Forum OSKKO - wątek

TEMAT: komisja awansowa po nowemu
strony: [ 1 ]
MorskaKrystyna04-11-2004 16:19:03   [#01]

Dostałam właśnie zawiadomienie o posiedzeniu komisji kwalifikacyjnej dla nauczyciela, który wniosek złożył w czerwcu 2004, ale jego "teczkę" po analizie formalnej dano do poprawki i nie była rozpatrywana w sesji letniej. Teraz okazało się, że komisja ma obradować w składzie według nowego rozporządzenia czyli z udziałem owego nauczyciela. Czy to nie jest działaniem prawa wstecz?

O ile pamiętam poprzednie zmiany rozporządzenia nie obowiązywały tych, którzy wniosek o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego złożyli przed wejściem w życie zmienionego rozporządzenia. Czy się mylę?

Ninaa04-11-2004 16:57:47   [#02]

rozmowa obowiązkowa

 Ja składałam teczkę 30.VIII. Powiedziano wówczas w Kuratorium , że nie obejmą mnie nowe przepisy. Teraz  otrzymałam z KO pismo, że będzie rozmowa, gdyz brak jest przepisów przejściowych. Rozmowa mi nie przeszkadza ale pokręcone prawo bardzo.
OlaM04-11-2004 18:55:06   [#03]

coś tu nie gra

Prawnicy mówią, że rozpoczęte procedury w obowiązującym stanie prawnym powinny się w tym stanie prawnym zakończyć, bo właśnie prawo nie działa wstecz. Myślę, że warto zwrócić się do MENiSu z prośbą o wyjaśnienie.
MorskaKrystyna04-11-2004 19:00:30   [#04]

no właśnie

taka jest informacja na stronach MENiSu:
Zmiany w systemie awansu zawodowego od 31 sierpnia 2004 r.

wprowadzone ustawą z dnia 15 lipca 2004 r. o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 179, poz. 1845)

czyli według mnie i Niny teczka powinna być po staremu rozpatrywana

Ninaa04-11-2004 19:14:11   [#05]

 Taki jest początek  pisma  które otrzymałam :

" Działając na podstawie art.9bust.1 pkt3 ustawy z dnia 26 stycznia1982r.-KN( tekst jednolity:Dz.U. z 2003r.Nr 118 poz.1112 z późn. zm.) w związku ze złożonym wnioskiem wraz z dokumentacją, zawiadamiam,że posiedzenie Komisji itd.

Udział wnioskodawcy w postępowaniu kwalifikacyjnym jest niezbędny, gdyż tak stanowią w.w przepisy ustawowe, obowiązujące od 31 sierpnia 2004r.

OlaM04-11-2004 19:24:19   [#06]

a ja

wciąż będę się upierać, że prawo nie działa wstecz. Kochane naprawdę npiszcie do ministerstwa, bo nasi urzędnicy KO ciagle nas robi w "konia"
MorskaKrystyna04-11-2004 19:48:34   [#07]

Olu

posiedzenie jest 18 - sądzisz, że zdążą odpowiedzieć?
OlaM04-11-2004 19:58:11   [#08]

Spróbuj

Podaję propozycje:

1. przesłać zapytanie do ministerstwa za pomocą rzecznika: rzecznik@menis.gov.pl

2. Zadzwonić do Dyrektora Departamentu Zawodowego Nauczycieli Pani Doroty Igielskiej tel. (022) 6296685

lub do jej zastępcy Pana Artura Klawenka (022) 6288128 (ale lepiej do Pani dyrektor) wprawdzie sekretarka broni ją przed telefonami, ale jak jej nakreślisz w skrócie sprawę to Cię połączy.

Jak będziesz mogła to wyślij maila co załatwiłaś.

Leszek04-11-2004 20:01:23   [#09]

dlaczego boicie się postępowania z udziałem wnioskodawcy...

to dotychczasowe badanie papierów było nienajlepszym sposobem uzyskiwania (lub nie) awansu...

teraz we  własnej sprawie będzie mógł wypowiedzieć się nauczyciel...

prawie wszyscy tego oczekiwali, o to wnioskowali... także członkowie komisji...

pozdrawiam

beera04-11-2004 20:03:16   [#10]

nieee dzwoooń

powiem Ci co odpowiedzą:

Komisja odbywa się według przepisów, ktore  obowiązują w momencie posiedzenia

Przy poprzedniej zmianie mieliśmy zapis, ze wnioski zlożone do tego a tego dnia rozpatrywane są według starych przepisów- rzecz dotyczyla analizy formalnej wniosku ( wczesniej robila ją komisja w calym składzie).

Teraz przejściowek brak i sprawa jest jasna- jakkolwiek bylaby niemiła :-)

MorskaKrystyna04-11-2004 20:10:28   [#11]

wow

Ten mój nauczyciel to jeszcze nie wie co go czeka i nie wiem jaka będzie jego reakcja gdy sie dowie. Jak będzie "rozpaczał" to go nie chcę wpuszczać w maliny obietnicami, że może da się coś zrobić jeżeli od was sie dowiem, że się nie da.

beera04-11-2004 20:14:25   [#12]

Krysiu

nic się nie da :-)

niech się czlowiek powolutku oswaja z tą myślą :-)))

OlaM04-11-2004 20:17:34   [#13]

ale myślę

że warto wiedzieć jak to jest, że wprowadając zmiany prawne w innych ustawach prawo nie działa wstecz, ale w KN to działa. To jak to jest. Jak Krysiu niech chcesz to ja mogę zadzwonić lub wysłać miala.
beera04-11-2004 20:19:19   [#14]

iiiii

zgadzam się z Leszkiem

MorskaKrystyna04-11-2004 20:22:44   [#15]

Olu

właśnie wysłałam maila z zapytaniem.

 A tak a propos rzecznik MENiSu to facet czy kobieta?

OlaM04-11-2004 20:25:40   [#16]

przystojny

facet o bardzo miłym głosie:-))))
MorskaKrystyna04-11-2004 20:26:51   [#17]

Asiu

Ja nawet myślę,że akurat ten nauczyciel to się nie będzie obawiał konfrontacji z szacowną komisją.

Tylko niepotrzebnie mu mówiłam, że prawdopodobnie nie będzie musiał uczestniczyć w rozmowie no i teraz :-(

MorskaKrystyna04-11-2004 20:30:09   [#18]

jak dostanę odpowiedź

to ją tu umieszczę

No a jutro zgodnie z sugestią Asi zacznę powoli oswajać czlowieka z ta myślą

Rycho04-11-2004 20:36:15   [#19]
ja też się zgadzam z Asią i Leszkiem :-)
 
widzicie... sprawa dotyczy KN, a tą trzeba umieć .... no wiecie co.
 
A dyrektorzy nie umieją ... I z tego potem takie dyskusje ... ;-)
aga230704-11-2004 20:43:06   [#20]
Uważam, że mie ma się czego obawiać, w komisji też są tylko ludzie. Gorzej by było gdyby był to sprawdzian praktyczny np. z obsługi komputera. U nas większość dyplomowanych nie ma pojęcia o pracy na komputerze, ale ten problem (i dobrze) nie dotyczy większości nauczycieli . Zastanawia mnie tylko jak to możliwe - dyplomowany na pewno?
Leszek04-11-2004 20:44:41   [#21]

wręcz dodam, że większość członków komisji to nauczyciele (eksperci, związkowcy)...

pozdrawiam

OlaM04-11-2004 20:46:31   [#22]

zaraz

chwileczkę, zmiany w KN weszły z dniem 31.08.2004 r. Brak jest przepisów przejściowych, to wprowadzone zmiany działają z dniem 31.08.2004 r. wg Ciebie Rysiu?

Jeżeli tak jest to np. zmiany w Kodeksie Karnym, które są czynione przynajmnie dwa razy do roku spowodowałyby, że sprawy karne przed sądami nigdy by się nie kończyły.

józefinaw04-11-2004 22:28:45   [#23]

Ja ciągle mam nadzieję , że prawo w Polsce nie działa wstecz! Ale nadzieja- wiadomo!

Kiedy dwa lata temu rozpoczęłam staż na dyplomowanego nikt mi nie powiedział , że mogę nim zostać 4 lata od nadania stopnia mianowanego.

Mam zamiar (jak tylko dostanę opinię z KO) zgłosić to do prawników i być może rzecznika praw obywatelskich.

Nie ukrywam , że po wstępnych rozmowach telefonicznych z KO spodziewam sie decyzji (interpretacji) dla mnie niekorzystnej.

OlaM04-11-2004 22:38:30   [#24]

i to jest to co

pisałam w drugiej części # 22
józefinaw04-11-2004 22:45:09   [#25]

Romanie G.

gdzie jesteś ? Jak dotąd w kwestiach prawnych zawsze potrafiłeś mi pomóc.

Co o tym myślisz? Może znasz jakiś wyrok SN  w podobnej materii?

Pozdrawiam

Dorsto05-11-2004 00:02:17   [#26]

Ja zgadzam się i z Leszkiem , i z Olą :-).

Leszku, tu nie chodzi o to, czy stanąć przed komisją, czy nie, większośc ludzi woli pochwalić się osobiście, a nie papierowo. Tylko o to biega, że zaczynając staż 2 lata temu przygotowywaliśmy się do spełnienia iluś-tam wymagań. Nagle pod koniec stażu - zmiana - nikt nic nie wie, różne są interpretacje, czy nagle wynikają niespodzianki takie jak w przypadku józefiny. Np. nikt nie jest pewny, jak układać teczki. Teoretycznie powinniśmy wg starego - ale kto wie, co będzie za 9 miesięcy? Może jednak każą nam wg nowego. Nikt też nie jest pewny, czy powinniśmy zmieniać plan rozwoju, by dostosować go do nowego rozporządzenia. I takie tam drobnostki, które ludziom potrafią wiele krwi napsuć. Chaos. 

Olu, #13. Oczywiście, że prawo nie działa wstecz. Ale pamiętaj, że wyjątek potwierdza regułę. Tu my jesteśmy wyjątkimi ;-).

Władysław Ścianek05-11-2004 10:25:59   [#27]
Kochani ! Pisaliśmy już o takich klinicznych przypadkach w ubiegłym miesiącu. Sprawa jest prosta. Postaram się wyjaśnić ją po kolei. Tutaj prawo nie zadziałało wstecz. Chronologia wchodzących w życie zmian prawnych wymusiła tylko jedno novum : obecność nauczyciela podczas postępowania / nowelizacja KN /. Przygotowanie dokumentacji oraz zbiór wymagań okeślonych w dotychczasowym rozporządzeniu nadal nie uległ zmianie. Macie rację pisząc, że nie wiadomo o co zapytają członkowie komisji nauczyciela. W prawie tego nie wyczytamy ale z MENiS-u płyną sugestie, by umiał wypowiedzieć się na temat: W jaki sposób realizowane zadania wpłynęły na jego rozwój zawodowy oraz rozwój szkoły - ucznia ?   Nie sądzę, by komisja była na tyle podejrzliwa i zechciała sprawdzać biegłość obsługi komputera. Krysiu, będzie dobrze, a Ty ocenisz nauczyciela w przedziale 0 - 10 pkt.  Pozdrawiam !!!
MorskaKrystyna05-11-2004 12:48:30   [#28]

już rozmawiałam

z nauczycielem. Zachowałam sie jak słoń w sklepie z porcelaną. Miało to być "powolne oswajanie człowieka z myślą", a ja wypaliłam w drzwiach pokoju nauczycielskiego: Witek jedziemy na komisje awansową 18 listopada!".

Ale dobrze to przyjął, tyle że musi sobie zrobić powtórkę, bo było nie było pół roku od złożenia dokumentacji minęło.

Władku - facet komputerem posługuje sie biegle i dam mu 10 pkt na pewno.

Od rzecznika nie mam na razie żadnej odpowiedzi

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]