Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rozliczanie Sokratesa
strony: [ 1 ]
Gaba05-11-2004 18:09:41   [#01]

17 wrzesnia 2003 roku p. Wojciechowski obiecał, że rozliczenia nastapią do 15 października 2004r.

Obiecanki...

Byłam prawie pewna, że się nie wywiązą, bo... to takie polskie. Pojawiły się jakies nowe sprawozdania, wymagania itp. Czy ktoś ma już Sokratesa rozliczonego - czekam na trochę kasy, jest to dla mnie ważne.

ola 1305-11-2004 19:09:25   [#02]

No to Gabrysiu czekamy we dwie. Dzwoniłam pod koniec września, ale panienka rzuciła, że w pierwszej kolejności muszą przelać nowe umowy a stare poczekają. Chętnie zlikwidowałabym konto, bo pożera mnóstwo EURO.
Ale czekajmy, jak to u nas "na Godota". Trzymaj się cieplutko - szkoda, że mi wcześniej odleciałaś nim zdążyłam zadzwonć. (coś mi się tu czasy rąbią).

Rycho05-11-2004 19:18:34   [#03]

???

Gaba,
 
czy możesz mi bliżej wyjaśnić jakie nowe sprawozdania i wymagania się pojawiły?
 
Robię już drugi projekt i nie bardzo wiem o co Ci chodzi. A z rozliczaniem zawsze tak było. Najpierw szły nowe umowy, potem reszta kasy do starych umów. O ile oczywiście w terminie się oddało rozliczenie finansowe umowy.
 
Olu, zakładając konto, to Ty decydujesz w jakiej walucie będzie prowadzone. Ja mam w PLN i jest to dużo tańsze niż w €.
ola 1305-11-2004 19:24:19   [#04]
No to wyjaśniam, mam nadzieję, że Gaba ma te same wieści. Otóż zmienił się sposób zawierania umów. Socrates zawiera je z OP a nie z nami. To samo dotyczy kont muszą to być konta budżetowe gminy czyli nasze konta specjalne. Gabrysiu popraw jeżeli coś zmięszałam. Na ostatnim spędzie w Magistracie było spotkanie po spotakaniu, gdzie "ostry" wice szef wyjaśniał. A w EURO no cóż - głębokie westchnięcie, ale czasami człowieka coś zaślepia.
Rycho05-11-2004 19:30:05   [#05]

oj Olu

trochę namieszałaś, albo byliśmy na innych spotkaniach :-)
 
zmienił się tylko sposób przepływu pieniędzy. I to tylko dla nowych umów. Rozliczenia umów starych są wg starych zasad.
 
Umowy nadal są zawierane z dyrektorem szkoły. Co do konta, to fakt muszą to być konta gminne właśnie z tego powodu, że ze względu na wejście do Unii muszą one wejść w dochód gmony. A gmina przekazuje te pieniądze na konto tylko dla tego projektu i z konta tego może dysponować pieniądze wyłacznie dyrektor szkoły.
ola 1305-11-2004 19:36:10   [#06]

Dobra Rychu

No to dzięki, bo ja już wpadam w lekki obłęd. Dobrze, że na takich spotkaniach słuchasz ze zrozumieniem - ja czasmi nie nadążam. W takim razie przestaję mieszać i się wyłączam.
Rycho05-11-2004 19:37:38   [#07]
bo widzisz Olu u mnie słuchanie ze zrozumieniem to jeszcze jakoś wychodzi...
 
gorzej z tą drugą umiejętnością ;-)
ola 1305-11-2004 19:39:53   [#08]

???

A jaką umiejętność masz na myśli?  Zaczynam się lekko rumienić, bo nie mogę się doczytać w tych dialogach innych umiejętności. Czy chodzi Ci o nadążanie?
Rycho05-11-2004 19:42:23   [#09]

:-)

nie Olu, absolutnie nie bierz tego do siebie :-)
 
tu chodzi wyłącznie o mnie (no i o Marka)
 
i nasz brak umiejętności tego ... no wiesz.... ze zrozumieniem ;-)
ola 1305-11-2004 19:47:51   [#10]

Już późno Rychu

ale nie myślałam wcale o sobie pisząc ostatniego posta. Raczej martwiłam się o Ciebie, bo meżczyna który ma problemy z jakąś umiejętnością (nadążaniem) wymaga wsparcia i pocieszenia. No bo o jakąż inną umiejętność mogło chodzić..?!
Rycho05-11-2004 19:50:00   [#11]

:-)

z nadążaniem to u mnie nie najgorzej jest :-)
 
ale mogę się mylić ;-)
ola 1305-11-2004 19:52:59   [#12]

OK

No to uspokoiłeś mnie. Teraz mogę spokojnie pójść do domu, życząc sobie, Tobie i innym czytelnikom tego wątku - nadążania we wszystkich umiejętnościach. Trzymaj się cieplutko.
Gaba06-11-2004 04:32:53   [#13]

Jest Ryśku nieco zmieniona procedura, obowiązuje dodatkowe całościowe sprawozdanie finansowe szkoły szefującej.

Rozliczaniem zajmuje moja księgowa (ekonomistka) i wie, co mówi - bo byłyśmy razem na spotkaniu, kiedy obiecywano termin do połowy października. Oprócz tego, że wie - rozliczenia robi doskonale - jest wybitną specjalistka ds. budżetu. Dzięki temu nie musze się męczyć z różnymi problemami. ;-)

 

Mnie to jakby nie bardzo interesuje, jakie umowy były najpierw i czy zawsze tak było. Słowo szefa jest słowem szefa, do połowy października oznacza do połowy października.   

Zastanawiam się skąd wiząc dodatkowe sprawozdanie - wzór był jeden, to zresztą typowe dla rzeczywistości, w ktorej żyjemy.

Rycho06-11-2004 08:22:45   [#14]
oczywiście obowiązuje dodatkowe całościowe sprawozdanie finansowe szkoły szefującej, ale to nie zostało zmienione w ostatniej chwili, tylko wymóg ten został zapisany w umowie, którą podpisałaś w zeszłym roku (Art. 5)
Druga sprawa. W umowie jest napisane w Art. 4. pkt 5, że pozostałą kwotę - II rata,do 20% przyznanego grantu zostanie wypłacona w ciągu 30 dni od momentu zaakceptowania przez Agencję Narodową końcowych raportów.
 
Żeby była sprawa jasna, ja tu nie bronię P. Wojciechowskiego, ale też wiem, bo byłem w tym roku na dwóch spotkaniach, że Agencja w związku z Unijnymi zmianami ma też sporo kłopotów z tegorocznymi nowymi umowami.
Może więc wystarczy zadzwonić i zapytać na jakim etapie jest ta sprawa?
Gaba06-11-2004 08:42:41   [#15]

Dzwonilismy - jesteśmy na etapie nijakim - mamy czekać, dowiadywać się i dzwonić.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]