Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Staż a zwolnienie lekarskie, zwolnienia, urlopy
strony: [ 1 ]
Jersz08-11-2004 20:48:19   [#01]

Mam pewien problem z interpretacją cytowanego poniżej przepisu KN. Moja wątpliwość dotyczy drugiego zdania. czy "rok" o którym mowa w przepisie , to nieprzerwana roczna nieobecność nauczyciela , czy suma nieobecności?

Art. 9c Kn

5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

 

 

Przyznam , że mam wątpliwości. Może dzisiaj problem nie jest ciekawy, goracy. Można stwierdzić - "Jeszcze to przed nami". Po dyskusji odpowiedzi MENiSu w sprawie rozporządzenia o ocenianiu myślę , że przy tak szybkim wzroście liczby rozporządzeń i objetości obu ustaw trudno liczyć na polepszenie jakości stanowionego prawa.

 

Pozdrawiam Jersz

Konto zapomniane08-11-2004 22:41:51   [#02]

staż-nieobecność

moim zdaniem to bedzie suma nieobecności
bogna08-11-2004 22:46:30   [#03]

a moim zdaniem - ciągła ;-)

zgredek09-11-2004 00:13:46   [#04]

mogę moje-bogny zdanie?;-))))

moim zdaniem - ciągła ;-)
Ewa z Rz09-11-2004 09:41:01   [#05]

moim również:

ciągła nieobecność.

Po zmainie KN krótnie nieobecności (do 30 dni) nie maja zadnego wpływu na czas trwania stażu, nawet wtedy, gdy jest ich bardzo dużo. Ale jak jest ich dużo i są częste mogą być przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę.

maria4409-11-2004 14:37:49   [#06]
A co z nauczycielem, który realizuje staż na mianowanego - ma w tej chwili zaliczony rok. Teraz traci pracę i jeżeli nie podejmie jej w ciągu roku to bedzie musiał zaczynać staż od nowa - to wiem - ale czy bedzie musiał rok przepracować zanim zacznie nowy staż?
Władysław Ścianek09-11-2004 15:39:52   [#07]
Tak. Uważam,że będzie ukarany podwójnie: straci rok odbytego stażu, będzie pracować jeszcze jeden rok i dopiero wówczas, na jego prośbę dyrektor wyrazi zgodę na kolejne podejście do rozpoczęcia stażu. Tak to wynika z ustawy.  Serdecznie pozdrawiam !!!
Iwona209-12-2004 22:07:38   [#08]

Dziołcha ze śląska

czyżbyś była na szkoleniu z panią wizytator z Katowic???

Ona tak właśnie interpretowała ten przepis, jako "suma nieobecności". Na nasz sprzeciw stwierdziła, że taka jest  interpretacja... menisu :-(  

A ja dalej będę się upierać, że:

"W przypadku nieobecności nauczyciela... trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc..." chodzi o nieobecność CIĄGŁĄ.
mitikas10-12-2004 14:59:18   [#09]

jest to ciag

Moim zdaniem, jesli ktos napisal nieprzerwanie to jesli wiecej niz 30 dni w . Ten zapis poprawia poprzedni gdzie trzeba bylo zliczac i pytanie czy miesiac to 30 dni czy 31 a jak luty ma ...?
zgredek10-12-2004 18:13:57   [#10]
miesiąc to:

np. od 15 jednego miesiąca do 14 następnego miesiąca ;-))))))))
bogna10-12-2004 18:34:23   [#11]

wg KPA

Art. 57. § 1. Jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym zdarzenie nastąpiło. Upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa się za koniec terminu.

§ 2. Terminy określone w tygodniach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim tygodniu, który nazwą odpowiada początkowemu dniowi terminu.

§ 3. Terminy określone w miesiącach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim miesiącu, który odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca.

§ 4. Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni.

zgredek10-12-2004 20:12:03   [#12]
jacie;-))))))))

czyli od 15 do 15?

czy nie umiem ze zrozumieniem?
IlDa11-12-2004 17:59:59   [#13]
Nauczycielka przebywała na zwolnieniu lekarskim od 16.08.2004 do 23.09.2004r. a staż normalnym trybem kończyłaby w maju 2005r.
Czy wakacyjne dni liczy się do tego tego nieprzerwanego dłużej niż miesiąc zwolnienia?

Art. 9c Kn

5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

Jest tu napisane: w przypadku nieobecności w pracy.

Czy powinnam przedłużyć staż nauczycielce czy nie?
Proszę o pomoc.
Dziękuję za odpowiedzi.
zgredek11-12-2004 18:33:18   [#14]
karta z tym zapisem weszła 31 sierpnia

od tego dnia nie miała miesięcznego zwolnienia

nie przedłużałabym
IlDa11-12-2004 18:49:33   [#15]

zgredek

dziękuję bardzo za tak szybką odpowiedź

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]