Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wykaz akt
strony: [ 1 ]
Jasiu16-11-2004 08:40:02   [#01]
Poszukuję jednolitego rzeczowego wykazu akt dla szkół. Jeśli ktoś by miał, to bardzo proszę:-)))))
Maryśka216-11-2004 08:49:31   [#02]
Gdybyś mógł dotrzeć do segregatorów " Nowej szkoły" w zakresie: "Prawo i organizacja", to w części G jest bardzo dobra propozycja jednolitego rzeczowego wykazu akt dla szkół i placówek.. Zawsze z niej korzystam.
Jasiu16-11-2004 08:52:38   [#03]
Ciężka sprawa z tymi segregatorami, ja nie mam i żaden ze znajomych nie prowadzi :-((
LidiaSz16-11-2004 08:58:43   [#04]

wykaz akt

Jeżeli podasz dokładniejsze namiary, przyślę Ci ten wykaz z "Nowej Szkoły"
Gaba16-11-2004 09:30:22   [#05]
jest wykaz dośc dorby gminy Kraków, mozna poszukać w Internecie, moja referentka znalazła, poproś p. sekretarz, by to zrobiła.
Slawek mow16-11-2004 16:43:07   [#06]
MAM SERDECZNĄ PROSBĘ, ZMIENIAMY ZAKRESY OBOWIĄZKOW, NIEŚMIAŁO PROSZE RÓWNIEŻ W WYKAZ UŁATWI MI TO PRACĘ NOWEJ SEKRETARZ- OD KILKU MIESIĘCY JESTEŚMY W RESORCIE EDUKACJI I ZMIENIAMY WEWNETRZNE PRAWO -DZIĘKUJE Z GÓRY SERDECZNIE!
 
SŁAWEK
Tomasz Osiński16-11-2004 17:48:53   [#07]

Na spotkaniu (już nie pamiętam z kim) dostaliśmy taki wykaz podstawowej dokumentacji dyrektora szkoły:

I Organizacja pracy szkoły: statut i regulaminy, arkusz organizacyjny, szkolny plan nauczania, księga zarządzeń, teki akt osobowych, zakresy obowiązków (wice, pedagog, psycholog itp.), zakresy obowiązków administracji i obsługi, księga ewidencji dzieci, księga uczniów, tygodniowy plan zajęć, plan dyżurów, księga zastępstw, plan pracy dyrektora na dany rok, zestaw szkolnych programów nauczania, program rozwoju szkoły,protokolarz rad pedagogicznych

II Nadzór pedagogiczny: plan nadzoru, organizacja wewnętrzszkolnego mierzenia jakości pracy, plan mierzenia jakości pracy, organizacja doskonalenia zawodowego n-li,zgromadzone informacje o pracy ( do oceny pracy), raport z mierzenia jakości, plan poprawy jakości pracy, wnioski ze sprawowanego nadzoru (min. dwa razy w roku), zeszyt uchwał rady ped., dzienniki, arkusze ocen

III Awans zawodowy nauczyciela: zatwierdzone plany rozwoju, gromadzone informacje o realizacji planu i jej efektach, powierzenie funkcji opiekuna, projekty oceny pracy, opinie rady rodziców, oceny dorobku zawodowego, dokumentacja pracy komisji dla nauczycieli stazystów, rejestr wydanych zaświadczeń, decyzje - akty nadania st. kontraktowego

IV Inna dokumentacja:zezwolenia np. na indywidualny program czy tok nauki, decyzje np. o zwolnieniu z wf, karty wycieczek, dkokumentacja kontroli wewnętrznej (bhp, ppoż itp.), skargi i wnioski

Tomasz Osiński16-11-2004 17:53:09   [#08]

Trochę z tego korzystam, dopasowując inne do sytuacji. A Nową Szkołę polecam - ciekawe wydawnictwo. Choć mniej doświadczeni lub nerwowi dyrektorzy chyba mogą się czasem stresować, że u nich jest wszystko nie tak... Ale to nieprawda. Nowa Szkoła to propozycje, a nie konieczne do wykorzystania wzorce.

Pozdrawiam.

ola 1317-11-2004 13:02:21   [#09]

Gaba

CZy możesz podać link do tej strony. Szukałam po Magicznym Krakowie i nie znalazłam. Serdeczne pliski.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]