Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Matura próbna - pomocy!!
strony: [ 1 ]
ROMAN JASŁO16-11-2004 09:39:43   [#01]
Od 22 listopada będziemy pisać maturę próbną, ale spotkanie z przedstwicielami OKE mamy dopiero 18, czyli w czwartek.
Na powielenie materiałów mamy więc tylko 3 dni!!! Nie dysponuję tak wydajną kopiarką, więc już mam spory mam spory kłopot.
W związku z taką dość nerwową  organizacją  chciałbym zapytać tych, którzy byli dzisiaj na spotkaniu krakowskiej OKE /małopolskie/ o ktorej godzinie będą rozpoczynały się egzaminy i ile będą trwały, tzn. jaki poziom będą pisać uczniowie?? Jest to dla mnie niezwykle istotne, bo muszę skrócić lekcje pozostałym kl. I i II, bowiem tylko w taki sposób mogę zapewnić piszącym odpowiednie warunki.
Chciałbym również zapytać, ile stron /średnio/ będą liczyły materiały dla uczniów???? Niestety koszty tej matury będą znaczne i nie bardzo wiem, jak je pokryć w sytuacji, gdy brakuje pieniędzy na płace i energię. Będę wdzięczny za pomoc!
stan16-11-2004 10:18:29   [#02]
.... i czy na próbnej też należy powołać nauczyciela z innej szkoły do pilnowania?
:-)
stan
ROMAN JASŁO16-11-2004 12:27:46   [#03]
nie, to jest wewnętrzny sprawdzian. Można go nawet przeprowadzić po wyznaczonym terminie.
małgorzatad16-11-2004 12:42:49   [#04]
Nie wiem, czy przeprowadzenie po wyznaczonym terminie ma sens, bo jak znam  życie i polskie media, następnego dnia ukażą sie wszystkie materiały w prasie - razem z odpowiedziami, nie wspomnę o internecie !
margocha16-11-2004 13:54:47   [#05]

 

Romanie, może trochę pomocne będą dane ze strony poznańskiej OKE, gdzie jest wyraźnie wyszczególnione, ile stron liczy każdy z arkuszy , chociaż my piszemy dopiero w styczniu i pewnie zestawy dla każdej OKE inne, ale dla orientacji.... U nas każdy uczeń pisze wybrany poziom, w czasie takim, jak na właściwej maturze, ale niestety na stronie OKE jest jeszcze cennik - ile za arkusz i podkreślenie, że nie płaci uczeń a szkoła???Czyli koszty też znaczne.

ROMAN JASŁO16-11-2004 20:22:35   [#06]
dzięki za informacje!! Ale ja szczególnie poszukuję kogoś z Małopolski, kto był dzisiaj na spotkaniu z OKE!
ROMAN JASŁO17-11-2004 09:55:14   [#07]
hm............. nie miałem szczęścia do Małopolski, to może odezwie sie ktoś z lubelskiego???
Chowański Krzysztof17-11-2004 19:53:43   [#08]

Z podlaskiego. U nas egzaminy zaczynają sie o 12.00, ale to czas chyba w całym kraju.

Z polskiego, języków i przedmiotów obowiązkowych są arkusze tylko na poziomie podstawowym. Załaczono płyty z tekstami z języków i z wszystkimi arkuszami egzaminacyjnymi i arkuszami odpowiedzi oraz  zasadmi oceninia. Jeżeli chcesz mieć na poziom rozszerzony musisz wydrukować i powielić.

maeljas17-11-2004 19:58:36   [#09]

OKE

szkoliło dzisiaj lubelskie

!- na dniach Menis ogłosi decyzję - nauczyciele mają mieć płacone za egzaminy ustne

pozostałe informacje mniej ciekawe - brak odpowiedzi na konkretne pytania

a !- radzono, by po pisemnym próbnym egzaminie z języka obcego wziąć od uczniów potwierdzenie, że poziom słyszalności był dobry - niby ma to być podkładka na ewentualne odwołania uczniów, gdyby nie zdali właściwego egzaminu

AnJa17-11-2004 20:02:32   [#10]
Co do płacenia - papiór z KO dostaliśmy, coby oszacować, ilu nauczycieli bedzie  przy ustnych pracowało - czyli faktycznie zamierzają płacić.

Z tą słyszalnością - pic na wodę. Nieważne jaka jest słyszlność na próbnej - słyszalność, to rzecz subiektywna, teraz może siwę wydawać dobra, w maju może się wydać gorsza.
maeljas17-11-2004 20:12:34   [#11]

AnJa

toteż wyśmiali my to cuś - to była odpowiedź na pytanie co mamy zrobić, gdy uczen właśnie na tej podstawie będzie się odwoływał

lepszy numer - OKE nie wie jak postąpić z uczniem, który zadeklarował, że będzie zdawał jakiś przedmiot dodatkowy i nie przyszedł na egzamin - czy na świadectwie ma być informacja -jeżeli tak to jaka - nasz dyrektor OKE optuje za tym, byna świadectwie wpisywać 0 punktów

podobnie, gdy wystąpi konieczność unieważnienia egzaminu np uczeń ściągał - wtedy tez mu się wpisze 0 punktów

zgredek17-11-2004 20:29:50   [#12]
no jeśli na podstawie:

Co do płacenia - papiór z KO dostaliśmy, coby oszacować, ilu nauczycieli bedzie  przy ustnych pracowało

jesteś pewny, że będą płacili - to optymista jakiś chyba jesteś
AnJa17-11-2004 20:39:31   [#13]
Pewny to ja niczego nie jestem, ale jak piszą, żeby szacować blisko prawdy, bo im to potrzebne do oszcowania kosztów przeprowadzenia matury ustne, a tego samego dnia w Lublinie też sie ktoś o płaceniu zająknął - to chyba cos moze znaczyć?
ROMAN JASŁO17-11-2004 21:41:51   [#14]

Ciekaw jestem jak to oszacują. Mam podać "Przewidywaną liczbę nauczycieli, którzy będą pracowali w zespołach egzaminacyjnych podczas ustnej części egzaminu maturalnego". Czyli w moim przypadku: 12 dni matury, dwie komisje, po 3 nauczycieli: 12x2x3=72. I jakie koszty z tego wynikają??????? Może ktos wie???

maeljas17-11-2004 23:15:07   [#15]

godziny kazali liczyć

np 30 minut na ustny z języka polskiego ( 15 minut -j. obcy) x liczba uczniów

ale ile za godzinę nie mówili

Zola18-11-2004 19:22:44   [#16]
Ja podałam tak jak Roman. Pytaja o osoby , to dałam osoby. Choć logiczniejszy jest przelicznik czasowy.
Małgoś18-11-2004 20:36:44   [#17]

i jeszcze interesowały ich koszty ...dojazdu "wypozyczanych n-li do innych szkół:-)

Ja z niepublicznej szkoły, więc turlałam się ze śmiechu po wykładzinie, an mysl, że dostaniemy może nawet te 24 zł za dojazdy (3 nauczycieli x 2 dni x 2 strony x 2 zł za bilet)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]