Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jak wybrać szkołę
strony: [ 1 ]
fredi05-11-2004 18:47:33   [#01]

co wiecie o

WYŻSZEJ  SZKOŁY  TEOLOGICZNO-HUMANISTYCZNEJ
                              im.  Michała  Beliny-Czechowskiego
                                        W  PODKOWIE  LEŚNEJ
                                                    z 2003 r.

inaczej.......... Jak sprawdzić czy szkoła wyższa jest naprawdę szkołą wyższą ?

Leszek05-11-2004 19:05:05   [#02]

zajrzyj do wykazu na stronie MENiSu...

pozdrawiam

fredi05-11-2004 19:15:49   [#03]

Szkoła jest kościelną osobą prawną działającą w ramach organizacyjnych  
    Kościoła i realizującą jego cele edukacyjne teologiczno-humanistyczne.

2. Podstawą kanoniczno-prawną Szkoły jest:
   1)  niniejszy Statut, nadany przez Radę Kościoła zgodnie z art. 72 Statutu Kościoła,
   2) art. 14  ust. 2 ustawy z dnia 30 czerwca 1995 r. o stosunku Państwa do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczpospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 97. poz. 481), zwanej dalej Ustawą Kościelną, który mówi, że istniejące ówcześnie  Wyższe Seminarium Duchowne Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego im. Michała Beliny-Czechowskiego w Podkowie Leśnej, czyli obecna Wyższa Szkoła eologiczno-Humanistyczna im. Michała Beliny-Czechowskiego w Podkowie Leśnej, jest wyższą szkołą teologiczną "uprawnioną do nadawania absolwentom 
 tytułu zawodowego licencjata teologii adwentystycznej. Tytuł ten jest ównoważny z tytułem zawodowym licencjata nadawanym przez państwowe szkoły wyższe".
   3) Obwieszczenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 14 lipca 2003 r. w sprawie zmiany nazwy Wyższego Seminarium Duchownego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego im. Michała Beliny-Czechowskiego w Podkowie Leśnej (Monitor Polski Nr 38, poz. 563).

3.  Szkoła uwzględnia również notę wyjaśniającą Ministerstwa Edukacji Narodowej  z dnia 17 sierpnia 1998 r. (DNS 1-078-59/98/JL) dotyczącą statusu ówczesnego Seminarium oraz ustalenia dokonane z Departamentem Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu w dniu 23 maja 2002 r. dotyczące kierunku teologicznego i jego specjalności, jak również rozmowy przeprowadzone w Wydziale Szkół Niepaństwowych MENiS w dniu 23 czerwca 2003 r., a także -porównywalnie i inspiratywnie - ustawę z dnia 26 czerwca 1997 r. o wyższych szkołach zawodowych (Dz. U. Nr 96, poz. 590) oraz rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 stycznia 2002 r. w sprawie warunków jakie powinna spełniać uczelnia zawodowa, aby utworzyć i prowadzić kierunek lub specjalność zawodową ( Dz.U. Nr 8, poz. 64).

 

a co tym myśleć ?

Małgoś05-11-2004 21:49:22   [#04]

łojej!

miałam w dzieciństwie adwentystyczny epizod

jako dziecaik ze 2-3 razy byłam na koloniach w Podkowie Lesnej - w ośrodku Adwentystów Dnia Siódmego

juz w latach 70-tych prowadzili tam Seminarium Duchowne - więc mają dość długą tradycję

zgredek05-11-2004 23:23:18   [#05]
fredi - chcesz studiować?
Gaba06-11-2004 04:56:09   [#06]

na dobre i na złe...

chcesz studiować teologię?
fredi06-11-2004 09:03:04   [#07]

ja nie, ale moja znajoma zaczęła.

zastanawiam się czy nie umoczyła forsy ( w to co wyżej ---prowadzą instytut promocji zdrowia)

 http://www.wsth.pl/

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]