Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Okulary dla informatyka
strony: [ 1 ]
Magosia04-11-2004 18:39:53   [#01]

informatyk-nauczyciel, 17 godz . informatyki  wystąpił z prośbą o sfinansowanie zakupu okularów (ma w orzeczeniu od lekarza potwierdzoną koniecznośc noszenia- chodzi o szkła korekcyjne plusy)

Według mnie nie należy mu się, bo mimo iż rozporządzenie MPiPS mówi o takich sytuacjach, to jednak w odniesieniu do pracownika, który pracuje przy komputerze co najmniej połowę dobowego wymiaru pracy.

Dla nauczyciela byłoby to 4 razy po 60 minut dziennie przy monitorze, a tyle to żaden infoematyk-nauczyciel nie pracuje - PRZY MONITORZE.

 Co Wy na to?

Mada4504-11-2004 18:41:54   [#02]
a socjalne?
Magosia04-11-2004 18:45:35   [#03]

Socjalne

-to zapomoga rzeczowa - zakup okularów to mogę, jeśli poprosi, a jego sytuacja materialna ...itd.

A mnie chodzi o to, czy MUSZĘ -tak jak na przyklad fartuch ochronny dla pani kucharki.

Chodzi mi o zasadę i zgodę z prawem.

Mada4504-11-2004 18:45:54   [#04]
ja tylko tak nieśmiało zaproponowałam, bo sama mam podobny dylemat, ale sytuacja pani jest jasna i dam jej z socjalnego. Mogę?
Mada4504-11-2004 18:48:27   [#05]

minęły nam się posty ale zrozumiałam o co ci chodzi w #1  tylko nie byłam pewna swojej decyzji.Teraz wiem, że mogę.

OlaM04-11-2004 18:51:24   [#06]

zakup

okularów ze szkłami korekcyjnymi plusy nie finansujesz. Lekarz ,musiałby przepisać okulary ze szkłami do pracy przy komputerze, a takich nauczyciel nie ma przepisanych. I to co napisałaś czas przcy bezpośredniej nauczyciela przy monitorze nie wynosi 240 minut w ciągu dnia pracy.
Magosia04-11-2004 18:54:36   [#07]

Mada-moim zdaniem -tak

pisze podanie o pomoc rzeczową (zakup okularów), dodaje zaświadczenie od lekarza plus rachunek za zakup okularów, plus ośwaiadczenie o dochodach na członka rodzin- ty przyznajesz, oddajesz do księgowości.

Tak myślę...

Swoją droga wydatek niemały, mnie ostatnio kosztowała ta przyjemność 400zł.

Ale w końcu po co siedzę tyle przy komputerze i w papierach. Samam sobie winna;-)

A ja problem drążę, bo po tym forumowym czytaniu- rozmawianiu to się okropnie podstawoprawna zrobiłam;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]