Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczanie indywidualne
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane18-11-2004 23:18:25   [#01]
Proszę o pomoc w sprawie zaliczania poszczególnych przedmiotów przez ucznia, który ma nauczanie indywidualne. Czy to prawda, że uczeń ten zalicza każdy przedmiot zarówno pod koniec pierwszego semestru jak i na koniec roku szkolnego przed komisją składajaca się z trzech osób m.in z dyrektora szkoły. Oczywiście u siebie w domu. Jak to jest organizowane w  szkołach
kuba18-11-2004 23:29:57   [#02]

nie ma semestrów

uczeń realizuje wszystkie przedmioty (z wyjątkiem z których może być zwolniony) oceny końcoworoczne wystawia nauczyciel który uczy (indywidualnie) danego przedmiotu
Iwon18-11-2004 23:33:00   [#03]

Takie egzaminy klasyfikacyjne zdaje uczeń, który ma indywidualny tok nauczania. To egzaminy organizowane w szkole.

Nauczanie indywidualne u nas obywa się bez egzaminów (no chyba, że konieczny byłby poprawkowy). Oceny ustalają nauczyciele uczący konkretnych przedmiotów.

jestem19-11-2004 16:57:43   [#04]
obenie uczęszczam na indywidualne nauczanie i nie zamierzam stresować chorych dzieci egzaminami -sama wystawiam oceny biorąc pod uwagę wso i przedmiotowy system oceniania .Nigdzie nie znalazłam przepisów mówiących o egzaminach
Karolina20-11-2004 11:55:53   [#05]

Bo takich przepisów nie ma!! Wątpliwości się zapewne ci, którzy nie czytają przepisów ze zrozumieniem. Uczeń, który z powodów zdrowotnych lub innych - uniemożliwiających mu uczęśzczanie do szkoły ma przyznane poprzez orzeczenie o potrzebie kształcenia indywidualnego taki nauczanie - nie zdaje żadnych egzaminów. Tak jak nie zdaje ich jego kolega realizujący nauczanie w szkole. Oni mają tylko inną forme nauczania - indywidualną. Oczywiście jeśli zdecyduje on, rodzic czy nauczyciele ze chciały poprawić ocenę lub ,musi to zdrobić bo grozi mu jedynka to zdaje jak każdy inny uczeń egzamin poprawkowy.

Indywidualny tok nauczania to coś zupełnie innego. Realizują go uczniowie, których np rodzice wystąpili o zgodę na realizację nauki poza szkołą lub uczniowie nie wiem bardzo bardzo zdolni, ktorzy w miedzyczasie robią dwie szkoły, dwie klasy - inne przypadki. Taki uczeń zdaje na koniec roku egzamin klasyfikacyjny przed komisją.

Nie wiedze wiec potzreby aby nauczyciele, którzy nie przeprowadzają egzaminów klasyfikacyjnych na uczniów realizujących nauczanie indywidualne czuli się jak dobrodzieje bo tych egzaminów nie zrobili.

Ci którzy mają ochotę je przeprowadzić wg mnie łamią prawo.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]