Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wyposażenie nla
strony: [ 1 ]
fredi12-11-2004 16:31:12   [#01]

http://www.dziennikwschodni.pl/

 

może kbk ?

Lublin Biała Podlaska Zamość Chełm

Angliście grożą śmiercią

Pobity przez bandytów Rafał N., anglista z IV LO w Białej Podlaskiej, jest szantażowany przez nieznanego mężczyznę.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie pobicia. Po naszej interwencji uznała wersję pedagoga, że napastników było dwóch. Wcześniej nie chciała zająć się sprawą.
O wydarzeniach w Białej Podlaskiej pisaliśmy w środę. Przypomnijmy: 4 listopada anglistę podstępnie wywołano z domu i dotkliwie pobito. Policji wskazał, że prawdopodobnie padł ofiarą zemsty. Do pobicia nauczyciela przyznał się w rozmowie z Dziennikiem 20-letni Tomasz Mariusz P., który jest chłopakiem Edyty Ł., uczennicy IV LO. Nie spodobało mu się to, że pedagog obniżył jego dziewczynie ocenę ze sprawdzianu za ściąganie. Został przesłuchany przez policję i odesłany do domu.
W dniu, kiedy ukazał się tekst w Dzienniku, nauczyciel otrzymał telefon z pogróżkami. – Dzwonił do mnie mężczyzna. Ten sam, który wcześniej podstępnie wywoływał mnie na korepetycje. Nie był to jednak głos Tomasza Mariusza P., który znam z policyjnej konfrontacji. Usłyszałem, że ten, co się przyznał do pobicia, tego nie zrobił. Rozmówca zagroził, że jak P. pójdzie siedzieć, to „spadnie mi głowa”. Zawiadomiłem policję.

lunani12-11-2004 19:14:44   [#02]

Pewnie trzeba będzie pomyśleć o bezpieczeństwie nauczyciela w czasie lekcji.

Słyszałam wczoraj w jakichś wiadomościach, że 18 -to latek - schizofrenik został wprowadzony przez ojca nauczyciela tej szkoły do klasy w liceum. Chyba w Raciborzu. Nie był uczniem tej szkoły. Po pewnym czasie zaatakował nauczycielkę nożem i sam siebie pokaleczył.

My legitymujemy uczniów przed wejściem, zamykamy w czasie lekcji kratę zagradzającą wejście na teren szkoły, do której każdy pracownik ma klucz.

Dżoana12-11-2004 20:03:40   [#03]
Nie chcę Cię straszyć, ale ta krata jest chyba niezgodna z przepisami przeciwpożarowymi.
RomanG12-11-2004 21:07:33   [#04]
Ciekawe, czy szkoła chociaż przymierzy się do tego, coby dziewczynę wywalić ze szkoły z hukiem na zbity dziób.
Gdyby współudziału nie szło udowodnić, to pytać ją, hm, nieco częściej. Ściągała, znaczy orłem nie jest. Musiałaby się naprawdę wziąć do nauki, żeby skończyć tę szkołę.

Jeżeli nie, to sorry, ale sami nauczyciele są sobie winni.
BaśkaB13-11-2004 17:54:29   [#05]

Jest ciąg dalszy

Znowu dybią na anglistę

Anglista z IV LO w Białej Podlaskiej, pobity za obniżenie stopnia swojej uczennicy, od wczoraj znowu przebywa w szpitalu. Poddał się badaniu tomografem. Jego matka twierdzi, że i tam nie jest bezpieczny, bo w czwartek dopytywały się o niego jakieś podejrzane typy.

- Trzej dresiarze wypytywali personel szpitala o mojego syna. Jestem bardzo zaniepokojona, bo nikt obcy nie wiedział, że wybiera się na badania lekarskie - mówi Zofia N., matka nauczyciela.
O swoich obawach rodzina po raz kolejny poinformowała bialską policję. - Wszystkie informacje na ten temat przekazałem naczelnikowi dochodzeniówki. Nauczyciel został przesłuchany. Nie wykluczamy, że będzie mu potrzebna ochrona. Ze względu na dobro sprawy nie mogę mówić o konkretnych decyzjach - wyjaśnia Zbigniew Lisiecki, rzecznik bialskiej policji.
Przypomnijmy. Nauczyciel został podstępnie wywołany z mieszkania i pobity 4 listopada, kilka dni po tym jak przyłapał swoją uczennicę na ściąganiu i obniżył jej stopień ze sprawdzianu z angielskiego. Do napaści przyznał się 20-letni Tomasz Mariusz P., chłopak Edyty Ł. Stwierdził, że była to zemsta.
Sprawą oburzeni są nauczyciele i władze oświatowe. Waldemar Godlewski, lubelski kurator oświaty, ma za złe dyrektorowi IV LO, że nie poinformował go o pobiciu nauczyciela. Policja wyjaśnia, czy uczennica miała jakiś swój udział w zdarzeniu. Matka chciała ją już przenieść do III LO, ale jego dyrektor Maciej Kosik nie wyraził na to zgody. - Nie przyjmę kogoś, kto wylatuje z innego liceum. Muszę dbać o opinię naszego zespołu - podkreślił.


(pim)
12. Listopada 2004 21:11

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]