Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pytanie mojej koleżanki
strony: [ 1 ]
Gaba05-06-2002 19:07:22   [#01]
... można narzucić szkole egzamin poprawkowy, jeżeli ich WSO tego nie dopuszcza...

- jaka może byc podstawa prawna takich działań organu wobec szkoły...
Małgosia05-06-2002 20:39:03   [#02]

chyba można...

Myślę, że organ może to zrobić, powołując sie na par.3 ust.1 pkt 5 Rozporządzenia z 21 marca 2001 w sprawie warunków i sposobu oceniania..., który mówi, że ocenianie wewnątrzszkolne obejmuje "ustalanie ocen klasyfikacyjnych na koniec roku szkolnego (semestru) i warunki ich poprawiania."   (nowe rozporządzenie z 24 kwietnia 2002 zmieniajace poprzednie  nie przyniosło w tym paragrafie nic nowego). Organ może zarzucić, że WSO jest do bani, bo nie zawiera możliwości egzaminu poprawkowego. Oczywiście tu można dyskutować czy "warunki poprawiania" muszą oznaczać "egzamin poprawkowy". Uczeń jednak - moim zdaniem - powinien mieć taką możliwość.  Ale w przypadku, który opisujesz, to już "musztarda po obiedzie". Zresztą wiele szkół nie ma tego w swoich WSO, bo to ...dodatkowy kłopot.

PS. Zdaje się, że jutro mamy razem "uścisk ręki rektora"?

Gaba05-06-2002 21:18:55   [#03]

Małgosiu, To TYYYYYYYYYYYY?

- źle się wyraziłam, nie o egzamin poprawkowy chodzi, a o sprawdzający - wiesz Małgosiu - stan mój jest osobliwy.

Całuję!

PS. Ściskamy się jutro to pewne, ale czy my coś - no wiesz... kupujemy, pijemy...
Małgosia05-06-2002 21:30:56   [#04]

jasna sprawa...

... że na uścisku ręki rektora się nie skończy i pójdziemy się gdzieś "sponiewierać".

A jeśli chodzi o egzamin sprawdzający, to taki właśnie miałam na myśli w tym swoim powyższym wywodzie, choć konsekwentnie używałam określenia "poprawkowy" (chyba jestem dziś "sprawna inaczej").

Do zobaczonka!

Leszek05-06-2002 21:45:21   [#05]

Cześć

Przepisy o ocenianiu (...) przewidują tylko egzamin klasyfikacyjny i poprawkowy. Inne mogą tylko wystąpić poprzez ich usankcjonowanie w statucie szkoły (uznanie w WSO). W innym przypadku - bez podstawy prawnej - i rodzą się wtedy pytania co ten organ i komu chce załatwić?

Trzymaj się litery prawa i poproś o wskazanie podstawy prawnej - a wogóle co to za "mądry organ" próbuje wciskać taki kit?

Pozdrawiam

Leszek

Gaba05-06-2002 22:00:54   [#06]
Małgosiu, z Tobą się sponiewieram wszędzie, ale -

pamiętam taką sytuację, że sprawdzano nas w szkole (ważna osoba z KO), żeby egzaminu sprawdzającego nie było.

Mam klasyfikacyjny, jeżeli...
Mam poprawkowy, jeżeli...
- a to sformułowanie tak właśnie wytłumaczono... jeżeli szkoła chce, niech ma poprawkowy, albo niech tak klasyfikuje, żeby nie było afer.

Koleżanka ma podobne rozwiązanie do mojego...

Czyli poszlismy drogą Leszka!
bogna06-06-2002 13:02:56   [#07]
A jeżeli nauczyciel wystawia ocenę końcoworoczną z naruszeniem WSO - to nie ma możliwosci odwołania sie od takiej oceny?
Leszek06-06-2002 18:50:54   [#08]

A przypomnij sobie co np. robi dyrektor z uchwałami rady pedagogicznej podjętymi z naruszeniem prawa.

Pozdrawiam

Leszek

bogna06-06-2002 18:53:42   [#09]
Dzięki Leszek za podpowiedź :-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]