Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Regulamin dyżurów międzylekcyjnych
strony: [ 1 ]
dan08-11-2004 08:46:31   [#01]
Czy ktoś może pomóc przesyłając regulamin dyżurów międzylekcyjnych szkoły podstawowej. Dziękuję
Władysław Ścianek08-11-2004 08:58:30   [#02]
Wpisz wyszukiwarce "regulamin dyżurów", a otrzymasz sporo adresów. Wybierzesz najlepszy, Twoim zdaniem.  Serdecznie pozdrawiam !!!
Tomasz Osiński08-11-2004 10:50:02   [#03]
Czy to nie jest zbędne zbiurokratyzowanie pracy?
Marek Pleśniar08-11-2004 11:00:39   [#04]

w obronie "kwitów"

nie sądzę. Akurat regulamin dyżurów jest dość przydatny - ze względu na liczne zaniedbania w twj mierze. Przykro powiedzieć ale nie wszyscy nauczyciele widzą potrzebę nadzorowania przerwy, dbania o bezpieczeństwo. Panie chodzą sobie parami dyskutując o najnowszych wiekopomnych dziełach Grocholi a dzieciaki w drugim końcu korytarza (kilkadziesiąt metrów) rozbijają sobie łebki nawzajem;-)

Dookreslenie, nazwanie czegoś powoduje łatwiejsze interpretowanie - czy zrobiono coś źle czy dobrze. Procedury;-)

staga08-11-2004 16:01:07   [#05]

 

Regulamin dyżurów nauczycieli

..........................................

 

I.                  Postanowienia ogólne

1.     Dyżur jest integralną częścią procesu dydaktyczno-wychowawczego gimnazjum i wchodzi w zakres podstawowych obowiązków nauczyciela.

2.     Plan dyżurów jest układany przez wyznaczonego n-la, a zatwierdzony do realizacji przez dyrektora  i zmieniany równocześnie ze zmianą tygodniowego planu zajęć.

3.     Nauczyciel ma obowiązek pełnić dyżur zgodnie z zatwierdzonym planem.

4.     Nadrzędnym celem dyżurów jest zapewnienie uczniom pełnego bezpieczeństwa przy jednoczesnym zagwarantowaniu maksimum wypoczynku po odbytych zajęciach.

5.     Miejscem dyżuru są: hole, korytarze, schody, sanitariaty, łączniki.

6.     Na każdym z korytarzy (drugiego i  pierwszego piętra oraz parterze i suterenach) dyżuruje  nauczyciel , który zwraca również uwagę na klatkę schodową.

7.     Dyżury obejmują wszystkie zajęcia od początku do ich zakończenia.

8.     Dyżur przed pierwszą godziną lekcyjną nauczyciel zaczyna o godz. 745. 

9.     Nauczyciel przyjmujący zastępstwo za nieobecnego pracownika przejmuje również jego dyżury. Jeżeli nauczyciel w czasie tym pełni własny dyżur, to dyrektor lub upoważniona przez niego osoba wyznacza innego nauczyciela do pełnienia dyżuru. 

 

II.               Obowiązki nauczyciela dyżurującego.

Na                  Nuczyciel pełniący dyżur odpowiada za:

1.     Bezpieczeństwo uczniów w rejonie dyżurowania, tzn. za porządek, niedopuszczanie do niebezpiecznych zabaw, siedzenia na parapetach, wychylania się przez okno, biegania po schodach, podstawiania nóg, zaczepianie prowokujące do bójek, chodzenie po  balustradach itp.

2.     Eliminuje wszystkie sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu uczniów, wydaje zakazy    i egzekwuje ich wykonanie:

1)     zakazuje biegania w budynku szkoły, spędzania przerw na schodach,                w łącznikach, sanitariatach oraz w zakamarkach;

2)     nie dopuszcza do samowolnego opuszczania budynku szkolnego (sklep, ulica, boisko, dom);

3)     zabrania chodzenia po szkole bez zmiany obuwia;

4)     zabrania wchodzenia do łazienek dużych grup uczniów; w przypadku podejrzenia o złe zachowanie (np. niszczenie mienia) ma obowiązek usunięcia uczniów z łazienki;

3.     Nauczyciel dyżurny ma obowiązek dokonywania wpisów w zeszytach uwag klasy dla uczniów sprawiających trudności wychowawcze.

4.     Nauczyciel dyżurujący  nie zajmuje się sprawami postronnymi, jak: przeprowadzanie rozmów    z rodzicami, nauczycielami dyżurującymi oraz innymi osobami i czynnościami, które przeszkadzają w rzetelnym pełnieniu dyżurów.

5.     Nauczyciel nie może pod żadnym pozorem zejść z dyżuru bez ustalenia zastępstwa                     i poinformowania o tym fakcie dyrektora.

6.     Nauczyciel ma obowiązek jednocześnie z dzwonkiem znaleźć się na swoim stanowisku i opuścić je po dzwonku na lekcję, sprawdzając stan rejonu,       w którym dyżurował.

7.     Obowiązkowo i natychmiast zgłaszać dyrektorowi  zauważone zagrożenie, którego nie jest w stanie sam usunąć.

8.     Każdy nauczyciel, w przypadku zaistnienia wypadku, podejmuje działania zmierzające do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz zgłasza ten fakt dyrektorowi

 

Może sie przyda?

Dżoana08-11-2004 18:58:00   [#06]
A ja mam pytanko do:
 Nauczyciel ma obowiązek jednocześnie z dzwonkiem znaleźć się na swoim stanowisku i opuścić je po dzwonku na lekcję, sprawdzając stan rejonu, w którym dyżurował.
Czy to Waszym zdaniem znaczy, że nauczyciel wychodzi przed dzwonkiem z lekcji, po to żeby jednocześnie z dzwonkiem znaleźć się na stanowisku?
Marek Pleśniar08-11-2004 19:31:03   [#07]
rozmawialiśmy o tym 400 razy;-) To problem natury metafizycznej, Użyj "szukaja"
dan08-11-2004 21:44:21   [#08]
Dzieki serdeczne za podpowiedzi. Papier niestety musi być -taką uwagę miałem od wizytatorki.
RomanG08-11-2004 21:44:53   [#09]
Jak opuszcza po dzwonku, to kiedy ma obowiązek zacząć lekcję? Do tej pory wydawało mi się, że najważniejsza w szkole jest lekcja i że zacząć ją równo z dzwonkiem to świętość.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]