Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Szukam dobrych szkoleń
strony: [ 1 ]
Magosia23-11-2004 22:09:50   [#01]

mam szansę na zwiększenie kwoty , którą mogę spożytkować na doskonalenie kadry.

Szukam dobrych szkoleń, wartych polecenia mądrych ludzi, którzy mogą przyjechać na radę, wartościowych kursów kwalifikacyjnych ...

Interesują nas (moje grono i mnie)takie obszary:

-kursy dla ekspertów,

-kursy dla edukatorów,

-wykorzystywanie wyników egzaminów i spradzianów dla poprawy jakości pracy,

-rozwój umiejętności pomocy dzieciom o specjalnych potrzebach w szkole masowej(ADHD, dysfunkcje różne),  

-przeciwdziałanie agresji,

-plany wynikowe, wymagania edukacyjne- warsztaty. takie dla młodych nauczycieli,

-praca metodą projektów.

To tylko niektore z interesujących nas zagadnień. Jak macie namiary i dobre doświadczenia - podzielcie się. W grę wchodzi raczej południowo wschodnia Polska, zachód i północ niestety za daleko, ale...jesli warto...

Ewentualnie proszę na priva.

bogda324-11-2004 07:21:12   [#02]

 Mamy bardzo podobne " obszary" zainteresowań. Mam tez b. intersujące oferty szkoleń / sprawdzone - uczestniczyłam, albo zapraszałam do siebie/.

 Ale ja ze środka Polski. To jakby troche za daleko, więc i pewnie dużo drożej.

OlaM24-11-2004 08:07:56   [#03]

Magosia

wysłałam Ci na priva wiadomość o szkoleniach.
Jacek24-11-2004 08:16:24   [#04]

Zajrzyj pod link Magosiu. http://www.eko-tur.pl/ekotur_szkolenia_osw.htm

Dotychczas prawie wszystkie szkolenia, z których korzystałem były z tej firmy. To profesjonaliści, może nie jest tanio ale moim zdaniem oraz kilku znajomych osób, z którymi uczestniczyłem w ich szkoleniach naprawdę warto. Popatrz zresztą na nazwiska prowadzących. Pozdrawiam

beera24-11-2004 08:23:25   [#05]

najlepsze szkolenie

zrobiło mi stowarzyszenie "Bliżej dziecka"- rewelacja

Mają świetny , prosty program przeciwdzialania agresji- naprawdę polecam.

Dziewczyny przyjeżdżają z Warszawy,- robiłam szkolenie w dwóch 20sto godzinych modułach.
Pierwsze w zimie, drugie przed początkiem roku w sierpniu. Bogate materiały, dobry pomysł na pracę wychowawczą, trening- super

Koszt- do wytrzymania ( nie znaczy malo)

Oczywiście- tradycyjnie świetne szkolenia z pedagogiki zabawy robi Klanza ( pedagogika zabawy brzmi tak sobie, ale łączy się rzecz ścisle z umiejętnościami wychowawczymi)

Magosia24-11-2004 10:38:00   [#06]

Dzięki za to , co powyżej, proszę o jeszcze

Asiu, daj namiary na firmę - może na priva.
RomanG24-11-2004 11:16:51   [#07]

Może coś takiego:

Profilaktyka agresji, ład i porządek w klasie

Wersja absolutnie minimalna to 5 godzin dydaktycznych. W wersji minimalnej dwie godziny to lekcja otwarta z uczniami (ok. 20-osobowa grupa) na temat "Prawa ucznia, a jego szkolne obowiązki", dalsze trzy godziny to zajęcia z nauczycielami (komentarz metodyczny, pogłębienie omawianych z uczniami zagadnień, podstawowe techniki utrzymania ładu klasowego, praktyczne sposoby przeciwdziałania agresji rówieśniczej).

Cele zajęć:
1. Dostarczenie nauczycielom wiedzy na temat ich uprawnień w omawianym zakresie.
2. Wskazanie/przypomnienie podstawowych technik pracy z grupą minimalizujących zagrożenie agresją rówieśniczą, dostępnych nauczycielom w przypadkach niewymagających pomocy specjalistów.
3. Skierowanie myślenia samych uczniów w stronę samowychowania: samodyscypliny, stawiania sobie wymagań, kontroli własnego postępowania, uświadomienie im konieczności przestrzegania podstawowych zasad współżycia społecznego, obowiązku współdziałania ze szkołą oraz rodzicami, dostarczenie im podstawowej wiedzy na temat ich pozycji prawnej w społeczeństwie i konsekwencjach naruszania obowiązujących norm.

Metody pracy podczas lekcji otwartej (gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i ostatnie klasy szkół podstawowych):
1. Lekkostrawny, barwny wykład;
2. Dyskusja sprawdzająca zrozumienie treści wykładu;
3. Praca w grupach na autentycznych wypowiedziach uczniów z forów internetowych.

beera24-11-2004 11:23:43   [#08]

Małgosiu, tu

http://www.przemocwszkole.pl/

napisz maila do Agnieszki Milczarek-ona prowadziła takie szkolenie u mnie ( gdybyś do niej pisała- pozdrów ją ode mnie :-)

Przeprowadziła szkolenie w ilości 40 godzin w dwóch modułach. Pierwszy jest ogólny, bardzo dużo materiałów dostają n-le oraz- uwaga! zadania do wykonania na szkolenie drugie ( np. kodeks) Drugie szkolenie dotyczy reazlizacji programu, szkolenie związane ze scenariuszami zajęć

Ja do Agnieszki wracam co rok- uważam, ze dobrze robi nam spotkanie z nią przed początkiem roku szkolnego- taki pozytywny impuls

....

Nie uważam, ze to reklama- swoją drogą, tylko baza dobrych szkoleń, tymi informacjami warto się tu wymieniać :-)

( w Olsztynie spotkalam ludzi z warszawy- pozdrawiam, równie dobrze wypowiadających się o tym stowarzyszeniu, ceniących ich autentyczne dzialanie )

beera24-11-2004 11:42:20   [#09]

ej....

gośka!!

maile mi do Ciebie odrzuca :-))

Basia D24-11-2004 19:26:11   [#10]

tola

szukam namiarów na szkolenie : czytanie ze zrozumieniem  były poruszane na spotkaniu "mapa myśli"wg. T Buzana. z wymiany plików. jężeli czytasz podpowiedz, a może ktopś inny wie???
ola 1324-11-2004 20:37:26   [#11]
No właśnie. Nie przechodźcie na privy tylko może tu "otwartym tekstem". Wiem, że to podchodzi pod reklamę, ale jak inaczej dowiemy się kto, co i jak. Może taki krótki opis jaki wrzuciła Asia. Nie gniewaj się Romanie ale Twój opis wygląda jak fragment ulotki a nie przeżyte zajęcia. Jestem w trakcie zajęć dotyczących rozpoznawania zaburzeń psychicznych u dzieci (takie środowisko) i jak dotąd wszystlo OK. Jak się skończą dodam coś więcej.
RomanG24-11-2004 20:40:07   [#12]
Nie gniewam się :-)
Mada4524-11-2004 21:12:49   [#13]

obiema rękami podpiszę się pod # Jacka

pozdrawiam

Basia D25-11-2004 18:36:26   [#14]
tak # Jacka też korzystałam ale dla rP to drogo ja na szkołę dostaję 1100 dofinansowania , niewiele zrobię z tą kwotą i firmą eko-tur. sama z własnych funduszy często korzystam ale ile można?
Jolanta Szuchta25-11-2004 18:50:01   [#15]

OluM

a co sądzisz o szkoleniach naszego WOMu, bo ja jestem rozczarowana.

Jesli możesz to podeslij mi na priva to co wysłałas innym.

Tematyka z 1 postu tez by i mnie interesowała.

W tym roku zrobiłam szkolenia na temat dostosowywania wymagań do specjalnych potrzeb edukacyjnych-rozczarowaLo mnie,choć nazwiska szkolących znaczące.Drugie szkolenie na temat multimedia w szkole-niektóre programy w naszej, nowej ,przeciez pracowni nie otwierały się :-((

A teraz trzecie ma być o wywiadówkach inaczej-zobaczymy jakie będzie.

Jesli tez takie sobie-to w następnym roku skorzystam może z Waszych propozycji.

malmar1519-12-2013 21:47:50   [#16]

odgrzebałam stary wątek ;)

 

w kwestii szkoleń:

otrzymałam dziś meila (od firmy, której nazwy nie wymienię ;), a w nim informację o certyfikowanym ogólnopolskim kursie "Świetlica przyjazna sześciolatkom"

kurs trwa 5 tygodni, tzn. pierwsze spotkanie- 1 dzień (lekcja multimedialna, brak danych czy "twarzą w twarz"),

kolejne trzy spotkania- to 3 dni (szkolenia online)

ostatnie spotkanie- 1 dzień (warsztat stacjonarny)

 

Cena 5-tygodniowego kursu wynosi 899 zł + VAT.

Oferta FIRST MINUTE ważna do 31 grudnia 2013 r.!
Przy zgłoszeniu 1 osoby do 31 grudnia 2013 r. cena wynosi 799 zł + VAT/osobę.

 

 

oto jak można zarobić na sześciolatkach

 

Adaa19-12-2013 21:53:52   [#17]

zarobia, jak zamówisz takie szkolenie:-)

malmar1519-12-2013 22:12:35   [#18]

Adaa, nie zamierzam :-)

 

bardzo podoba mi się FIRST MINUTE ;)))

 

oto jak "drogi" jest nauczyciel :)

Adaa19-12-2013 22:14:02   [#19]

przy okazji

pamietacie, że szkolenia dla nauczycieli, finansowane w całosci ze srodków publicznych zwolnione sa z VAT?

o tym prawie zawsze nie pamietają te firmy:-)

tu wyjasnienie:

http://atredu.nazwa.pl/wp/download/oswiadczenie.pdf


post został zmieniony: 19-12-2013 22:16:32
sylwia20-12-2013 09:02:31   [#20]

Najlepsze szkolenia robi rzewa.

Nasi dyrektorzy są bardzo zadowoleni.

Ja też.

Marek Pleśniar20-12-2013 12:15:20   [#21]

rzewa i my w ogóle:-) w Krakowie!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]