na dobre. Taki otrzymaliście z orłem bez korony. Też jestem zdania, że koronę można dohaftować i tak naprawdę to w czym problem?
uno25-11-2004 19:26:52   [#06]
Sztandar to świętość...  Łapy (igła) precz od sztandaru - jaki by nie był. Zdobyć się na nowy a stary - do "muzeum" (to świadectwo minionych czasów...)
Gaba25-11-2004 21:58:46   [#07]

- ja mam taką niesamowitą historię  - matka uszyła w jedną noc i obszyła cekinami na stulecie szkoły, potem doszyła nazwę gimnazjum, korona już była.

Dziś ten sztandar mający 12 lat wisi jako pamiątka pewnej historii, ma swoją kasetę i jest opisany, skąd się wziął.

 

Nowy dla gimnazjum - załatwiałam sama, ma już trzy lata.

Joser03-12-2004 10:00:00   [#08]

odzież robocza

 Proszę o pomoc w odszukaniu ustawy/rozporządzenia określającej ilość, rodzaj i częstotliwość przydzielania odzieży roboczej pracownikom szkoły.

joser

Jolanta Szuchta03-12-2004 14:32:51   [#09]

A ja przehaftowałam

drzewiec został,jedna strona tez ,natomiast te strone gdzie była dawna nazwa naszego państwa zmieniłam.Kosztowalo to duzo ale jest aktualny staro-nowy.

Szczerze mowiąc gdyby nie ten watek nie pomyslałaby czy zrobiłam zgodnie z prawem.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]