Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czat z Ministrem Edukacji Narodowej i Sportu
strony: [ 1 ]
zgredek22-11-2004 22:49:03   [#01]
ze stron MENiS:


W piątek, dnia 26 listopada 2004 r., w godzinach 15.30 - 17.00, Pan Mirosław Sawicki, Minister Edukacji Narodowej i Sportu, odpowiadać będzie na pytania internautów na forum Internetowego Centrum Zasobów Edukacyjnych MENiS (http://scholaris.pl) oraz portalu Wirtualnej Polski.

Czat będzie dotyczył egzaminu maturalnego oraz zasad rekrutacji na studia w 2005 roku.

Pytania do Pana Ministra można już dziś przysyłać na adres matura@scholaris.pl. Nauczyciele i edukatorzy mający konta na Scholaris.pl mogą je zadawać także (po zalogowaniu się) na forum Scholaris. Pod adresem http://scholaris.pl/matura można znaleźć pełną bibliografię materiałów prasowych związanych z nową maturą, szeroki wybór dokumentów źródłowych oraz wybór wypowiedzi publicystycznych.
zgredek22-11-2004 22:53:47   [#02]

tak sobie tylko

można znaleźć pełną bibliografię materiałów prasowych związanych z nową maturą, szeroki wybór dokumentów źródłowych oraz wybór wypowiedzi publicystycznych
Marek Pleśniar22-11-2004 23:10:54   [#03]

podczas ostatniego takiego czatu uznałem że to tzw palavery białego z dzikimi

No nie wiem:-) Może i zajrzę;-)

zgredek22-11-2004 23:14:37   [#04]
a ja zajrzałam gdzie indziej i... tak jakoś nieszczególnie:-( związkowo?
janzg23-11-2004 16:33:00   [#05]

Już nie bardzo mi się chce ponownie zawracać kijem Wisłę.

Jeżeli możecie, to ponownie postawcie pytanie:

- dlaczego MENiS w rozporządzeniu zrzucił na kark dyrektorów sprawę organizacji i przyprowadzanie NOWEJ MATURY a następnie do nas odwócił się plecami zapominając dać na to zadanie konkretne pieniądze - czyżby też był zdania WWP Łybackiej, że załatwimy to dodatkami motywacyjnymi???

bardziej precyzyjnie tłumaczyłem swoje pretensje wobec różnych gremiów następująco:

"Egzaminowanie podczas egzaminów maturalnych zarówno ustnych jak i pisemnych absolwentów szkoły - którzy w przyszłości mogą przystępować do egzaminów poprawkowych w ciągu 5 lat -  moim zdaniem nie będzie możliwe do przeprowadzenia bez dokładnie określonych zasad wynagradzania członków PZE, w mniejszym stopniu dotyczy to członków ZN.

W arkuszach organizacyjnych szkoły zgodnie z art. 42 ust 5bKN  nauczyciele wypracowują większą liczbę godzin w pierwszych miesiącach roku szkolnego i w związku z tym brak jest podstawy prawnej żądania w stosunku do niektórych z nich pracy w wymiarze do 40 godz w tygodniu.

                Nie widzę żadnych możliwości prawnych oddelegowania nauczyciela do pracy w innej szkole wbrew jego woli, jak również zatrudniania nauczycieli z innych szkół  bez wynagrodzenia. Ze znanych mi podstaw prawnych jedynie art. 22 KN, określa zupełnie inne przypadki oddelegowania do pracy w celu uzupełnienia etatu. O wynagradzaniu nauczycieli zarówno „swoich” jak i „obcych”, za egzaminowanie absolwentów szkoły nie wspomina również art. 30 KN. Oczywiście, protokoły przeprowadzania egzaminów zarówno ustnych jak i pisemnych, z określeniem czasu pracy członków PZE i ZN dla sądów pracy, będą doskonałym dowodem ewidencji czasy pracy ich członków, za które nie otrzymali wynagrodzenia i nietrudno przewidzieć, że takie wynagrodzenie zostanie zasądzone.

 

-  Podczas części ustnej egzaminu z języka obcego na poziomie podstawowym przyjęcie 4 osób na 1 godz,. zegarową nie zabezpiecza wymogów stosowania PROCEDUR pkt.2.5.2 Na poziomie podstawowym PZE ocenia każdego zdającego bezpośrednio po jego wyjściu z sali egzaminacyjnej oraz pkt. 2.5.5. Podczas ustalenia wyników w sali nie mogą przebywać zdający i przygotowujący się do egzaminu. Samo wypełnienie załącznika 6a zajmie nie mniej niż 5 min. nie licząc innych potrzeb czasowych np. losowanie.

Podczas części ustnej egzaminu z języka obcego na poziomie rozszerzonym przyjęcie 3 osób na 1   godz,. zegarową nie zabezpiecza wymogów stosowania PROCEDUR pkt.2.5.5 oraz 2.5.3 Na poziomie rozszerzonym ...... członkowie PZE notują propozycje ocen i ustalają ostateczne wyniki po przeegzaminowaniu 3 zdających Tak więc należałoby do tej 1 godziny dodać najmniej 15 min."

Zola24-11-2004 00:02:31   [#06]
masz rację we wszystkim, co napisałeś,
dodam, że MENiS zrzucił maturę na karb dyrektorów, teraz zastanawia się ( sądzącąc po zbieraniu informacji) nad zapłatą dla egzaminatorów, ale o dyrektorach dalej nie pamięta, a to dyrektor odpowiada za wszystko, musi przechować, wydać, przeliczyć, przeszkolić a czasu zajmie nam to więcej niż siedzenie i przewodniczenie egzaminom dojrzałości, a u nas za egzaminy płacili
JarTul24-11-2004 18:36:53   [#07]
Zastanawiam się nad sesją zimową nowej matury. Jej perspektywa mnie poraża (szczególnie w sensie organizacyjnym i finansowym).
Czemu (komu) ona właściwie ma służyć?
Czy osoby, które przystąpią do egzaminu zimą, zyskują coś (oprócz dodatkowego terminu) w stosunku do zdawania w sesji wiosennej?
Jeżeli tylko dodatkowy termin, to trzeba chyba rozważyć co jest istotniejsze - zdający egzamin dodatkowy raz czy tracący na tym zamieszaniu (aktualni) uczniowie zmierzający ku egzaminowi maturalnemu.
JarTul26-11-2004 21:35:08   [#08]
Czy ktoś śledził czat z Ministrem?
A może gdzieś jest jego zapis?
JarTul26-11-2004 21:38:33   [#09]

Znalazłem zapis...

http://czat.wp.pl/zapis.html?id_czata=1947
hania26-11-2004 23:33:02   [#10]

z zapisu .....

~buu: Czy próbna matura może zostać potraktowana jako klasówka i ocena z niej może zostać wpisana do dziennika? Czy po prostu matura próbna to jak sama nazwa mówi próba co się umie, a czego nie?
M_Sawicki: Jest to zadanie szkoły i nauczyciel decyduje o tym, czy tą ocenę wpisze do dziennika czy nie, i jak ją będzie traktował. Od lat matura próbna była oceniana i ocena była wpisywana do dziennika.

dla mnie w domyśle: to może być i tym razem tak...

ciekawam, wg jakiego przelicznika - mysli p. minister, że da się to zrobić: 50% pkt - dst, czy może dopiero dop???

ciekawam, jak Wy - nauczyciele podchodzicie do sprawy...

u córki w szkole przystąpienie do próby było dobrowolne, w wielu LO w krakowie też...

mam nadzieję, że bez ocen...

bo czemu ktoś ma dostać, a ktoś, kto nie chciał pisać - nie...(np jedynkę..)

Marek Pleśniar26-11-2004 23:56:50   [#11]

a czego aniołki oczekujecie od takiego czatu, wywiadu radiowego czy w tv? Konferencji, zjazdu?

Nikt z "władz" nie przychodzi tam by rozwiązywać jakieś problemy czy odbywać komunikację. Ot, zaszczycił i poszedł;-)

zgredek26-11-2004 23:59:02   [#12]
Marek - Ty tak tu dzisiaj cóś jakby... hmm... no... tego... bez zrozumienia?;-))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]