Forum OSKKO - wątek

TEMAT: upomnienie
strony: [ 1 ]
beadyr07-11-2004 18:07:43   [#01]

Nauczyciel nie wstawia stopni, dopiero pojawiają się przed końcem semestru. Jak mogę na nim wymusić wstawianie? Upomnienie?

staga08-11-2004 16:15:15   [#02]

Czy ten nauczyciel posiada przedmiotowy system oceniania? Czy zapoznał z nim uczniów i rodziców? Wydaje mi się, że łamie zapisy

ROZPORZĄDZENIA MENIS

z dnia 7 września 2004 r.w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych

§ 3. (................)Ocenianie wewnątrzszkolne obejmuje:

3) ocenianie bieżące i ustalanie śródrocznych ocen klasyfikacyjnych z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz śródrocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania, według skali i w formach przyjętych w danej szkole;
beadyr08-11-2004 18:56:57   [#03]
dziękuję
RomanG08-11-2004 22:21:01   [#04]
Gwoli prawdy to opierając się na wyróżnionym na czerwono zapisie, nijak nie znajduję uzasadnienia dla tezy, że ten nauczyciel łamie prawo.
Gaba09-11-2004 04:05:52   [#05]
nieczego nie łamie, nawet nie pórbuj, wyjdzie z tego czysty jak łza - ale skrzywdzony, zaatakowany i nie wiem jeszcze jaki.
ewa bergtraum09-11-2004 14:09:05   [#06]

Beadyr

Zapisz w statucie lub w regulaminie szkoły: Ocenianie wiadomości i umiejętności ucznia powinno być dokonywane systematycznie, w formach określonych w przedmiotowych systemach oceniania, w warunkach zapewniających obiektywność oceny.

W regulaminie określ, ile ocen co najmniej z danego przedmiotu ma wystawić nauczyciel. U mnie po wprowadzeniu takich regulacji (potem oczywiście systematycznej kontroli przez jakiś czas) skończyły się pretensje uczniów i rodziców.

Bo jeśli w rozporządzeniu w sprawie warunków i sposobu oceniania... zapisano, w par. 3 ust. 2, że:  

Ocenianie ma na celu 1) informowanie ucznia o poziomie jego osiągnięć edukacyjnych (...) oraz postępach w tym zakresie; 2) udzielaniu uczniowi pomocy w samodzielnym planowaniu swojego rozwoju; 3) motywowanie ucznia do dalszych postepów w nauce (...) 4) dostarczanie rodzicom (...) i nauczycielom informacji o postępach, trudnościach w nauce (...) oraz specjalnych uzdolnieniach ucznia (...),

to Twój nauczyciel, wystawiając oceny pod koniec semestru łamie postanowienia tegoż rozporządzenia. On ma systematycznie informować, udzielać, motywować, dostarczać, a nie na koniec poinformować, zmotywować, dostarczyć, udzielić.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]