Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dokumentacja części B
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane15-11-2004 10:59:56   [#01]

Witam!

Mam pytanie odnoście prowadzenia akt pracowniczych- nauczycieli: czy w części B mogą znajdować się zaświadczenia potwierdzające udział w seminarium bądź w warsztatach metodycznych? Z rozporządzenia wynika, że tylko dokumenty związane z podnoszeniem kwalifikacji, a z tego co mi wiadomo, za podnoszenie kwalifikacji uważa się uczęszczanie na studia oraz studia podyplomowe..

Iwona W15-11-2004 14:44:02   [#02]

balbinko,

wiesz - ja ostatnio się tym zajmowałam... - co szkoła to inaczej.. jedni wkładają do części A - bo znajdują się tam dokumenty potwierdzające umiejęności lub osiągnięcia zawodowe np. (np. świadectwa, zaświadczenia kwalifikacyjne). A inni wkładają do części B - bo dokumenty związane z podnoszeniem przez pracownika kwalifikacji zawodowych.

Ja osobiście wkładam do B - bowiem w części A (według mnie) powinny się znajdować tylko te dokumenty, które związane są z przyjęciem pracownika do pracy - natomiast wszystko co dzieje się z pracownikiem w trakcie trwania w stosunku pracy - to powinno być w B.

urzędniczka15-11-2004 16:25:23   [#03]
Zgodnie z § 6 ust. 2 rozporządzenia część A obejmuje dokumenty związane z ubieganiem się o zatrudnienie, B - dokumenty dotyczące nawiązania stosunku pracy oraz przebiegu zatrudnienia, C - dokumenty związane z ustaniem zatrudnienia, jeżeli więc nauczyciel realizuje konkretne formy doskonalenia zawodowego w trakcie zatrudnienie w danej szkole, to dokumentację na ten temat należałoby umieszczać w części B. Jeżeli jednak jest to nauczyciel nowozatrudniany, to na podstawie § 6 ust. 2 pkt 1 w związku z § 1 ust. 2 rozporządzenia przedłożone przez niego dokumenty potwierdzające jego umiejętności i osiągnięcia zawodowe zdobyte przez zatrudnieniem w danej szkole umieszcza się w części A. Pozdrawiam!
KAIG15-11-2004 18:45:21   [#04]
Ponawiam pytanie balbinki - czy w częsci B mają być zaświadczenia z wszystkich form doskonalenia czy też nie wpinać tych kilkugodzinnych jakie coraz częściej otrzymują nauczyciele
AnJa15-11-2004 19:16:02   [#05]
Osobiscie uwazam, ze to smieci i nie powinno sie wpinać.

Ale czasami do jakiegoś sprawozdania czy ankiety potrzebne sa dane nt. szkoleń.

I wtedy jak znalazł - więc wpinamy, po paruletniej przerwie.

Oczywiście tylko u takich jak ja, co WDN nie mają w papierach uporzadkowanego
Ewa z Rz16-11-2004 05:55:44   [#06]

do akt osobowych

wędrują jedynie zaświadczenia o podniesieniu kwalifikacji, natomiast cała reszta: tj. zaświadczenia o doskonaleniu, czy podziękowania za przygotowanie uczniów czy uczestnictwo w imprezach, czy zaświadczenia o sukcesach uczniów powinna byc gromadzona w osobnej teczce. Tej samej, w której są inne dokumenty związane z realizacją stażu (jeśli n-l taki staż odbywa) lub dotyczące pracy dydakt. wych. gromadzone w celu dokonania oceny pracy, przyznania nagrody czy dodatku motywacyjnego.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]