Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pytanko
strony: [ 1 ]
aniaB14-11-2004 19:20:50   [#01]

USTAWA

z dnia 26 stycznia 1982 r.

Karta Nauczyciela

Stan prawny na dzień 31 sierpnia 2004 r.

 

Rozdział 4

Nawiązanie, zmiana i rozwiązanie stosunku pracy

Art. 10.

................

9. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, jeżeli nie ma możliwości zatrudnienia osoby posiadającej wymagane kwalifikacje, można za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny zatrudnić nauczyciela, który nie spełnia warunku wymienionego w ust. 5 pkt 5.

 

10. Do nauczycieli zatrudnionych na podstawie ust. 9 nie stosuje się przepisów rozdziału 3a. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści.

 

USTAWA

z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty

Stan prawny na dzień 1 września 2004 r.

 

art. 7.

 

1a. W uzasadnionych przypadkach w szkole publicznej może być, za zgodą kuratora oświaty, a w przypadku szkoły artystycznej - ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, zatrudniona osoba niebędąca nauczycielem, posiadająca przygotowanie uznane przez dyrektora szkoły za odpowiednie do prowadzenia danych zajęć.

 

1b. Osobę, o której mowa w ust. 1a, zatrudnia się na zasadach określonych w Kodeksie pracy, z tym że do osób tych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć edukacyjnych nauczycieli oraz ustala się wynagrodzenie jak dla nauczyciela kontraktowego.

 

No to jak mu płacić? Jak stażyście czy jak kontraktowemu?
ewa14-11-2004 21:02:25   [#02]
aniu, a na jakiej podstawie zatrudniłaś : KN czy OSO ?
aniaB14-11-2004 21:47:03   [#03]

Zatrudniłam na podstawie OSO. Ale z powyższego wynika, że mogłam zatrudnić z KN.

Umowę ma podpisaną jak kontraktowy.

Ja dopiero niedawno zauważyłam ten zapis w KN.

Ewa z Rz15-11-2004 10:08:55   [#04]

wszystko zależy

z jakiego powodu jest zgoda KO - dlaczego nie ma kwalifikacji i czy dana osoba ma jakieś inne istotne kwalifikacje.

Zapis UoSO dotyczy osób, których doświadczenie i wiedza jest przejściowo w szkole potrzebne (szkoły zawodowe). Zwykle są to osoby zatrudnione poza szkołą, dla których nauczanie jest zajęciem dodatkowym. Często są to osoby z wyższym wykształceniem, ale nie nauczyciele.

Zapis KN jest po to, by móc zatrudnić osoby, które są w trakcie zdobywania kwalifikacji nauczycielskich i w przyszłości mają zostać nauczycielami oraz wtedy, gdy zatrudnienie w szkole jest ich podstawowym miejscem pracy. Często nie mają one wyższego wykształcenia oraz z reguły nie mają doświadczenia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]