Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dla nauczycieli WF-u - znacie? :)
strony: [ 1 ]
grażka13-11-2004 09:25:07   [#01]

Na ogół moje miasto w mediach źle się kojarzy. Zatem z belferskiej działki i dzisiejszej GW - wklejam tekst, bo po kilku dniach już go nie będzie, szybko archiwizują.

Łódzki nauczyciel znany w całej Polsce

 Marcin Markowski 12-11-2004 , ostatnia aktualizacja 12-11-2004 18:43

Wojciecha Ulatowskiego, nauczyciela wychowania fizycznego, znają nawet w Tarnawatce (woj. lubelskie) i Krośnie Odrzańskim (ściana zachodnia)

0-->Pan Wojtek uczy wf. w XII LO w Łodzi. Ogólnopolską sławę przyniósł mu internet. Absolutnie społecznie zrobił stronę czytaną i wykorzystywaną przez nauczycieli wychowania fizycznego z najdalszych zakątków kraju. Takie vademecum nauczyciela wf.

Strona to prawdziwa kopalnia wiedzy i pomysłów na ciekawe lekcje. Są informacje potrzebne do awansu zawodowego, opisy najważniejszych międzynarodowych testów sprawnościowych, gotowe konspekty treningów koszykarskich, siatkarskich, piłkarskich, lekkoatletycznych, pływackich, gimnastycznych etc., bibliografie, linki. Na stronie nauczyciele mogą publikować też programy autorskie, zadawać pytania, dyskutować, wymieniać się pomysłami, a nawet wzajemnie "namierzać" - chcąc odświeżyć przyjaźnie ze studenckich czasów. Za nic nie muszą płacić.

- Jakieś dwa lata temu zacząłem się starać o tytuł nauczyciela dyplomowanego. Nie znałem warunków awansu. W internecie znalazłem tylko strzępy informacji, w dodatku porozrzucane na różnych stronach. Postanowiłem je uporządkować - opowiada pan Wojtek. Porządkował po pracy, na domowym komputerze, codziennie po kilka godzin. Jednocześnie reklamował stronę znajomym nauczycielom, by reklamowali ją dalej. - Po to, by każdy tworzył ją po trochu. I udało się. Strona jest znana w całej Polsce. Gdy ktoś na niej o coś pyta, w mig dostaje dziesiątki odpowiedzi. Kręci się sama, a ja ją tylko pielęgnuję i uaktualniam - uśmiecha się Ulatowski.

- Świetny pomysł! - chwali Magdalena Kozieł, nauczycielka wf. z Nowego Dworu Gdańskiego. - Gdy po rocznym urlopie wróciłam do pracy, nie wiedziałam, jak pisać po nowemu tzw. plany wynikowe (całoroczne harmonogramy zajęć wf. dla różnych klas - red.). Wtedy ta strona bardzo mi pomogła.

- Strzał w dziesiątkę - komplementuje pana Wojtka Beata Leśkiewicz, nauczycielka wf. z Krosna Odrzańskiego. - Korzystam z niej kilka razy w tygodniu. Wiem o wszystkich nowościach dotyczących wychowania fizycznego, a ostatnio przeprowadziłam w swojej klasie rozgrzewkę do unihokeja według opublikowanego tam pomysłu. Wypadła super!

Pana Wojtka podziwia również dyrektorka jego szkoły Halina Wróblewska, z wykształcenia rusycystka: - Szkoda, że nauczyciele rosyjskiego nie mają takiej strony. Każdemu brakuje czasu, by się tym zająć.

Główne zajęcie 36-letniego Ulatowskiego to jednak praca z młodzieżą. Zanim trafił do "dwunastki", uczył w podstawówce przy ul. Milionowej. Uważa się za nauczyciela z powołania, które odkrył w sobie w 1987 r. w podłódzkim Justynowie. Pojechał tam na kolonie w roli fizjoterapeuty, ale ktoś nie dojechał i został wychowawcą. Do dziś.

- Młodzi ludzie są weseli, potrafią być bezinteresowni i wdzięczni. Jestem do nich podobny, dlatego ta praca sprawia mi niesamowitą frajdę - mówi.
lunani13-11-2004 09:33:27   [#02]

Proszę podać adres tej strony, jeśli ktoś zna. Pozdrawiam :-))

Przydałaby się i strona dla fizyków. A może jest?

grażka13-11-2004 09:34:08   [#03]

Jeszcze link, można artykuł skomentować:

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,2389390.html
grażka13-11-2004 09:35:40   [#04]

Proszę bardzo:

http://www.sp114edu.szkoly.lodz.pl
Jersz13-11-2004 11:52:22   [#05]

;-)

Wojtek to również dusza towarzystwa. Poznałem go w 2002 w Kaliszu na studiach podyplomowych z zarządzania.

Karolina13-11-2004 13:29:09   [#06]

Znam, znam.... pozdrawiam Wojtka.... kilka moich prac w ramach kooperacji ;-) też się tam znajduje. ;-)

Nawet w pewnym mieście w Polsce wydarzyła się zabawna historia,, nauczyciele wf - ściągneli stamtąd moje plany wynikowe i zanieśli dyrekcji. Dyrek jednak przebiegły i stronę znał i odszukał prawdziwą autorkę, wuefiści dostali po uszach a mnie zrobiło się miło, bo koleżanka tam pracuje i ponoć sławna byłam przez chwilkę  ;-))

grażka13-11-2004 15:25:14   [#07]

Karolino :)))

Tak misie wydawało, ze kiedyś chyba link dawałaś. Pozdrawiam - bo nie mogłam się powstrzymać, aby się Łodziakiem nie pochwalić - chociaż ja go wcale nie znam :)
Ana14-11-2004 02:35:11   [#08]

Ten przebiegły dyrek to chyba ja

Karolino, jeżeli wiadomość o skopiowaniu Twoich planów otrzymałaś od Ani Rz. to ja jestem tym przebiegłym dyrkiem ( od września po połączeniu dwóch szkół wicedyrkiem). Pozdrawiam Ana.
ola 1314-11-2004 17:30:33   [#09]

Ciszę się, że są jeszcze tacy zapaleńcy. Jednak mam nadzieję, że korzystający z tych stron są bardziej krytyczni niż ich autor czy redaktor. Przyznam się, że lekko mnie zmroziło gdy zobaczyłam w kryteriach oceniania, że zwolnienie lekarskie (czyli wszyscy jesteśmy zdrowi jak tur) oraz  niszczenie sprzętu (to chyba zachowanie) obniża ocenę. Dodatkowo brak jakichkolwiek zapisów dotyczących dzieci niepełnosprawnych - chyba że mamy do czynienia ze szkołą mistrzostwa sportowego. Może się czepiam ale szkoda mi dzieci i rodziców, którzy wiedzą, że tych "kryteriów" nigdy nie spełnią. A poza tym  wczoraj był 13 więc wolno.

Karolina14-11-2004 19:49:20   [#10]
Ana;-) pozdrawiam serdecznie ;-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]