Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Numerowanie uchwał
strony: [ 1 ]
LidiaSz17-11-2004 13:16:38   [#01]
Jak prawidłowo powinnam numerować uchwały RP. Kiedyś pisałam Uchwała RP nr 6 z dnia..... Nie podobało to się wizytatorowi z Kuratorium. Kazała pisać nr 6/2003/2004. Teraz jest nowa pani Wizytator i też jej się nie podoba taki zapis.
OlaM17-11-2004 13:20:15   [#02]

ja też

tak numeruję ustawy. A pani wizytator Ci powiedziała jak numerować, czy tylko, że jej się nie podoba?
Ewa z Rz17-11-2004 13:30:20   [#03]

a pani wizytwtor nic do tego

jak numerujesz, byleby tylko uchwały miały jakiś indentyfikator - a jaki to decyzja samej rp (do ustalenia w regulaminie rady)

U mnie jest jedynie uchwała rp z dnia .... - jakoś nigdy nie miałam więcej niz jedną jednego dnia, ale gdyby ich było więcej to bym je ponumerowała (1, 2, 3...) , ale może byc tez A, B, C... jak tak będzie w regulaminie.

AnJa17-11-2004 13:37:31   [#04]
Nie tylko nic do tego, ale i prawa nie zna.

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓWz dnia 20 czerwca 2002 r.w sprawie "Zasad techniki prawodawczej".(Dz. U. z dnia 5 lipca 2002 r.)

§ 141. Do projektów uchwał i zarządzeń stosuje się odpowiednio zasady wyrażone w dziale V, z wyjątkiem § 132, w dziale II oraz w dziale I rozdziały 2-7, o ile zasady zawarte w niniejszym dziale nie stanowią inaczej.

I stosowny paragraf z działu V:

§ 120. 1. W tytule rozporządzenia w oddzielnych wierszach zamieszcza się:
1) oznaczenie rodzaju aktu;
2) nazwę organu wydającego rozporządzenie;
3) datę rozporządzenia;
4) określenie przedmiotu rozporządzenia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]